بازی اندروید
با الهام از كانگورو و قورباغه؛

تولید رباتی که بیشتر از ۳۰ متر به هوا می پرد

تولید رباتی که بیشتر از ۳۰ متر به هوا می پرد

بازی اندروید: پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا برای نخستین بار موفق به تولید رباتی شده اند که حدود سی سانتیمتر ارتفاع دارد و می تواند بیشتر از ۳۰ متر به هوا بپرد.به گزارش بازی اندروید به نقل از نیوزکالکتیو، بیشتر تحقیقات رباتیک بر روی تولید ماشین هایی متمرکز است که می توانند مشاغل یکنواخت یا خطرناک انسان ها را انجام دهند. همین مساله دلیل افزایش استفاده از بازوهای رباتیک در کارخانه ها در چند دهه اخیر است.
اما ربات ها همینطور می توانند بگونه ای طراحی شوند که در زمینه پرش و جابجایی هم بهتر از انسان ها عمل کنند، کاری که عضلات بیولوژیکی بدن افراد قادر به انجام آن نیستند.
محققان آزمایشگاه هاکس در دانشگاه کالیفرنیا ربات جهنده مصنوعی ساخته اند که مبتنی بر طرح هایی از طبیعت است و برای تولید آن از حیواناتی مانند کانگورو، قورباغه و ملخ با توانایی های پرش اعجاب انگیز الهام گرفته شده است.
این ربات ساده از یک خصوصیت مکانیکی به نام "عمل دوگانه" استفاده می نماید. در تولید این ربات از یک موتور کوچک با فنرهای بسیار بزرگ ساخته شده از نوارهای فیبر کربنی استفاده شده که مانند کمان کاسه ساز عمل می کند. همانطور که موتور به آرامی رزوه های قوی را می پیچاند، فنرها فشرده تر می شوند و در عین حال یک سری نوار لاستیکی کشیده شده و انرژی بیشتری جمع می کنند.
سرعت این ربات تنها در ۹ میلی ثانیه به صد کیلومتر در ساعت می رسد و چون تنها ۳۱۵ گرم وزن دارد به سادگی تا ۳۰ متر به آسمان می رود. انعطاف و مواد تشکیل دهنده سبب می شود ربات مذکور در برخورد با زمین هم صدمه نبیند. ارتفاع پرش این ربات در سطح ماه با عنایت به جاذبه کمتر به ۱۲۰ متر هم می رسد.

1401/02/13
12:09:51
5.0 / 5
845
تگهای خبر: بدن , تولید , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید