بازی اندروید
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد

پیگیری تبدیل وضعیت پزشکان و پرستاران قراردادی

پیگیری تبدیل وضعیت پزشکان و پرستاران قراردادی

بازی اندروید: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مطالبه گری نسبت به تأمین اجتماعی را نه تنها تهدید نمی دانیم بلکه این رویکرد فرصتی برای سازمان و نظام رفاه و تأمین اجتماعی است و باید بیشتر از گذشته به این حوزه توجه داشته باشیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سیدمیرهاشم موسوی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران اظهار نمود: خدمت در حوزه درمان از مصادیق خیر جمعی است و کادر درمان تأمین اجتماعی بابت چنین توفیقی شکرگزار خداوند است. کادر درمان در شرایط سخت و بیماری کرونا که همه دنیا را درگیر کرده است؛ ایثارگرانه و جانانه مشغول خدمت رسانی هستند. به روح شهدای عزیز سلامت درود می فرستیم و برای همکاران محترم و پرکار حوزه درمان که همچنان با جوانمردی پای عهد و پیمان هستند؛ آرزوی سلامتی می نماییم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی که برخورداری از تأمین اجتماعی را حق همگانی می داند؛ اظهار داشت: عدالت، امنیت، آسایش و آسودگی خاطر، که همگی از آرمان های نظام جمهوری اسلامی هستند باید از راه تأمین اجتماعی محقق شوند اما حقیقت این است که هنوز خیلی از مردم از حقوق خود نسبت به تأمین اجتماعی آگاه نیستند و آگاهی مناسبی نسبت به تأمین اجتماعی در سطح جامعه وجود ندارد. مطالبه گری نسبت به تأمین اجتماعی را نه تنها تهدید نمی دانیم بلکه این رویکرد، فرصتی برای سازمان و نظام رفاه و تأمین اجتماعی است و باید بیشتر از گذشته به این حوزه توجه داشته باشیم و رویکرد انتقادی و مطالبه گری نسبت به تأمین اجتماعی را از درون این سازمان تقویت نماییم.
موسوی افزود: برای مثال خیلی از اقشار مختلف مردم نسبت به مقوله مهمی همچون طرح بیمه خانواده ایرانی آگاهی ندارند و خیلی از مردم و بانوان مزایای این طرح را نمی شناسند بنابراین باید مردم را جهت استفاده از خدمات تأمین اجتماعی آگاه نماییم. درمان تأمین اجتماعی هم از مصادیق مهم حق همگانی است؛ تأمین اجتماعی وظیفه عرضه خدمات درمانی به نیمی از جمعیت کشور را دارد و کیفیت خدمات درمانی بعنوان حق همگانی، باید مورد مطالبه عمومی باشد. این وظیفه ماست که متناسب با هزینه ای که برای خدمات درمانی پرداخت می شود؛ خدمات باکیفیت و مطلوب تولید نماییم، همینطور در حوزه خرید خدمات سلامت باکیفیت و رسیدگی در اسناد پزشکی موظفیم که از اموال و منابع جامعه زیر پوشش تأمین اجتماعی به دقت صیانت نماییم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص سفارش به دولتمردان جهت استفاده از نظارت مردمی، اظهار داشت: حوزه درمان همچون بخش هایی است که امکان استفاده از این ظرفیت به خوبی فراهم است و باید با ایجاد سازوکار دقیق و کارآمد، بهترین استفاده از نظارت مردمی صورت گیرد.
موسوی خرید خدمات راهبردی درمانی را مورد تاکید قرارداده و اظهار داشت: وظیفه داریم تعهدات خویش را در برابر جامعه برای عرضه خدمات درمانی مطلوب اجرا نماییم و هدف گذاری و افق چشم انداز ما در حوزه درمان تأمین اجتماعی، تحقق فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند بیمار بجز رنج بیماری نباید مشکل دیگری داشته باشد.
وی استفاده بهینه از منابع انسانی و منابع فیزیکی را از دیگر مسائل بسیار مهم در حوزه درمان تأمین اجتماعی دانست و اظهار نمود: توجه به ظرفیت بالای منابع انسانی در حوزه درمان از اولویت های ویژه ماست و باید از انگیزه نیروی انسانی برای ایجاد تحول در سازمان استفاده نمائیم. در حوزه درمان تأمین اجتماعی، اساسا با عنایت به امکانات و ظرفیت های موجود، کارهای بزرگی قابل انجام است و نقش مثبت و پرارزش کادر درمان در خانواده بزرگ تأمین اجتماعی غیر قابل انکار است.
موسوی کاهش پرداخت از جیب مردم را از تکالیف قطعی و بسیار مهم تأمین اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: در بیماری های صعب العلاج باید صیانت مالی از بیماران را توسعه دهیم چونکه بروز چنین بیماری هایی در صورت ضعف در صیانت مالی از بیمار، امکان دارد منجر به ایجاد شرایط ناگوار برای خانواده ها شود."
