بازی اندروید
قالیباف:

حل مشکلات اقتصادی به اراده ما بستگی دارد

حل مشکلات اقتصادی به اراده ما بستگی دارد

به گزارش بازی اندروید رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برپایه ۴۳ سال تجربه در عرصه های مختلف می گویم که حالا باوجود مشکلات اقتصادی، هم در یک قدمی حل مشکلات قرار داریم و هم در یک قدمی شکست قطعی هستیم که نتیجه آن به اراده ما بستگی دارد؛ اما متأسفانه یاد گرفته ایم حل مشکلات را پاسکاری نماییم و نه به خدا، نه به مردم و نه خودمان ایمان نداریم و سنت های الهی برای ما موضوعیت ندارد و به دنبال حل مشکلات با سازوکارهای دولتی هستیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست با رؤسای دادگاه های خانواده کشور با اشاره به اینکه در مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب گفته اند باید ایران قوی بسازیم، اظهار نمود: ایران قوی بدون جامعه قوی ساخته نمی گردد و باید احکام و فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) را ببینیم تا خانواده کامل شود و باید ایمان داشته باشیم که زن محور خانواده است اما متأسفانه برای حفظ جامعه به همه چیز به جز خانواده توجه کرده ایم.
قالیباف افزود: روز گذشته در صحن علنی به خانم خزعلی معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده هم گفتم که قانون دو مسئولیت به شما داده؛ اول راهبری حوزه خانواده و دوم شاخص گذاری برای تحول؛ حوزه صدمه های اجتماعی هم از جانب قانون بر عهده وزارت کشور قرار داده شده است و این وظایف باید به دقت صورت گیرد تا شاهد کاهش صدمه های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده باشیم.
وی در ادامه با تاکید بر این که اگر بر نهاد خانواده متمرکز شویم، خیلی از مشکلات جامعه حل می شود، اظهار داشت: از زمانی که شهرداری بودم بر این مورد تاکید داشته ام که باید رابطه منزل، مسجد، محله و مدرسه برقرار باشد و اگر در حکمرانی یاد گرفتیم میان این موارد ارتباط برقرار نماییم حتما مشکلات اقتصادی را هم حل کرده و آن زمان فرزند زمانه خویش خواهیم بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پلت فرم ازدواج و تشکیل خانواده اگر مبتنی بر فرهنگ اسلامی - ایرانی باشد می تواند موفقیت هایی را ایجاد نماید اظهار داشت: زمانی که جهت راه اندازی پلت فرم همدم حضور پیدا کردم، مورد انتقاد قرار گرفتم اما امروز می بینیم از همان طریق حدود ۲۰۰ هزار خانواده درحال همسریابی به سبک سنتی که مبتنی بر فرهنگ ما است، هستند بنابراین توجه به مسائل خانواده نیازمند یک تحول است.
وی همینطور ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: برپایه ۴۳ سال تجربه در عرصه های مختلف می گویم که حالا باوجود مشکلات اقتصادی، هم در یک قدمی حل مشکلات قرار داریم و هم در یک قدمی شکست قطعی هستیم که نتیجه آن به اراده ما بستگی دارد؛ اما متأسفانه یاد گرفته ایم حل مشکلات را پاسکاری نماییم و نه به خدا، نه به مردم و نه خودمان ایمان نداریم و سنت های الهی برای ما موضوعیت ندارد و به دنبال حل مشکلات با سازوکارهای دولتی هستیم.
قاسم پور: مجلس یازدهم به دنبال پیگیری مسائل مختلف در حوزه مهریه و حضانت و حفظ حقوق افراد است
فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان مجلس هم در این جلسه بحث زنان و خانواده را یکی از مسائل مهم جامعه دانست و اضافه کرد: با تصویب قانونی در باب پشتیبانی از خانواده تلاش شد تا بخشی از این چالش برطرف شود اما الان این قانون نیازمند یک بازبینی است.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مرکز پژوهش های مجلس قبل از شروع به کار مجلس فعلی این کار را شروع کرده و جلسات مشترکی هم پس از آن داشته ایم تا مبحث مهریه، حضانت و غیره در مجلس یازدهم جدی تر پیگیری شود.
وی در ادامه اختلاف نگاهی را یکی از مسائل جدی دانست که سبب شده مسائل حوزه خانواده هیچ وقت به جمع بندی نرسد و اضافه کرد: ما می خواهیم تلاش ها را اثربخش نماییم ازاین رو کمیسیون اجتماعی جلسه ای با رئیس قوه قضاییه داشته که ایشان هم اعلام نمودند از حقوق بانوان و کرامت آنها حمایت خواهند کرد.
قاسم پور افزود: جلسه دیگری هم با آقای اژه ای در چارچوب فراکسیون زنان داشتیم و آمار پرونده های طلاق بررسی گردید و در نهایت مقرر شد کارگروه مشترکی میان دو قوه برای حل موضوعات شکل بگیرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه به دنبال ارتقای جایگاه معاونت حقوقی قوه هستیم، اظهار داشت: از جلساتی از این دست انتظار داریم مشکلات نظام خانواده از نزدیک شنیده شده و نظرات قضات منسجم شود که در نهایت منجر به قانونگذاری به نفع مردم شود.
غضنفرآبادی: قضات پیشنهادات خویش را برای طرح اصلاح موادی از روش اجرای محکومیت های مالی مطرح کنند
موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم در این دیدار با بیان این که بررسی طرح اصلاح موادی از روش اجرای محکومیت های مالی در این کمیسیون به پایان رسیده خطاب به قضات و رؤسای دادگاه های خانواده حاضر در جلسه اظهار داشت: این طرح الان در کمیسیون است و ما آنرا به دست شما می رسانیم تا پیشنهادات شما را درباره آن دریافت نماییم.
در این جلسه برخی از قضات و رؤسای دادگاه های خانواده از سراسر کشور به بیان نظرات و دغدغه های خود در حوزه خانواده که اغلب پیرامون طلاق، حضانت، مهریه، فرزندان طلاق و غیره بود پرداختند.
حاضرین معتقد بودند مهم ترین کار برای جلوگیری از افزایش پرونده های طلاق، مشاوره و آموزش مهارت های زندگی قبل از ازدواج به زوجین است. همینطور تاکید نمودند که قوانین در حوزه پشتیبانی از خانواده احتیاج به اصلاح دارد تا بعضی از مواد آن منجر به اطاله دادرسی در این عرصه نشود.
پایان پیاممنبع:

1400/11/07
23:29:43
5.0 / 5
953
تگهای خبر: آموزش , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان بازی اندروید
بازی اندروید