بازی اندروید
نگاهداری:

در تحقق رهنمودهای رهبری و دفاع از حقوق محرومین سرسازش با صاحبان زر و زور نداریم

در تحقق رهنمودهای رهبری و دفاع از حقوق محرومین سرسازش با صاحبان زر و زور نداریم

به گزارش بازی اندروید رییس مرکز پژوهش های مجلس در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: در تحقق رهنمودهای رهبری و دفاع از حقوق محرومین سرسازش با صاحبان زر و زور نداریم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) و بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس با یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

در ابتدای این جلسه رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به نقش بزرگ این کمیته در پشتیبانی از محروم زدایی از گام های بلند کمیته امداد برای توانمندسازی محرومین تحت پوشش این شبکه آگاهی داد.

در ادامه این جلسه بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به منشور اخلاقی پژوهشگران مرکز پژوهش های مجلس اظهار داشت: پژوهشگران مرکز تحقیقات در قالب منشور اخلاقی این مرکز هم پیمان شده اند تا فریادگر صداهای ناشنیده و حقوق مردم خصوصاً محرومین باشند.

وی افزود: در تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و دفاع از منافع مردم و محرومین با رویکرد تخصصی و کارشناسی سر سازش با صاحبان زر و زور نداریم.
رییس مرکز پژوهش های مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: مرکز تحقیقات درصدد است از کارگزار پیرو به کارفرمای پیشرو تبدیل گردد و فقط کارهای خودرا محدود به اقدامات پسینی و اظهار نظر در مورد طرح ها و لوایح نکرده و خود هم کنشگری فعال داشته باشد.

وی ادامه داد: برای تحقق این امر در زمینه چالش های فرابخشی کشور و چالش های بخشی، برنامه ها و کارهای خودرا شروع کردیم. برای چالش های فرابخشی کشور که راهکارهای برون رفت از آنها هم نیازمند هماهنگی بین بخشی است کنسرسیومی از مراکز تحقیقاتی قوای سه گانه و مجمع تشخیص تشکیل شده تا مشاوره های واحدی به سران قوا داده شود و با هم افزایی بتوانیم مشکلات مهم کشور را حل نماییم.

وی افزود: در حوزه چالش های بخشی هم با همه وزرا و روسای سازمان های مهم و تاثیر گذار مکاتبه کرده و مهم ترین مشکلات حوزه های آنها را اعلام کردیم تا زمینه همکاریهای مشترک ایجاد شود.

نگاهداری با اعلان اینکه برای شکل گیری همکاری مستمر و نظام مند با دستگاهها و وزارتخانه ها تفاهم نامه همکاری امضا کردیم، اظهار داشت: کمیته امداد هم یکی از این دستگاهها است. در بحث تهیه بسته های تقنینی و از منظر نظارتی و همین طور تهیه گزارش هایی در مورد میزان عملیاتی شدن قوانین در رابطه با کمیته امداد می توانیم همکاری مشترک داشته باشیم.

در آخر این جلسه دو طرف تفاهم نامه همکاری امضا کرده و قرار شد موضوعات مشترک و مورد نظر دو طرف در کمیته ای مشترک پیگیری شود. همکاری مشترک در تهیه و تدوین پیش نویس طرح ها و لوایح تقنینی و نظارتی در قالب کمیته های تخصصی دوجانبه مشتمل بر، چگونگی تحقق مطالبات و منویات مقام معظم رهبری در رسیدگی و توانمندسازی ساکنان مناطق محروم کشور و همین طور جریان سازی فعالیت توسعه راهکارهای قانونی برای تقویت نقش کمیته امداد در اقتصاد مقاومتی، بهبود معیشتی مستضعفان و اقشار تهیدست قسمتی از مفاد این تفاهم نامه همکاری است.
منبع:

1400/10/28
17:43:59
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: دستگاه , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید