بازی اندروید

داوری فیلمهای جشنواره فجر ملی و جهانی در جشن انجمن منتقدان

داوری فیلمهای جشنواره فجر ملی و جهانی در جشن انجمن منتقدان

دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران درباره آثاری که مقرر است در این دوره داوری شوند، توضیحاتی را عرضه داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی منتقدان، جعفر گودرزی دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران از اعلام فراخوان این دوره در آینده ای نزدیک اطلاع داد و مهم ترین شاخصه داوری این دوره را اعلام نمود.
وی بیان نمود: سال ۹۹ جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در حالی به علت شیوع کرونا برگزار نشد که قرار بود اکران سالانه سینما را در داوری مان مدنظر قرار دهیم و از داوری فیلمهای جشنواره فیلم فجر فاصله بگیریم اما به علت انتشار کرونا و تعطیلی اکران و سینماها این مهم نمی توانست همه جانبه صورت گیرد.
او اضافه کرد: بنابراین در این دوره مقرر است فیلمهای حاضر در سی و هشتمین و سی و نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر که سال ۹۸ و ۹۹ برگزار شدند و همینطور آثار ایرانی حاضر در سی و هفتمین و سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر که در سالهای ۹۸ و ۱۴۰۰ برگزار شد، داوری شوند.
به قول او، از دوره بعدی جشن، معیار داوری یک سال اکران سینمای ایران خواهد بود.
دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در انتها تصریح کرد: اعضای انجمن منتقدان داوری آثار این دوره را برعهده دارند و بعد از جمع بندی آرا نتایج اعلام خواهد شد.
این دوره از جشن با تحولاتی در ساختار و در راه پویاتر شدن و تاثیرگذارتر شدن بر جریان سینمایی کشور برگزار می گردد. جدید ترین خبرها و همینطور فراخوان چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
دوره سیزدهم این جشن بهمن ماه سال ۹۸ برگزار شد و وقفه بین دو دوره هم به علت شیوع بیماری کرونا و منع و محدودیت برگزاری خیلی از رویدادها بوده است.
منبع:

1400/08/28
22:44:40
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بازی اندروید