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی طراحی نظام ارجاع و پزشک خانواده را از دیگر اولویت ها دانست و اظهار داشت: "امیدواریم در قانون بودجه سال آینده، تکلیف قانونی مشخصی برای این مساله تعیین شود چون که حالا پس از گذشت ۹ سال از شروع برنامه پزشک خانواده در ۲ استان، ضرورت تکمیل این طرح ها کاملا روشن است."
موسوی ضمن اشاره به پیشرفت موفقیت آمیز برنامه نسخه الکترونیک، تکمیل این برنامه را از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی دانسته و وعده رفع مشکلات و کاستی های احتمالی آنرا داد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: در حال حاضر بیشتر از ۸۰ درصد نسخ را به صورت الکترونیکی دریافت می نماییم و در بعضی استانها این رقم به ۱۰۰ درصد هم رسیده است. تأمین اجتماعی هوشمند و ایجاد پرونده الکترونیک سلامت گام بعدی ما در این راه است و به دنبال جایگزین کردن قواعد الکترونیک با مداخلات انسانی می رویم.
موسوی ضمن اشاره به تعداد زیاد نیروهای قراردادی در حوزه درمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مطالبه درست و برحق کادر درمان بخصوص پزشکان و پرستاران برای تبدیل وضعیت را پیگیری کرده و انتظار داریم که با فراهم شدن آسایش خاطر و امنیت شغلی همکاران خدمات مطلوب تری به جامعه عرضه شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ایجاد تحول و پیشرفت را در بسیاری موارد با اصلاح نگاههای مدیریتی قابل انجام دانست و اظهار داشت: در موارد زیادی با کارهای کوچک و بدون احتیاج به صرف هزینه می توانیم آثار قابل توجهی در زمینه پیشرفت و تحول ایجاد نماییم و برخی گره گشایی ها تنها از راه بازبینی فرآیندها قابل انجام هستند که انتظار داریم مدیران سازمان این گونه موارد را با جدیت بیشتر مورد توجه قرار دهند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، موسوی همینطور از زحمات دکتر داریوش پناهی زاده مدیرکل سابق درمان تأمین اجتماعی استان تهران قدردانی و برای دکتر بابک عدلی که از پزشکان متخصص تأمین اجتماعی است، برای تصدی این مسئولیت و خدمت شایسته به بیمه شدگان آرزوی موفقیت کرد.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، متن حکم مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران صادر شده از جانب دکتر سید میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بدین شرح است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی، به باعث این حکم به سمت مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران منصوب می شوید. شایسته است با سرلوحه قراردادن شعائر و اهداف دولت مردمی سیزدهم؛ همچون عدالت محوری، مردم داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون مداری، در تحقق مأموریت ها و الزامات بخش درمان به شرح ذیل همت گمارید:
- تمرکز راهبردی بر حوزه مسئولیت خود و تمهید پاسخگویی به نیازهای درمانی بیمه شدگان استان
- تقویت منطق فنی و مدیریت درمان استان در رویارویی و تعامل با بخش های دیگر حوزه سلامت
- توجه ویژه به افکار عمومی با تکیه بر جلب رضایت و اعتماد مردم شریف استان تهران با اولویت دادن به اقداماتی که بدون نیاز به ایجاد ساختار جدید و تمهید منابع مالی خاص قابل انجام است.
- رعایت اخلاق سازمانی، حسن رفتار با مراجعین، همکاران و شرکای اجتماعی
- اهتمام ویژه به برنامه های تحولی در ارائه خدمات درمانی و عملیاتی نمودن آن در سطح استان
-استفاده حداکثری از ظرفیت ها و سرمایه های انسانی متعهد و متخصص و شایسته گزینی در انتصابات
- رعایت دقیق قوانین و مقررات، آئین نامه ها، ضوابط، بخشنامه ها و دستورالعمل های جاری
امید است با اتکال به خداوند متعال و در سایه عنایات معصومین علیهم السلام و رعایت جوانب شرعی و قانونی، در انجام وظایف محوله موفق و مؤید باشید.
منبع:

1400/10/22
12:41:41
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: تولید , خدمات , سلامتی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید