بازی اندروید
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

ادارات به مسئله دورکاری بانوان توجه جدی داشته باشند

ادارات به مسئله دورکاری بانوان توجه جدی داشته باشند

زنجان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: ادارات به مسئله دورکاری بانوان توجه جدی داشته باشند.انسیه خزعلی امشب (۲۷ آبان ماه) در شورای اداری استان که با حضور رییس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار نمود: باید بانوان را به فرزندآوری تشویق کرد و یکی از این موارد دورکاری بانوان شاغل است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی به ضرورت توجه مسئولان به کانون خانواده اشاره نمود و اضافه کرد: در تصمیم گیری ها به مسئله سخت افزارها پرداخته می شود ولی مسئله اصلی مشکلات نرم افزای است، مشکلاتی که سبب از هم پاشیدگی خانواده شده و لطمه های پیرامون آنرا به دنبال دارد و جامعه را از هم بپاشد. همین طور لطمه هایی که سبب افزایش طلاق و کاهش ازدواج و یا کاهش فرزندآوری می شود، باید بررسی شود.

این مسئول با اعلان اینکه در استان زنجان به خاطر فعالیت بانوان و توسعه سمن ها و خیریه ها شاهد لطمه های اجتماعی کمتری هستیم، اشاره کرد: طبق آمار ۲۰۰ گروه جهادی در استان زنجان فعال می باشند ولی تاکید ما بر فرزندآوری بانوان و همراهی کار بیرون با منزل است که یکی از کارهایی که انجام شده، دورکاری است.

خزعلی به تصمیمات اتخاذ شده در زنجان و بازدید خود از مراکز مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: بازدیدهای خوبی از مراکز مختلف همچون جهاددانشگاهی داشته و در جریان روند اجرای امور قرار گرفتیم. جهاددانشگاهی حرکت خوبی در صنایع خلاق فرهنگی دارد و پیشرو در تکنولوژیهای جدید و صنایع دستی است که جای تقدیر دارد و امید است با همکاری این کارها توسعه یابد. البته لزوم اختصاص بودجه در سال آینده به جهاددانشگاهی زنجان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برای ایجاد کار وسیع با امنیت بیشتر برای بانوان وجود دارد.

وی افزود: تصمیم گرفته شد با همکاری و با مشارکت وزارتخانه های آموزش وپرورش، معاونت توسعه روستایی و جهادکشاورزی که برخی امکانات و تسهیلات در اختیار خواهران قرار گیرد؛ همچون ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در حوزه کشاورزی در نظر گرفته شده است. از طرفی ۱۰ میلیارد تومان برای زوجین دهه ۶۰ به شرط ازدواج تا سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

این مسئول به تکمیل سه مدرسه دخترانه و تجهیز سه مدرسه برای مهارت آموزی دختران و اختصاص ۵ میلیارد تومان برای خرید تبلت اشاره نمود و افزود: ۵ میلیارد تومان برای هزینه در کاهش لطمه های اجتماعی مانند طلاق با همکاری وزارت نفت در نظر گرفته شده است.
1400/08/29
23:56:37
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: آموزش , تبلت , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید