بازی اندروید
وزیر ارشاد در دیدار با همتای لبنانی اش مطرح كرد

توجه به تولیدات مشترک هنری با کشورهای منطقه

توجه به تولیدات مشترک هنری با کشورهای منطقه

بازی اندروید: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همتای لبنانی اش با تکیه بر اینکه اهتمام این وزارت خانه در سال آینده توجه بر تولیدات هنری و سینمایی از جانب سازمان سینمایی و بنیاد رودکی با هدف تولیدات مشترک با کشورهای منطقه است، اظهار داشت: مقصد اول دیپلماسی فرهنگی ایران در دولت مردمی، لبنان است و خوشحال خواهیم بود تفاهمنامه کامل و جامعی در ماههای آینده به امضا برسد تا اقدامات مشترک برنامه ریزی و اجرا شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی ضمن اشاره به دیدارهایش با مقامات لبنان اظهار داشت: فضای خوبی بین مقامات لبنانی برای کارهای مشترک وجود دارد و ما بعنوان متولیان فرهنگ و هنر دو کشور باید عملیاتی تر در این عرصه مذاکره نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با برشمردن امکانات این وزارت خانه و توجه ویژه دولت به این عرصه اظهار داشت: اساساً انقلاب ما فرهنگی بود و کمک های دولت سیدابراهیم رئیسی در چند ماه آغاز به کار، برای رونق این عرصه مثال زدنی ست. در سالهای اخیر در جمهوری اسلامی بخش غیردولتی در حوزه فرهنگ خیلی خوب وارد عمل شده و بخش مهمی از تولیدات هنری ما توسط این بخش انجام می شود.
او افزود: در دولت جدید اتفاقات مهمی در بودجه فرهنگ و هنر افتاده است و بنای دولت و شخص رئیس جمهور توجه بر فعالیتهای فرهنگی هنری و دغدغه های معیشتی هنرمندان است.
اسماعیلی افزود: علاوه بر بودجه های مرسوم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت خانه های اقتصادی هم باید دو درصد از بودجه خویش را در حوزه فرهنگ و هنر هزینه کنند که مدیریت آن با وزارت ارشاد است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به سفر خود به لبنان اظهار داشت: بنای ما در دوره جدید توجه به دیپلماسی فرهنگی ست. امیدواریم بتوانیم فضای فرهنگی هنری مشترک را فراهم نماییم و به تولیدات مشترک دست یابیم.

فرهنگ دریچه امید به آینده است
وزیر فرهنگ لبنان هم در این دیدار با تشکر از سفر اسماعیلی به بیروت و برگزاری هفته فرهنگی ایران اظهار داشت: در زمان و روزهای تلخ و سختی های سیاسی و اقتصادی، فرهنگ دریچه امید به آینده است. در اصل، سیاست هم باید کار فرهنگی تلقی شود.
محمد وسام المرتضی اضافه کرد: بحرانی که در لبنان گرفتار آن هستیم از نوع فرهنگی و آگاهی ست. دشمنان لبنان از راه خلاء فرهنگی به سراغ مان آمدند و آشنایی دیرین و تمدنی ایران و لبنان و اقدامات مشترک در این حوزه می تواند روزهای امیدوارکننده ای در آینده رقم بزند.
او با تمجید از نام وزارت فرهنگ ایران اظهار داشت: فرهنگ در واقع باید منجر به آگاهی شود. تولیدات فرهنگی و هنری باید تغییری در زندگی مردم ایجاد نماید و آنها را به حقوق و وظایف خود آگاه تر کند.
او در انتها از برگزاری هفته فرهنگی لبنان در تهران و امضای تفاهم نامه و تولیدات مشترک استقبال کرد.
وزیر ارشاد برای حضور و افتتاح هفته فرهنگی ایران در بیروت و دیدار با مقامات سیاسی و شخصیت های فرهنگی لبنان، روز شنبه هفتم اسفندماه ۱۴۰۰ به این کشور سفر کرده است.
1400/12/10
22:27:48
5.0 / 5
839
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید