بازی اندروید
مدیركل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی:

کرونا صدمه های اجتماعی را افزایش داده است

کرونا صدمه های اجتماعی را افزایش داده است

به گزارش بازی اندروید کرمانشاه مدیرکل دفتر جلوگیری از صدمه های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از افزایش صدمه های اجتماعی همچون خودکشی و طلاق به دنبال انتشار کرونا در دو سال گذشته اطلاع داد.


دکتر آرزو ذکایی فر در نشست علمی «پیشگیری از خودکشی با تکیه بر مسائل فرهنگی و اجتماعی» که امروز (هفتم آذر) به میزبانی بهزیستی کرمانشاه برگزار شد، ضمن اشاره به افزایش معضلات اجتماعی جهان در دو سال گذشته اظهار داشت: در دو سال قبل به دنبال شیوع بیماری کرونا و افزایش مشکلات اقتصادی، متاسفانه معضلات اجتماعی هم سیر صعودی داشته است.
وی اضافه کرد: آنطور که آمارها نشان داده است در تمام جهان معضلات اجتماعی به دنبال انتشار کرونا و مشکلات در ارتباط با آن حدود 25 درصد افزوده شده و بطور قطع کشور ما هم در این حوزه مستثنی نیست.
ذکایی فر خاطرنشان کرد: متاسفانه آمارها نشان داده است که صدمه های اجتماعی همچون طلاق، خودکشی و... طی دو سال قبل روند صعودی داشته است.
وی اضافه کرد: این شرایط می طلبد که عزم جدی بین دستگاه ها برای کنترل صدمه ها و معضلات اجتماعی ایجاد شود، چون که افزایش این معضلات تبعات خویش را درتمام عرصه ها و حوزه های اجتماع نشان خواهد داد.
ذکایی فر ضمن اشاره به برنامه های مختلف این دفتر جهت کنترل و جلوگیری از صدمه های اجتماعی، اظهار داشت: به جهت اینکه برنامه های دفتر مبتنی بر حقیقت باشد سعی شده تا از همکاری استان ها در این حوزه استفاده گردد و چندسالی است که مطالعات و پیمایشات بسیاری در حوزه صدمه های اجتماعی با همکاری استان ها در حال انجام می باشد تا بتوانیم به شناخت درستی از وضعیت صدمه های اجتماعی در کشور برسیم.
وی اضافه کرد: آخرین مطالعه در این حوزه هم در ارتباط با سالجاری است که منتظر احصا نتایج و گزارشات آن هستیم تا بتوانیم نتایج را به استان ها منعکس کرده و برمبنای آن برنامه ریزی داشته باشیم.
ذکایی فر ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث کنترل صدمه های اجتماعی اظهار داشت: در این حوزه تاکید بر حضور تمام دستگاه ها شده، اما بهزیستی بعنوان یک نهاد اجتماعی وظیفه سنگینی در این راستا برعهده دارد.
این مسئول اضافه کرد: در جهت عمل به وظایف خود در بحث کنترل صدمه های اجتماعی، سازمان بهزیستی سال جاری مبادرت به راه اندازی دبیرخانه ملی رصد صدمه های اجتماعی کرده که متناظر با آن بزودی دبیرخانه استانها هم راه اندازی خواهد شد.
مدیرکل دفتر جلوگیری از صدمه های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: این دبیرخانه با هدف هم افزایی و افزایش همکاری میان دستگاههای مسئول در حوزه معضلات اجتماعی راه اندازی شده و امیدواریم با راه اندازی آنها در استان ها بتوانیم کنترل بهتری در حوزه صدمه های اولویت دار هر استان داشته باشیم.
ذکایی فر اظهار داشت: همینطور در اقدام دیگر سال جاری 10 استان بر حسب آمارهای موجود در بحث شیوع معضل خودکشی بعنوان استانهای اولویت دار در زمینه این معضل انتخاب شده اند که کرمانشاه هم یکی از آنهاست و مقرر است برنامه های مداخله ای بیشتری در این استان ها اجرایی شده تا بتوانیم کنترل موثرتری در بحث معضل خودکشی داشته باشیم.

منبع:

1400/09/08
10:41:01
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید