بازی اندروید

آغاز رزمایش سرزمین احسان جهت کمک به مرزنشینان

آغاز رزمایش سرزمین احسان جهت کمک به مرزنشینان

معاون اجتماعی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از اجرای رزمایش ˮسرزمین احسانˮ اطلاع داد و در توضیح جزئیات آن اظهار داشت: بنا داریم در چارچوب رزمایش سرزمین احسان مسائلی که مردم مرزنشین درگیر آن هستد را پوشش دهیم که همچون آنها میتوان به مسائل معیشتی، جهیزیه، بهداشت و سلامت و تأمین آب و غیره اشاره نمود.


محسن جهانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دو نوع رزمایش و پویش در بنیاد احسان داریم؛ رزمایش های موضوعی و مساله محور اظهار نمود: دسته نخست رزمایش های موضوعی هستند که شامل همه رزمایش های معیشتی می شوند. تابحال هفت مرحله رزمایش احسان و همدلی برگزار و در هر مرحله یک میلیون بسته معیشتی اهداء شده که تنوع داشته و اقلام پروتئینی، کربوهیدرات و سایر اقلام معیشتی که خانواده ها به آن نیاز داشتند را دربرمی گیرد.
وی ادامه داد: آخرین مرحله(مرحله هفتم) که حالا در آن قرار داریم اعطای ۱۰۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی در مناطق محروم روستایی و کم برخوردار می باشد.
معاون اجتماعی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه نوع دیگر رزمایش های ما رزمایش های مساله محور و ناظر به مسائلی است که در کشور اتفاق می افتد و همچون آنها میتوان به رزمایش "احسان زندگی" اشاره نمود اظهار داشت: احسان زندگی، پویش تأمین آب آشامیدنی برای ۳۰۰ منطقه حاشیه ای و کم برخوردار بود که چندی قبل اجرا شد. حالا هم با عنایت به شروع فصل سرما، وسایل گرمایشی نظیر بخاری و البسه را در مناطق محروم توزیع می نماییم.
جهانی از اجرای رزمایش "سرزمین احسان" اطلاع داد و در توضیح جزئیات آن اظهار داشت: بنا داریم در چارچوب رزمایش سرزمین احسان مسائلی که مردم مرزنشین درگیر آن هستد را پوشش دهیم که همچون آنها میتوان به مسائل معیشتی، جهیزیه، بهداشت و سلامت و تأمین آب و غیره اشاره نمود. رزمایش "لبخند احسان" که شامل خدمات دندانپزشکی است هم جهت کمک به مردم مناطق مرزنشین در حوزه بهداشت و سلامت دندان شکل گرفته است.
وی ادامه داد: مردم می توانند با ورود به وب سایت دنیای احسان در امور خیر و خداجویانه بنیاد احسان مشارکت کنند اظهار نمود: گروههای جهادی و خیریه ها هم پای ثابت پویش ها هستند و ما خدمات را از راه آنها عرضه می نماییم و آنها هستند که با مددجویان و مخاطبان ارتباط دارند.
معاون اجتماعی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ضمن اشاره به این که رزمایش سرزمین احسان از استانهای غربی چون کردستان و کرمانشاه آغاز می شود و در مراحل بعدی به استانهای شرقی چون سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی و جنوبی خواهد رسید اظهار داشت: در مرحله اول رزمایش سرزمین احسان ۴۰۰۰ بسته معیشتی را به مردم مرزنشین کردستان اهداء کردیم و مراحل بعدی بلافاصله پشت سرهم اتفاق می افتد.
جهانی در پاسخ به پرسشی پیرامون نحوه شناسایی نیازمندان و سنجش میزان اثربخشی اقدامات انجام شده در جامعه هدف اظهار نمود: خدمات مان را از راه مردم و گروههای مردمی و جهادی عرضه می نماییم، ازاین رو اثراتش را کف میدان می بینیم. تفاوت ما با دیگر نهادها در این است که خودمان به عرصه اجرا ورود نمی نماییم و به گروههای مردمی یاری می دهیم که خودشان وارد عمل شوند. ازاین رو کسی واسطه نیست و گروه جهادی و خیریه ای که داخل محل است خودش افراد نیازمند را شناسایی می کند و بسته های معیشتی را به مددجویانش می دهد.
وی ادامه داد: تمام خدمات بنیاد احسان از راه مجموعه های مردمی انجام می شود و استثنائا در بعضی رزمایش ها مانند توزیع گوشت گرم با وزارت بهداشت تفاهمی داریم که مادران آبستن و شیرده که توسط خانه های بهداشت شناسایی شده اند هم مشمول شوند. به صورت کلی نیازمندی افراد در محلات مختلف، متفاوت می باشد و گروههای جهادی می توانند کمک کنند که سایر نیازهای مردم هم مرتفع شود. توزیع این بسته ها، موجی از خدمت رسانی را هم به راه می اندازد.1400/08/23
10:15:27
5.0 / 5
1233
تگهای خبر: خدمات , سایت , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید