بازی اندروید

نخستین تجربه خوشایند یک کارگردان جوان

نخستین تجربه خوشایند یک کارگردان جوان

به گزارش بازی اندروید پدرام بناها که با اجرای نمایش «تروما: یک روز» نخستین تجربه کارگردانی خودرا به انجام می رساند، می گوید این تجربه آنچنان برایش خوشایند بوده که دست به کار ساخت نمایش بعدی هم شده است.


او جوانی است که قبلا در حوزه فیلم کوتاه فعالیت نموده ولی علاقه به پرفورمنس او را به سمت تئاتر کشانده است. نخستین تجربه اجرائی آنچنان برایش خوشآیند بوده که دست به کار ساخت نمایش بعدی هم شده است.
نمایش «تروما: یک روز» این روزها در تماشاخانه «اهورا» روی صحنه است و بناها همزمان با اجرای این اثر نمایشی در گفتگویی با ایسنا از این تجربه سخن می گوید.
او درباره داستان این نمایش می گوید: سبک کار ما سورئال است و داستان نمایش مان در کشوری فرضی می گذرد و درباره کارکتری است به نام «آونگ» که آهنگساز است و در اندیشه ساخت چند سمفونی تازه است. ما در خلال این نمایش با لحظه های زندگی و کار او شریک می شویم.
بناها درباره نخستین تجربه کارگردانی اش در تئاتر توضیح می دهد: رشته تحصیلی ام کارگردانی تئاتر است ولی در این سال ها مشغول ساخت فیلم کوتاه بوده ام و در زمینه نویسندگی و تدوین فعالیت نموده ام. این نمایش نخستین تجربه کارگردانی ام در تئاتر است که بسیار هم تجربه خوبی است و همه چیز برایم تازگی دارد.
او ادامه می دهد: به سبب علاقه شخصی ام به پرفورمنس به این سمت آمدم چون این شیوه اجرائی به شکلی است که در قالب تئاتر بهتر دیده می شود. پیش خودم فکر کردم یک دفعه این تجربه را به انجام برسانم و اگر خوشآیند نبود، باردیگر به سمت فیلم بروم ولی از آنچه پیش بینی کرده بودم، خیلی بهتر بود و آنقدر تجربه خوبی شد که مشغول تدارک دومین نمایش مان هم شدیم.
او درباره اجرای تئاتر در دوران دشوار کرونا نیز می گوید: خیلی اتفاقی بود. دو سه سال پیش این نمایشنامه را نوشتم که در طول این مدت خاک می خورد. در خبرها هم پیش بینی شده بود که فرآیند واکسیناسیون به شکلی است که تا مهر و آبان به ثباتی می رسیم و وضعیت عمومی بهتر می شود. بنا بر این تصمیم گرفتیم نمایش را روی صحنه بیاوریم.
بناها درباره استقبال تماشاگران از اجرای این نمایش که ترکیبی از حرکت و موسیقی است، می گوید: با آنکه کار اولی هستم و در دوره کرونا هم اجرا دارم، خوشبختانه از استقبال تماشاگران راضی هستم. به ویژه آخر هفته ها استقبال بیشتر هم می شود و در طول این مدت بازخورد خوبی از کار گرفته ایم.
اجرای این نمایش از 22 آبان شروع شده و تا دوازدهم آذر ماه در تماشاخانه «اهورا» ادامه دارد.
امیرارسلان طارم وند، مینا اخشابی، کیاناز خان محمدی، اشکان آگاهی، ساحل باغبانی، کیانا نخعی، فائزه احمدی، ملیکا هنرور، پدرام بناها بازیگران این نمایش هستند.
نمایش «تروما: یک روز» هر شب ساعت 17 و به مدت 50 دقیقه روی صحنه می رود.منبع:

1400/09/09
11:34:50
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید