بازی اندروید

نگاهی بر یک مستند 20 ساله درباره ایران درودی

نگاهی بر یک مستند 20 ساله درباره ایران درودی

به گزارش بازی اندروید یکی از تهیه کننده های مستندی کوتاه از زنده یاد ایران درودی می گوید: خبر درگذشت این بانوی هنرمند و مرور فیلمی که بابت نمایش آن، خانم درودی یک مهمانی هم ترتیب داد مرا بسیار منقلب کرد.


کیوان علیمحمدی و امید بنکدار حدود 20 سال قبل طرح ساخت سه مستند پرتره از سه هنرمند نقاش را داشتند که نخستین آنها درباره سیاوش کسرایی با چنان استقبالی روبرو می شود که فیلم های بعدی با پیشنهاد همکاری مدیریت وقت انجمن سینمای جوانان ایجاد می شود.
علیمحمدی درباره ساخت مستند دوم که به زندگی ایران درودی می پرداخت به ایسنا می گوید: قصد من و امید بنکدار ساخت یک تریلوژی از سه هنرمند نقاش بود که در دومین فیلم سراغ خانم درودی رفتیم. ما پیش از ساخت، فیلم کتاب «در فاصله دو نقطه» (درباره ایران درودی) را خوانده بودیم و بعد با خود خانم درودی گپ و گفتی داشتیم و با موافقت ایشان پس از تحقیقات میدانی فیلمنامه را نوشتیم. این فیلم کوتاه 20 دقیقه ای در ادامه مدل ساخت فیلم های مستند ما بود و در نهایت سال 1381 فیلم «چه شگفت است عشق که هم زخم است هم مرهم» به تهیه کنندگی من، امید بنکدار و انجمن سینمای جوانان ساخته شد.
راویان این فیلم آتنه فقیه نصیری و مهتاج نجومی هستند و فیلمبرداری هم توسط همایون پایور انجام شده است.
علیمحمدی ادامه می دهد: قبل از آنکه جشنواره حقیقت در سینمای ما جا بیفتد، جشنواره مستند کیش با مسئولیت آقای کامران شیردل مهم ترین جشنواره مستند کشور بود و این مستند در آن جشنواره جایزه بهترین تدوین را گرفت.
او یاداور شد: در یک مقطعی مجموعه ای از فیلم های من و امید بنکدار بطور کامل از تلویزیون پخش گردید ولی این مستند درباره ایران درودی اجازه پخش نگرفت آن هم به سبب مسائلی که با معیارهای تلویزیون سازگار نبود اما تصور می کنم خود خانم درودی این فیلم را دوست داشتند، چون پس از اینکه فیلم آماده شد یک نمایش خصوصی در خانه هنرمندان گذاشتیم و خانم درودی آشنایان خودرا نیز دعوت کرده بودند و بعد هم یک مهمانی خصوصی دادند.
این مستند کوتاه در سایتی به نام ایران درودی قرار گرفته که بوسیله این لینک قابل تماشا است.
منبع:

1400/08/09
12:01:09
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: جوانان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید