بازی اندروید
واگذاری ۱۱۳ هزارمین سند از املاك غصب شده توسط پهلوی به مردم

درآمد ماهانه رضاخان از اجاره زمینها ۷۰ میلیون تومان

درآمد ماهانه رضاخان از اجاره زمینها ۷۰ میلیون تومان

به گزارش بازی اندروید رییس بنیاد مستضعفان گفت: حالا فضایی در کشور به وجود آمده است (فضای مجازی) و این رسانه های معاند گاهی رژیم منحوس پهلوی را تطهیر می کنند. می بینند مردم تحت فشار هستند از این مسئله سوء استفاده می نمایند. بحث ما این است؛ آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت؛ به هفت دریا بیایند و بشورند، این نجاست آن رژیم پاک نمی گردد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سیدپرویز فتاح در مراسم «واگذاری ۱۱۳ هزارمین سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم»، با اعلان اینکه این مراسم حقیقت انقلاب امام است، باطن انقلاب امام است، بیان کرد: هیچ انقلابی در دنیا مثل امام همچین هنری نتوانسته کند که اموال و املاک غصب شده را از حلقوم آن رژیم منحوس بیرون بکشد و قدرت پیدا کند و اینها را پایین بیاورد و دستور دهد که بنیاد به اسم مستضعفان تشکیل گردد، پیش از این که ۱۲ فروردین ۵۸ مردم به جمهوری اسلامی رای دهند. قدرت و امید را ببین. اول بنیاد مستضعفان را تاسیس و کمیته امداد را دستور می دهد ایجاد شود و بعد رای گیری می کنند که ملت به او رای دهند؛ می خواهد بگوید که من برای همین آمده ام و فلسفه حضور من و انقلاب من رسیدگی به محرومان و مستضعفان است.
وی ادامه داد: حالا فضایی در کشور به وجود آمده است (فضای مجازی) و این رسانه های معاند گاهی رژیم منحوس پهلوی را تطهیر می کنند. می بینند مردم تحت فشار هستند از این مسئله سوء استفاده می نمایند. بحث ما این است؛ آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت. به هفت دریا بیایند و بشورند، این نجاست آن رژیم پاک نمی گردد.
فتاح افزود: از دوستان خواهش کرده بودم که آن اسناد و دفترهای بزرگ قطور ثبت اسناد را بیاورند که بالای آن «اسناد املاک شاهنشاه ایران» نوشته شده است. چند دفتر کافی است؟ این عدد به ۴۴ هزار فقره سند رفته است. تعدادی از آن اسناد یعنی چند هزار هکتار؛ بابلسر یک سند است که به نام زده اند.
وی افزود: در اسناد آن دوره آمده که درآمد رضاخان از اجاره این ها در آن زمان ۷۰ میلیون تومان در ماه بوده است. همه را رعیت کرده اند. به اینکه بسنده نکرده اند. داخل این ۴۴ هزار، فقط ۲۱۰۰ فقره آبادی بوده است و اسامی آن موجود و مستند است و امضاء و سند دارد اما به زمین اکتفا نکرده اند، مگر فقط زمین بوده است؟ چقدر ما ساده به موضوع نگاه می نماییم.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به افتتاح موزه خودرو طی ماه های گذشته اظهار نمود: چند ماه قبل موزه خودرو افتتاح کردیم. دویست و چند خودرو تاریخی به نمایش گذاشتیم. تعدادی از این خودرو ها در دنیا تک است. سه کارخانه زبده به نام دنیا جمع شده تا برای پسر زیر ۱۰ سال شاه خودرو درست کنند.
فتاح اشاره کرد: ما اینها را کلکسیون کردیم. بعضی ها را نمی توان قیمت گذاشت. خودرو رضاشاه طلاست و بسیاری از بخش های آن طلاست. ۹۰ سال قبل ملت در آن قحطی مرده اند و دشمن ایران را اشغال کرده و آن خودرو را سفارش دادند.

حتی یک شیء از موزه ها را به بنیاد مستضعفان نداده اند؛ چیزی مصادره نشده
رییس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به افتتاح یک موزه در اصفهان تصریح کرد: ما به اصفهان رفتیم و هفته قبل موزه افتتاح کردیم. چند ماه قبل موزه کاخ مرمر و موزه دفینه افتتاح شده است. به ما می گویند شما را چه به موزه، مگر موزه ها مصادره شده است؟ گفتیم هیچ کدام از موزه ها در کشور مصادره نشده است و همه موزه ها دست سازمان میراث است. یک شی به ما ندادند و مصادره نشده و مال ملت است.
وی اشاره کرد: اینها علاوه بر خانه و ماشین، هرچه تابلوی به نام در دنیا بوده، آورده اند. هرچه داخل بوده آورده اند. هرچه فرش نفیس است، آورده اند.
وی افزود: با پول ملت چه کردند؟ شما می خواهید برای ما پهلوی را تطهیر کنید؟.
رییس بنیاد مستضعفان در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه حالا همه آن اموال حفظ شده است، اظهار داشت: آن خودرو ها که آوردیم مسئولان سوار نشدند و حفظ شده، آراسته شده و در خزانه ماست. بخشی را به نمایش گذاشتیم و می گذاریم.

شناسنامه فرح، ولیعهد و شاه دست ماست فتاح در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: نمایندگان باید در مجلس توجه نمایند، حالا یک نفر در جمهوری اسلامی فرار می کند و به کانادا و... می رود، می گوییم پول ملت را برده است. این ها الان فرار کردند اموال را برده اند. اینهایی که گفته ام در ایران مانده و نمی توانستند ببرند. چرا؟ چون فکر می کردند برمی گردند؛ مثل سال ۱۳۳۲ و سال ۱۳۲۰. شناسنامه فرح و ولیعهد و شناسنامه شاه را نبردند و دست ماست.

خاندان پهلوی ۱۰۰ میلیارد از مردم بردند و رفتند ۳۵ هزار هکتار از املاک را به مردم واگذار کرده ایم وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه برآورد ما این است که ۱۰۰ میلیارد دلار از این مردم برده اند، اظهار داشت: ما عدد و محاسبه داریم، نمی توانند رد کنند. در این ۴۲ سال این خاندان پست از کجا زندگی می کنند در آن رفاه و آن محله های آمریکا و اروپا؟ با پول این ملت. غصب حدی دارد. اینها آن حدها را گذرانده اند.
فتاح اشاره کرد: ما هم اشیاء را به مردم برمی گردانیم و هم خیلی از کاخ ها نماد عبرت شده است. این املاکی که امروز عنوان شد، حدود ۳۵ هزار هکتار است. به مردم واگذار کرده ایم.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فتاح در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این برنامه ادامه پیدا می کند و ما دست برنمی داریم تا آخرین سند به نام مردم زده شود. این نهضت ادامه دارد.
رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: آنچه از دارایی ها و املاکی که بعنوان اجاره یا درآمد اقتصادی داریم، اطمینان می دهیم که بنیاد بدون تردید به مردم برمی گرداند. ما حساب، حسابرسی، قانون و نظارت داریم و این وظیفه اصلی ماست که هم در این شرایط سخت و تحریمی به تولید کمک نماییم و هم بتوانیم به محرومان برسیم.

۶۰۰ میلیارد در سال ۱۳۹۹ خرج کرونا و محرومان شد
به گفته ی ایشان، سال قبل ۶۰۰۰ میلیاردتومان خرج کرونا و محرومیت شد. هرچه سود گرفتیم برمی گردد.
فتاح با اعلان اینکه انقلاب امام مردمی بوده است، اظهار داشت: بنیاد هر آنچه دارد برای مردم است. بنیاد مالک چیزی نیست. آنچه دارد این است که امانت داری از املاک مردم می کند.
منبع:

1400/11/22
11:11:08
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید