بازی اندروید

رایزنی برای ایجاد شعب رسیدگی به تخلفات روانشناس نماها در فضای مجازی

رایزنی برای ایجاد شعب رسیدگی به تخلفات روانشناس نماها در فضای مجازی

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از درخواست این سازمان برای تشکیل شعب تخصصی رسیدگی به تخلفات در ارتباط با فعالیت روانشناس نماها در فضای مجازی اطلاع داد.


دکتر محمد حاتمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افسار گسیختگی عرضه خدمات روانشناسی و مشاوره در فضای مجازی و بخصوص در دوران پاندمی کووید ۱۹، اظهار نمود: حالا در فضای مجازی روانشناس نماها و روانشناسان زرد جولان می دهند و در عین حال سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هم امکانات لازم برای مقابله با این افراد را ندارد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به اینکه مطابق با قانون این سازمان می تواند اعضای خود و دارندگان پروانه حرفه ای از سازمان نظام رونشناسی و مشاوره کشور را به علت انجام تخلفات مورد بازخواست قرار دهد و احکامی را برای آنها در نظر گیرد، اضافه کرد: با این وجود بیشترین تخلفات انجام شده در حوزه عرضه خدمات روانشناسی و مشاوره در ارتباط با روانشناس نماهایی است که عضو سازمان نیستند و ازاین رو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور تنها می تواند این افراد را به دادگاه صالحه معرفی نماید.

حاتمی ضمن اشاره به مکاتبه این سازمان با قوه قضاییه در جهت فعالیت "روانشناس نماها"، افزود: این امر را بعنوان یک معضل مهم با رئیس قوه قضاییه مطرح و صراحتا عنوان کردیم که فعالیت این افراد در فضای مجازی به خانواده ها صدمه می رساند و گاها باوجود معرفی آنها به دادگاه یا دادستانی هم این افراد منع تعقیب می خورند. ازاین رو از آقای اژه ای درخواست کردیم که شعب تخصصی برای رسیدگی به تخلفات روانشناس نماها در فضای مجازی تشکیل گردد.

وی با اشاره به اینکه مقابله با فعالیت "روانشناس نماها" امری تخصصی است و دامنه آن هم هر روز وسیع تر می شود، تصریح کرد: در نهایت رئیس قوه قضاییه نامه ما را به معاون اول ارجاع داده و معاون اول هم به ادارات کل استان ها ارجاع داده و گفته اند که در صورت لزوم با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در این راستا همکاری شود. با این وجود تا کنون پاسخ درستی به ما داده نشده است. باید در این راستا با روسای دادگستری استان ها مکاتبه کرده و آنها را توجیه نماییم که نیاز است یک شعبه تخصصی در هر استانی برای رسیدگی به این تخلفات وجود داشته باشد.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور همینطور این را هم اظهار داشت که با عنایت به دامنه بالای تخلفات روانشناس نماها در فضای مجازی، تشکیل این شعب تخصصی در کلان شهرها بسیار مورد نیاز است چونکه بیشترین تخلفات روانشناس نماها در ارتباط با استانهای تهران، اصفهان، مشهد و آذربایجان شرقی است.1400/10/17
22:27:39
5.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید