بازی اندروید

سادیسم بیماری که کودک آزاران را جری می کند

سادیسم بیماری که کودک آزاران را جری می کند

بازی اندروید: مدتی پیش پلیس فتا از شناسایی و دستگیری کودک آزار فضای مجازی آگاهی داد که قبل از این نیز دو بدلیل تهیه و انتشار تصاویر تمسخر و کودک آزاری در فضای مجازی دستگیر شده بود. شنیدن خبر دستگیری یک کودک آزار سابقه دار در وهله نخست این سوال را به ذهن متبادر می کند که چطور فرد خاطی باوجود دستگیری و اظهار پشیمانی و ارائه تعهد، باردیگر رفتار خودرا با میل باطنی تکرار کرده و آیا اساسا مجازات های فعلی برای ممانعت از تکرار کودک آزاری جوابگو است؟.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، خوراندن فلفل یا پیاز با حالت تمسخر و لذت بردن از آزار کودکان و از طرف دیگر ثبت این لحظات عذاب آور و نشان دادن آن به دیگران در فضای مجازی، رفتاری است که موارد مشابه آنرا بارها در فضای مجازی دیده ایم. مواردی که بعد از رسانه ای شدن آن و ورود پلیس فتا به قضیه منجر به دستگیری کودک آزار شده است. با این وجود بگفته کارشناسان دستگیری فرد کودک آزار گرچه لازم است اما نمی تواند علاج واقعه باشد و این افراد باید تحت درمان قرار گیرند تا از تکرار موارد مشابه جلوگیری شود.
دکتر علیرضا شریفی یزدی، روانشناس با بیان این که لذت بردن از آزار یک کودک و در عین حال ثبت این لحظات آزار دهنده و انتشار ویدئو آن در فضای مجازی نشان از وجود اختلالات روانشناختی در میان این افراد دارد، به ایسنا اظهار داشت: نخستین اختلالی که می تواند منجر به چنین کودک آزاری هایی شود اختلال «سادیسم» یا دیگر آزاری است که به دو دسته سادیسم جنسی و غیر جنسی تقسیم می شود. در این صورت آزار فیزیکی یا روانی به افراد و احساس رضایت، لذت و شادمانی از این آزار سادیسم غیر جنسی است، بطوریکه فرد با آزار دیگران احساس آرامش و شادمانی می کند.
وی با اعلان اینکه "خشم نهفته" درون افراد نیز می تواند همچون عوامل "دیگر آزاری" باشد، اشاره کرد: این احتمال وجود دارد که افراد کودک آزار در دوران کودکی خود، مورد آزار قرار گرفته و الان در بزرگسالی همان آزارهایی را که دیگران در دوران کودکی بر روی آنها اجرا کرده اند را بر روی کودکان دیگر عملی می کنند و خشم نهفته خودرا اینطور بروز داده و از آن احساس رضایت می کنند.
شریفی یزدی با اعلان اینکه اساسا فرد کودک آزار از مشکلات روانشناختی رنج می برد و بیشتر افراد مبتلا به اختلال شخصیت "اسکیزوئید" و یا اختلال شخصیت "مرزی" و یا "دو قطبی" کودکان را مورد آزار عاطفی یا فیزیکی قرار می دهند، اشاره کرد: برای جلوگیری از تکرار کودک آزاری مسلما باید غربالگری صورت گیرد و افرادی که احتمال کودک آزاری آنها وجود دارد تحت کنترل و نظر باشند. این افراد حتما باید تحت درمان قرار گیرند چونکه انتظار تکرار این رفتار آزاردهنده با عدم درمان بیماری وجود دارد. تعدادی از موارد کودک آزاری خصوصاً مواردی که به اصلاح رفتار و تغییر نگرش فرد آزارگر باز می گردد، قابلیت درمان دارند و می توان برای آن راه حل ارائه داد.
این روانشناس در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لزوم در نظر گرفتن مجازات هایی بازدارنده برای کودک آزاران، افزود: دست گیری کودک آزار به طور قطع باید اتفاق افتد اما به هیچ عنوان این دستگیری باز دارنده نیست و باید سیستم قضایی بعد از دست گیری فرد را تحت درمان قرار دهد و اگر فرد قابلیت درمان نداشت تحت رصد و کنترل دائم قرار گیرد تا از تکرار کودک آزاری جلوگیری شود. بدین جهت پیشنهاد می شود کودک آزاران بعد از دستگیری تحت نظر یک تیم تخصصی قرار گیرند.
وی با اعلان اینکه نباید "کودک آزاری" را به صرف آزارهای خیابانی برای کودکان کار تقلیل داد و لازم است به ابعاد مختلف کودک آزاری نظیر جسمی، عاطفی و یا بی توجهی به نیازهای کودک، نیز توجه کرد، افزود: از طرف دیگر اگر کودکی مورد آزار قرار گرفت نیز باید از روانشناسان کودک برای روان درمانی او کمک گرفت. در این موارد اعتماد به نفس و عزت نفس کودک ازبین رفته و برای شکل گیری مجدد آن در کودکان نیاز به روان درمانی داریم.
منبع:

1401/01/20
11:35:58
5.0 / 5
900
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید