بازی اندروید
رییس كمیته امداد:

در جامعه اسلامی، دغدغه محرومان و نیازمندان یکی از مسئولیت های اجتماعی است

در جامعه اسلامی، دغدغه محرومان و نیازمندان یکی از مسئولیت های اجتماعی است

به گزارش بازی اندروید رئیس کمیته امداد اظهار داشت: در جامعه اسلامی دغدغه محرومان و نیازمندان بعنوان یکی از مسئولیت های اجتماعی است که باید همه به این مسئولیت های اجتماعی توجه داشته باشیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مرتضی بختیاری در سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه ضمن اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد، بیان نمود: این یادگار ماندگار امام عزیزمان، آثار با برکت زیادی داشته است و بعنوان روز احسان و نیکوکاری از نظر تقویم و روز ترویج فرهنگ قرض الحسنه نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: امام عزیزمان با اندیشه و تفکر دینی و فقهی خودشان پس از پیروزی انقلاب با آن شرایط سختی که حضور ذهن دارید که انقلاب نظام سلطه ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کرد و نظام عدل اسلامی برقرار شد، اما بقایای ساواک و نظام سلطه ستم گر همچنان در داخل کشور بودند و در آن شرایط سخت بحرانی و مدیریتی امام عزیزمان می بینیم که به فکر نیازمندان و محرومان می افتند؛ آن چیزی که باید بگوییم دست پروردگار قرآن و معارف اسلامی و معرفتی این گونه هستند که قلبشان برای محرومان می تپد و 22 روز پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ فرمان تشکیل کمیته امداد صادر می شود.
رئیس کمیته امداد افزود: این فرمان پیام آور فرهنگ خیر و احسان و ایثار و انفاق و نیکوکاری در جامعه اسلامی بوده است و این دغدغه امام یک دغدغه قرآنی و معرفتی به لحاظ معارف اسلامی است.
بختیاری با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی دغدغه محرومان و نیازمندان بعنوان یکی از مسئولیت های اجتماعی است که باید همه به این مسئولیت های اجتماعی توجه داشته باشیم، اظهار داشت: از موجبات اصلی تاسیس کمیته امداد همین دغدغه هایی بود که امام عزیزمان به لحاظ معرفتی نسبت به نیازمندان داشتند.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد در چهار دهه گذشته سند روشنی دال بر لزوم تأسیس چنین نهاد الهی بعنوان کمیته امداد است، تصریح کرد: کمیته امداد افتخار می کند که نوکری جامعه هدف و نیازمندان را بر عهده دارد. این بزرگترین سندی است که خداوند به کسانی که در کمیته امداد خدمت می کنند، داده است؛ امدادگران عزیزی که در سرتاسر کشور در سخت ترین شرایط در کنار محرومان ایستادند.
بختیاری ضمن اشاره به این که کمیته امداد بعنوان بال مهربانی نظام، بدون وابستگی به هیچ جریان سیاسی، بعنوان سرباز ولایت ادای وظیفه می کند و نوکری خویش را نسبت به نیازمندان و جامعه هدف و یتیمان با افتخار انجام می دهد، در بخش دیگری از سخنان خود به هفته نیکوکاری که از روز گذشته به اقتضای سالانه در سرتاسر کشور شروع شده، اشاره نمود و اظهار داشت: نقش مردم در صحنه های انقلاب بر کسی پوشیده نیست. در سخت ترین شرایط این نقش مردم بود که انقلاب را از بحران های سخت نجات داد و سرافراز و موفق بیرون آورد.
وی ادامه داد: اگر منافقین ریشه کن شدند، آنهایی که سرسپرده آمریکا و اسراییل و انگلستان و معاندین بودند، اذعان می نماییم که این موفقیت ها به علت حضور مردم در صحنه ها بود. اگر در بحران کرونا در شرایطی که خیلی از مشاغل به خاطر رعایت پروتکلهای بهداشتی تعطیل شد و از آن طرف هم برای ورود ماسک آمریکا مانع شد و مستندات فراوانی دارد که جمهوری اسلامی خرید کرد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خرید کرد و کارهای گمرکی آن انجام شد و خواست وارد ایران شود، جلوی کار را گرفتند. در آن شرایط فراخوان مقام معظم رهبری در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در دنیا غوغا کرد و ایران را سرافراز کرد.
وی افزود: تحریم ها و مشکلات اقتصادی سر جای خودش بود، اما حس نیکوکاری که در مردم عزیز ماست، ایران را در دنیا سربلند کرد. کمک های مردم در رسیدگی به نیازمندان و یتیمان تکیه گاه اصلی کمیته امداد است. مقام معظم رهبری از کمیته امداد خواستند که دولت و مجلس بعنوان حاکمیت و نظام تکلیف دارند که به نیازمندان برسند، اما کمیته امداد ضمن این که از آن کمک ها استفاده می نماید از کمک های مردم غافل نماند و امدادرسانی را مردمی کنید و این کاری که امدادرسانی را مردمی کنید، بیشتر از هشت سال است که از عمرش می گذرد.
وی با اشاره به اینکه کمک های مردم در مراکز نیکوکاری که در مساجد راه اندازی شده کارهای بسیار بزرگی انجام داده است؛ نه فقط در اینکه کمک های نقدی و کالایی به نیازمندان داشته است، اظهار داشت: یکی از مأموریت هایی که مقام معظم رهبری از کمیته امداد خواستند در اول مرداد 1398 بود که فرمودند توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای تهی دستان با رعایت حرمت و تکریم در صدر برنامه های کمیته امداد باشد؛ یعنی افرادی که سالمند هستند و از کار افتاده اند و افرادی که صعب العلاج هستند و امکان درمان برای آنها نیست تا آخر عمرشان وظیفه نوکری آنها را داریم اما بقیه باید در مدار اشتغال و کار و تلاش و فعالیت وارد شوند. در اینجا هم می بینیم که کمک مردم در بحث اشتغال، درمان و مسکن مددجویان کمیته امداد از برکات انقلاب اسلامی است.
بختیاری اظهار داشت: با چه زبانی از مردم و نیکوکاران تقدیر کنیم؟ در این گونه موارد کم می آورم که چگونه از مردم و خیرین قدردانی کنیم؟.
منبع:

1400/12/14
11:15:50
5.0 / 5
729
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بازی اندروید