بازی اندروید

در بین گذاشتن اختلافات زناشویی با والدین پرتگاه زندگی مشترک

در بین گذاشتن اختلافات زناشویی با والدین پرتگاه زندگی مشترک

به گزارش بازی اندروید یک روانشناس بیان مسائل و اختلافات زناشویی با والدین را ˮپرتگاه مهم زندگی زناشوییˮ دانست و اظهار داشت: متاسفانه وقتی اختلافات زناشویی به گوش والد هر کدام از زوجین برسد مسائل جدیدی رقم می خورد چونکه بعد از مدتی زوجین این اختلافات را فراموش می کنند اما با طرح این مسائل والدین خودرا نسبت به شریک زندگی و یا خانواده همسر خود بدبین کرده و گاهی نظر مثبت آنها را عوض می کنند.


شبنم طلوعی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که وقتی زوجین اطلاعات زندگی زناشویی خود خصوصاً مشکلات را با والدین مطرح کنند، خودرا در معرض دخالت های دلسوزانه و در عین حال یک طرفانه والدین قرار داده اند، اظهار نمود: خروج مسائل زندگی مشترک از چارچوب و مرز خانه موجب ایجاد اختلافات جدید و یا افزودن بر اختلافات قبلی می شود، چونکه هر فردی از دیدگاه و دریچه نگاه خود مسائل را تحلیل می کند و مطابق با آن چاره ای ارائه می دهد.
وی افزود: از طرف دیگر گزارش دادن مسائل و اختلافات زندگی مشترک توسط فرد متاهل به والدین نشان از تربیت و پرورش ضعیف او و نداشتن مهارت حل مساله دارد. مهارت حل مساله یکی از مهارت های مهم زندگی است که از کودکی باید به فرزندان آموزش داده شود و این آموزش بواسطه ایجاد فرصتی برای روبرو شدن با چالش های زندگی شکل می گیرد.
طلوعی معتقد می باشد که روبرو شدن کودک با چالش ها و شکست های گوناگون در زندگی به او می آموزد که چطور از پس مسائل مختلف برآید و اگر والدینی در هیچ عرصه زندگی به کودک خود اجازه حل مساله را نداده باشند؛ همین کودک بعدها در قامت زن یا شوهر توان حل مسائل زندگی مشترک را نخواهد داشت.
این روانشناس با تاکید بر این که در چنین مواقعی بهترین راه مراجعه به روانشناس و زوج درمانگر و گرفتن مشاوره است، اشاره کرد: والدین به سبب احساساتی که نسبت به فرزند خود دارند نمی توانند اظهارنظر درستی درباره مسائل آنها انجام دهند. از طرف دیگر این ارائه راهکار ها بر طبق تجربه شخصی والدین است که شاید زندگی فرزندان را به میدان آزمون و خطا تبدیل نموده و در آخر نیز ممکنست به شکست زندگی زوجین بیانجامد بدین سبب باید آگاهانه و نه تجربه گرایانه به حل مسائل بپردازیم.
وی در عین حال اضافه کرد: زوجین باید تعدادی از مسائل نظیر اعتیاد همسر و یا درگیری فیزیکی فراوان با همسر و یا تصمیم به طلاق را با والدین خود مطرح کنند اما این مطرح کردن تنها باید در قالب یک جمله برای در جریان امور قرار دادن والدین باشد چونکه برای حل مساله باید از روانشناسان متخصص و نه والدین کمک گرفت.
طلوعی در انتهای سخنان خود، اضافه کرد: خانواده ها در رضایت یا عدم رضایت زندگی زناشویی زوجین بسیار نقش دارند. در حقیقت تجارب خانواده در شخصیت ما لانه کرده است و همه ما در افکار و رفتار خود امضای الگوهای رفتاری والدین را به همراه داریم بدین جهت در حل مسائل نباید تجربه گرایانه بلکه باید آگاهانه پیش رویم.
منبع:

1400/10/12
22:45:23
5.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بازی اندروید