بازی اندروید

شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری

شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری

بازی اندروید: ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری مرحله اول سال 1401-1400 که از شروع آبان ماه شروع شده است تا اختتام همین ماه ادامه دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بمنظور ثبت نام این وام یک بازه زمانی ۳۰روزه (آبان ماه) اعلام شده است و تنها بوسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir انجام و بعد از اتمام مهلت یک ماهه ثبت نام، سوابق متقاضیان همچون مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و … بررسی می شود.
بعد از آن با اولویت بندی و بر طبق میزان اعتبار تخصیصی از طرف بانک عامل، تعداد تسهیلات که ۳۰۰هزار فقره است به واجدین شرایط تعلق می گیرد.
پرداخت وام ضروری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به حساب «واجدین شرایط» بصورت ماهانه و بر طبق نوبت بندی که در سایت اعلام می شود صورت خواهد گرفت که اطلاعات آن بعد از مشخص شدن نتایج، اطلاع رسانی می شود.
طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، میزان وام ضروری در این دوره ۱۲ میلیون تومان تعیین شده است و تنها به متقاضیانی پرداخت می شود که بوسیله حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می کنند. وام با نرخ سود چهار درصد ارائه می شود و اقساط بازپرداخت آن ۳۶ ماهه (ماهانه ۰۰۰‘۵۴۳‘۳ ریال) خواهد بود.
مبلغ وام، بعد از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، برمبنای اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می شود و واریز وام بوسیله پیامک به اطلاع آنها خواهد رسید.
افراد زیر مجاز به ثبت نام وام ضروری نیستند:
- بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد.
- وارث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیران خارج می شود.
- متقاضیانی که حکم ترمیم حقوق امسال برای آنها صادر نشده باشد.
در صورتیکه چند نفر بعنوان وراث وظیفه بگیر باشند، وام ضروری تنها به یک نفر و به شرط جلب رضایت سایر وظیفه بگیران تعلق خواهد گرفت. به این منظور تکمیل «فرم تعهد وراث» لازم است و تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تأیید مدیریت های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت نام کننده در فهرست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.
همین طور درباب وراث صغیر و محجور، ارائه اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هنگام دریافت وام لازم است.
همین طور تاکید گردیده است که ثبت نام در سامانه، الزاما حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد. بعد از اتمام مراحل ثبت نام مدارک متقاضیان و سوابق آنها درباره دریافت دیگر وام ها و تسهیلات مورد بررسی قرار می گیرد. برمبنای میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدان شرایط» تعیین شده و اسامی آنها در سامانه اعلام می شود.
منبع:

1400/08/17
09:12:39
5.0 / 5
997
تگهای خبر: اطلاعات , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید