بازی اندروید

واکنش بهزیستی به تخریب تنها اردوگاه مناسب سازی شده معلولان در مازندران

واکنش بهزیستی به تخریب تنها اردوگاه مناسب سازی شده معلولان در مازندران

معاون سازمان بهزیستی کشور از درخواست این سازمان از ریاست جمهوری برای بازسازی بخش تخریب شده تنها «اردوگاه فرهنگی آموزشی مناسب سازی شده ساحلی معلولان» در استان مازندران آگاهی داد.


سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این که مقابله با زمین خواری کاری شایسته و همیشه دغدغه مردم بوده است، اظهار داشت: با دستور رئیس جمهوری این اتفاق شروع شده و نفس موضوع مبارک است اما نکته اینجاست که برای گروههای خاص جامعه همچون معلولان به ظرفیت سازی و آماده کردن زیرساخت ها و مناسب سازی فضا نیاز داریم.
وی با اشاره به اردوگاه شهید عظیمی بابلسر افزود: این مجموعه تنها اردوگاه فرهنگی آموزشی مناسب سازی شده ساحلی برای معلولان و کم توانان ذهنی در کشور است که در آنجا دوره های آموزشی و مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی انجام می شود. از این ورزشگاه بعنوان تنها محل مناسب سازی برای معلولان استفاده می شود، اما متاسفانه قسمتی از آن تخریب شد؛ این امکان وجود داشت که به شکل بهتری عمل شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: باوجود این که برای حفاظت و صیانت از معلولان، در اطراف اردوگاه سیم خاردار کشیده شده بود و ظرفیت جدیدی داخل مجموعه شکل گرفته بود، اما قسمتی از اردوگاه تخریب شده است. اگر قرار باشد از ساحل برای معلولان استفاده و ظرفیتی ایجاد شود، تفاوتی ندارد و اگر بخواهیم در هر نقطه ای از ساحل ظرفیتی برای آنها راه اندازی نماییم چونکه باز هم کنار ساحل است.
حسینی با اشاره به این که اردوگاه شهید عظیمی بابلسر ساخت و ساز کنار ساحل نداشته است، اظهار داشت: این اردوگاه حدود ۴۸ سال قدمت دارد و طی سالهای قبل در حوزه مناسب سازی برای معلولان توسعه مطلوبی یافته بود حالا هم اردوگاه تخریب نشده است و خدمات خودرا به جامعه هدف ارائه می کند، اما بخش کنار ساحل که برای معلولان مناسب سازی شده بود (فضایی که برای نابینایان و معلولان حرکتی جهت رفتن به کنار ساحل سنگ فرش و مناسب سازی شده بود) تخریب شده است و به نظر می شد این بخش را تخریب نکرد.
وی ادامه داد: در کنار ساحل، این مجموعه مناسب سازی شده بود و اکنون معلولان شدید حرکتی می توانند به آسانی خدماتی شامل مسیر تردد ویلچر، مسیر حرکت نابینایان و فضای استفاده از دریا، دریافت نمایند.
معاون سازمان بهزیستی کشور، درباب گلایه های جامعه هدف نسبت به این اقدام اظهار نمود: سازمان بهزیستی درخواست خودرا به ریاست جمهوری ارسال کرده است و ادله ای را داریم و از این طریق پیگیر هستیم تا بتوانیم باردیگر آن بخش را برای معلولان مناسب سازی نماییم.

کاظمی مومن سرایی، رییس دبیرخانه ستاد مناسب سازی کشور نیز در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه جامعه دارای معلولیت وضعیت خاصی دارند و نمی توانند از هر فضایی به آسانی استفاده کنند اظهار داشت: بخش عظیمی از این اردوگاه مجموعه رفاهی و تفریحی است که کارمندان بهزیستی دارای فرزند معلول و همین طور جامعه افراد دارای معلولیت از این مجموعه استفاده می نمایند و فقط این مجموعه جهت رفاه کارمندان و کارکنان نیست.
رییس دبیرخانه ستاد مناسب سازی کشور در ادامه با اشاره به این که تخریب اردوگاه مناسب سازی شده برای معلولان کشور و آزادسازی آن جهت استفاده عموم مردم زمانی عادلانه است که تمامی حریم ساحل دریای خزر برای حضور معلولان آزادسازی و مناسب سازی شده و قابل استفاده باشد، اظهار داشت: محرومیت معلولان از کل سواحل دریاهای کشور به سبب موانع فیزیکی خود نادعادلانه است و به نظر، مسئولان باید برای مناسب سازی اماکن کمک کنند تا این افراد بتوانند به شور و نشاط زندگی و روحیه بهتر تشویق و تشویق شوند.
بازی معلولان در ساحل پیش از تخریب

1400/11/12
12:32:38
5.0 / 5
1005
تگهای خبر: آموزش , بازی , خدمات , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید