بازی اندروید
رحیم نوروزی:

از بازیگری پشیمان شدم

از بازیگری پشیمان شدم

به گزارش بازی اندروید رحیم نوروزی می گوید: «در 10 سال قبل به سبب اتفاقات زیادی که برایم رخ داد از کار بازیگری پشیمان شدم، شاید دلیل آن این است که خیلی زیاد درگیر کارهای تکراری و مشابه شدم.»


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، نوروزی در ادامه صحبت های بالا توضیح داد: من نسبت به کار خودم جدی هستم، در برنامه های تلویزیونی و بخش خصوصی سیستم غلطی وجود دارد؛ یعنی آداب و رفتار فردی و گروهی اشتباه است که موجب آزار بازیگر می شود.
او درباره اخمو بودن چهره خود اظهار داشت: من به طور معمول مدل صورتم بدین شکل است و در این چند سال هم کارهای جدی به من پیشنهاد شده است، اما این چین و چروک روی صورتم برای پیری و بالا رفتن سن است.
نوروزی که میهمان برنامه «شب نشینی» بود، درباره شروع فعالیت هنری اش اظهار داشت: من تئاتر را در کلاس های اداره ارشاد اسلامی رشت شروع کردم و نزد اساتید بزرگ این مجموعه مثل بهروز بقایی شاگردی کردم. بعد کلاس های استاد سمندریان را شرکت کردم و توانستم خودم را به مرحله ای برسانم که در عرصه ملی خودنمایی کنم.
نوروزی توضیح داد: برادر بزرگ من همیشه مشوق و راهنمای من در مطالعه، تحصیل، هنر و همه زمینه ها بوده است و حتی گاهی هزینه های کلاس هایم را او پرداخت می کرد.
وی ادامه داد: برخلاف خانواده های دیگری که مخالف ورود فرزندشان به دنیای بازیگری بودند، پدرم نیز مشوق و حامی من دراین زمینه بود.
نوروزی بیان کرد: شاید زمانی که همه به دنبال منفعت اقتصادی از این رشته بودند من همه رشته هایی را که بویی از هنر در آن بود شرکت می کردم، برای اینکه ولع به آموختن داشتم. در آن زمان با این کارها بیشتر می خواستیم خودمان را بشناسیم و به دنبال رشد و بلوغی در همه جوانب وجودی خودمان بودیم.
وی ادامه داد: من در کنار آقای آستانه بازی کردم و شاید جالب باشد بدانید که در تئاتر هیچوقت دستمزد نداشتم و اما هم اکنون عددهای سه رقمی برای دستمزد به بازیگران تئاتر پیشنهاد داده می شود.
نوروزی اظهار داشت: طبق دستورالعملی که در دهه هشتاد نوشته شد، دستمزد من با بیست اجرای تئاتر شاید دستمزدی نزدیک به ماهی دو میلیون تومان بود.
او افزود: روزی مدیران به خاطر نگاه آماری که داشتند، گفتند تئاتر برای همه است، اما می دانیم که تئاتر امر همگانی نیست و متخصص حوزه خودش را می خواهد.
نوروزی توضیح داد: هم اکنون در هر خانه ای یک تئاتری وجود دارد یعنی هر کس سواد خواندن نصفه و نیمه ای هم داشته باشد وارد تئاتر می شود که این اتفاق درستی نیست. در حقیقت تئاتر باید فرهنگ جامعه را شکل دهد و افراد را تربیت کند، اما برخی کسانی که روی صحنه حضور دارند، خودشان از این امر مستثنی هستند.
نوروزی اظهار نمود: من همیشه به حالا فکر می کنم یعنی این که کجا ایستاده ام و موقعیت پیش روی من چه خواهد بود، اگر بخواهم واضح بگویم به مفاهیمی مثل کودک درون که در عالم روانشناسی معنا دارد، خیلی اعتنایی نمی کنم. البته روی صحنه تئاتر اگر مرا دیده باشید بسیار فرد بازیگوشی هستم و آرام و قرار ندارم و باید انرژی خودم را به شکلی تخلیه کنم.
نوروزی اظهار داشت: من در کاخ کلاردشت دو سال بعنوان مدیر مرمت بودم و با آجر به آجر این بنا کار کردم و در دوره کارآموزی تحصیلی ام نیز در کاخ مرمر حضور داشتم. از سال ۶۵ خوشنویسی می کردم، ولی هم اکنون برای سرگرمی خوشنویسی می کنم و به دنبال یک فرم مستقل خودم هستم که بتوانم یک نمایشگاه بزنم.
برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳: ۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است.
منبع:

1400/12/01
12:29:03
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: بازی , سرگرمی , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید