بازی اندروید

جمع آوری زکات مستحبی جهت کمک به خانواده های نیازمند

جمع آوری زکات مستحبی جهت کمک به خانواده های نیازمند

به گزارش بازی اندروید رئیس کمیته امداد اظهار داشت: با اقدامات واحدهای مسئول برای ترویج سنت حسنه زکات، در کنار افزایش آمار زکات واجب، شاهد رشد قابل توجه زکات مستحبی در کشور هستیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و شرکت در جلسه شورایعالی زکات استان، اظهار داشت: هم اکنون خوشبختانه جمع آوری زکات مستحبی در کنار زکات واجب در کمیته امداد رشد قابل توجهی داشته است و بر مبنای سفارش رهبر معظم انقلاب، زکات در این نهاد بر سفره ایتام و نیازمندان خواهد رفت.
وی با اشاره به اینکه توانمندسازی، ایجاد درآمد با ثبات با حفظ کرامت مددجویان سرلوحه کمیته امداد است، اضافه کرد: بر همین مبنا اشتغال، توانمندی و تقویت فرهنگ خودباوری از ارکان مهمی است که در کمیته امداد به خوبی درحال پیگیری است.
رئیس کمیته امداد با تکیه بر این که استان مرکزی با محوریت نماینده ولی فقیه، آیت الله دری نجف آبادی و سایر مسؤلان استانی، از یک هماهنگی خوب در بخش های مختلف برخوردار است، افزود: کمیته امداد استان مرکزی رتبه اول کشوری را در پویش ایران مهربان به دست آورد که نشان از ریشه دینی مردم استان مرکزی دارد.
بختیاری تصریح کرد: در بخش اشتغال هم استان مرکزی سال جاری ۶۷۰۰ اشتغال پایدار بوجود آورده که از سقف پنج هزار فرصت شغلی برای سالجاری بیشتر بوده است؛ برای این منظور ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از محل تبصره ۱۴ در استان اختصاص یافته است.
آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هم با تقدیر از خدمات کمیته امداد به محرومان و نیازمندان جامعه، اظهار داشت: امروز یکی از مسائل مهم جامعه، مسئله اقتصاد و رسیدگی به اقشار صدمه پذیر است.
وی ادامه داد: سیاست هایی در اسلام برای برقراری عدالت اجتماعی، توانمندسازی، رفاه عمومی، تأمین نیازهای فقرا، ایتام و صدمه دیدگان برقرار شده است که تاسیس کمیته امداد در بدو انقلاب به فرمان امام راحل (ره) در همین راستا انجام شد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اقدامات کمیته امداد در کمک به اقشار صدمه پذیر و دستگیری نیازمندان، از آغاز شروع فعالیت تا کنون قابل توجه بوده است؛ سفارش بنده به مسؤلان این نهاد این است که با برنامه ریزی و هدف گذاری برای سالهای آتی و اولویت بندی خدمات بهتر و ماندگار، در توسعه اخلاق، معنویت، مبارزه با فقر، حمایت بیشتر از ایتام، توانمندسازی، گسترش عدالت اجتماعی و رفع زمینه های فقر اقدام نمایند.
در ادامه این جلسه سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی ضمن اشاره به اقدامات این استان در حوزه زکات اظهار داشت: استان مرکزی از نظر فعالیت ستاد زکات از استانهای پیشرو کشور است و اقدامات ما برای ستاد بیشتر از هدف گذاری انجام شده بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی پشتیبانی از توسعه کشاورزی را زمینه ارتقای سطح زکات در استان دانست و اضافه کرد: سال قبل تولید گندم استان حدود ۴۳۰ هزار تن بود اما سال جاری متاسفانه تولید استان به علت خشکسالی به ۱۴۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.
منبع:

1400/08/13
20:30:37
5.0 / 5
983
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بازی اندروید