بازی اندروید

بیل نیكولز در نردبان

بیل نیكولز در نردبان

بازی اندروید: تازه ترین قسمت از برنامه «نردبان» همراه با گفت وگویی با بیل نیكولز روی آنتن شبكه مستند می رود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی نردبان، دومین قسمت از فصل جدید این برنامه تلویزیونی امشب روی آنتن شبکه مستند می رود.
مستندسازان و نظریه پردازان سینمای مستند از داخل و خارج ایران در گفت وگوهایی اختصاصی با «نردبان»، از تجربیات خود در فیلم سازی و عکاسی مستند می گویند و سینمای مستند ایران را مورد بررسی قرار خواهند داد.
این قسمت از برنامه نردبان با موضوع «سوگواری در فیلم مستند» سراغ مستند «سیاه کم رنگ» رفته و موضوع سوگواری در دوره کرونا را در قاب فیلم مستند روایت کرده است؛ همین طور در این بخش گفت وگویی با سوژه این فیلم مستند، صورت می گیرد.
گفت وگویی اختصاصی با بیل نیکولز، نظریه پرداز سینمای مستند و مولف خیلی از کتاب های این حوزه بخش دیگر نردبان است. وی در گفت وگویی تصویری درباره آخرین تحقیقات خود صحبت کرده و به ارزیابی وضعیت سینمای مستند ایران می پردازد.
بیل نیکولز، استاد و مدیر رشته مطالعات سینما در دانشگاه دولتی سان فرانسیسکو آمریکا است. کتاب مهم وی در حوزه مطالعات سینمای مستند به نام «بازنمایی واقعیت: مسائل و مفاهیم سینمای مستند» است که در سال ۱۹۹۱ منتشر گردید. وی کتاب بعدی اش را نیز با عنوان «مرزهای محو: پرسش هایی درباره معنا در فرهنگ معاصر» در سال ۱۹۹۴ منتشر نمود. کتاب «مقدمه ای بر فیلم مستند» بیل نیکولز هم که در سال ۲۰۰۱ توسط انتشارات دانشگاه ایندیانا انتشار یافت، چند سال بعد با ترجمه «محمد تهامی نژاد» توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند راهی بازار نشر ایران شد.
«نردبان»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می کند فیلم و عکاسی مستند را در دو بخش آماتور و تخصصی به علاقه مندان آموزش دهد.
نقد و بررسی آثار مستند سینمای ایران، ترجمه و دوبله مستر کلاس های آموزش مستند، دعوت از فیلم سازان باسابقه و راه اندازی جشنواره فیلم سازی نردبان از کارهای متنوع این برنامه در فصل جدید آن است.
این برنامه با اجرای محمد شکیبانیا، کارگردانی اصغر احمدپور و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بور بور با آیتم هایی متنوع جمعه ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می رود.
منبع:

1399/04/27
21:17:33
5.0 / 5
2154
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید