بازی اندروید

افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی انجام شد

افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی انجام شد

بازی اندروید: کرمان افتتاحیه سومین دوره جشنواره سراسری تئاترسردارآسمانی از حسینیه بیت الزهرا(س) کرمان تا مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.


در ابتدای این مراسم محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، بیان کرد: این جشنواره یکی از مهم ترین فاکتورهای فرهنگی و هنری دراین زمینه شمرده می شود.
وی اضافه کرد: این جشنواره از اربعین شهادت سردار سلیمانی شروع شد؛ دومین جشنواره در سال پیش انجام شد و سومین آن از امروز درحال برگزاری است؛ خرسندیم که افتتاحیه این جشنواره در محلی برگزار می گردد که عطر و بوی سردار را دارد.
علیزاده افزود: سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی در سه بخش تئاتر خیابانی، رادیونمایش و نمایشنامه نویسی برگزار می گردد که در مجموع ۲۴۶ اثر از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شده است.
وی توضیح داد: از ۲۴۶ اثر ارسال شده به جشنواره، ۱۳۵ اثر متعلق به بخش اصلی یعنی تئاتر خیابانی، ۷۱ اثر متعلق به نمایشنامه نویسی و ۴۰ اثر متعلق به بخش رادیو نمایش است.
علیزاده اشاره کرد: همه استانها به صورتی در این جشنواره مشارکت داشتند اما استانهای تهران، کرمان، گیلان و آذربایجان شرقی از بیشترین مشارکت برخوردار می باشند.
وی با اعلان اینکه جشنواره از شنبه 18 دی ماه به مدت سه روز برگزار می گردد اظهار داشت: در این سه روز ۱۶ گروه اجرای بخش خیابانی، 7 گروه رادیو نمایش و 10 گروه در بخش نمایشنامه به هنرنمایی می پردازند.
علیزاده تشریح کرد: در این جشنواره در بخش اجراهای خیابانی ابتکاری که به خرج داده شده این است که این نمایش ها در مناطق مختلف شهر اجرا می شود؛ این مناطق میدان گنجعلیخان، برج اول، ورودی مسجد جامع و گلزار شهدا هستند.
وی افزود: کرمان هم اکنون میزبان 170 نفر از هنرمندان جشنواره است.
در ادامه حمید نیلی، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، بیان کرد: حادثه ای که صورت گرفت عجیب بود و سالیان سال باید برای سردار سلیمانی نوشت و کار هنری تولید کرد.
وی اضافه کرد: اگر از دو منظر به این رویداد نگاه نماییم یکی شخصیت سردار سلیمانی است و بحث بعدی مکتب حاج قاسم است؛ امیدواریم این جشنواره بتواند کار خودش را ادامه داده و بصورت بین المللی تولید محتوا کند.
نیلی افزود: جشنواره سردار آسمانی پیشگام در عرصه هنر برای مطرح کردن قسمتی از شخصیت سردار سلیمانی است که اگر حمایت شهر کرمان نبود این جشنواره جای خودرا پیدا نمی کرد.
وی با اشاره به محفل خاطره نمایش توضیح داد: این محفل برای تولید محتوا است و جا دارد در مورد حاج قاسم بیشتر بشنویم گوش نماییم و تولید محتوا نماییم.
سپس سیدوحید فخرموسوی، دبیر جشنواره تئاتر سردار آسمانی، اظهار داشت: به جرات می توان گفت این جشنواره نخستین رویداد فرهنگی هنری در کشور بعد از شهادت حاج قاسم است که در چهلمین روز شهادت وی رقم خورد.
وی ضمن تشکر از تمامی کسانی که جهت راه اندازی جشنواره یاری رساندند تاکید کرد: ما امروز تئاتر و جشنواره را به برکت این فضا با مدیریت یکی از یاران حاج قاسم و یادگار دفاع مقدس انجام دادیم؛ امیدواریم این جشنواره به مقصود برسد و ثبات و پایداری خودرا به دست آورد.
در این مراسم همین طور گروه سرود جهادی جوادالائمه (یاران سلیمانی ها) از گیلان به اجرای سرود و برنامه با محوریت سردار سلیمانی پرداختند؛ سپس مسئولین برگزاری این جشنواره به گلزار شهدا رفته و با شهیدان تجدید بیعت کردند.
همچنین طی اقدامی نمادین با حضور مردم و مسئولان، 17 کبوتر را به نشانه روز 17 دی ماه سالروز خاکسپاری پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی آزاد شد.
شایان ذکر است سردار صدفی از دوستان و همرزمان سردار سلیمانی و عضو هیئت امنای حسینیه بیت الزهرا(س)، علی رمضانی مدیر صداوسیمای استان کرمان و دهقانی، معاون اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان در این رویداد حضور داشتند.

منبع:

1400/10/18
17:00:42
5.0 / 5
867
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بازی اندروید