بازی اندروید

چه تعداد فیلم ساز به ضرب الاجل خزاعی پاسخ دادند ؟

چه تعداد فیلم ساز به ضرب الاجل خزاعی پاسخ دادند ؟

به گزارش بازی اندروید به دنبال ضرب الاجل رئیس سازمان سینمایی به سینماگرانی که بدون پروانه ساخت فیلم ساخته بودند، صاحبان ۲۰ اثر برای دریافت مجوز اقدام نمودند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، نیمه های اردیبهشت محمد خزاعی - رئیس سازمان سینمایی- در اطلاعیه ای اعلام کرد، «کلیه کسانی که بدون پروانه ساخت فیلمسازی اقدام به تولید فیلم سینمایی کرده اند تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند، ضمن اعلام کتبی علل این اقدام درخواست رسیدگی به پرونده شان را کتبا به معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان ارائه کنند.»
حالا با تمام شدن این مهلت مشخص شده که ۲۰ متقاضی در این رابطه به سازمان سینمایی مراجعه نموده اند که البته گویا نام فیلم شاخصی هم ثبت نشده است.
روح الله سهرابی - مدیرکل عرضه و نمایش فیلم - در گفت وگویی با ایسنا در اینباره توضیح داد: پس از ابلاغیه رئیس سازمان سینمایی ۲۰ درخواست رسید که شامل پنج مستند بلند، ۱۲ مورد فیلم نیمه بلند و بلند داستانی و سه مورد هم فیلم سینمایی می شد. قرار بر این است کمیته ای تشکیل گردد تا اعضای آن - که هنوز تعیین نشده اند - این آثار ساخته شده بدون پروانه ساخت را ارزیابی و بازنگری کنند.
او اظهار داشت: برخی از این آثار در شرایط کرونایی و بعضی هم بر مبنای ادعای متقاضیان در دوران تغییر شوراهای سازمان سینمایی ساخته شده اند. همینطور آثاری هم هستند که در ارتباط با چهار سال یا حتی هفت سال قبل می شوند، ولی بیشتر آنها متعلق به همین یکی دو سال قبل هستند.
وی افزود: بعضی از این فیلمها قرار بوده مثلاً فیلم کوتاه باشند و حتی مجوز فیلم کوتاه هم داشتند، اما در طول کار شرایط طوری پیش رفته که طبق گفته صاحب فیلم به فیلم بلند سینمایی تبدیل شدند. برای این تغییر باید درخواست تقاضای پروانه ساخت جدید می دادند که این کار انجام نشده است و هم اکنون فکر می کنم کمیته ارزیابی کار سختی داشته باشد چون از صفر تا صد ماجرا باید بررسی شود.
به قول سهرابی «در این کمیته فیلمها بازنگری می شوند و اگر فیلمی واجد امتیازهای لازم بود و رای کافی برای صدور پروانه نمایش گرفت، از عوامل سازنده فیلم دعوت به عمل می آید تا درباره چند و چون عدم دریافت پروانه ساخت توضیح دهد و درصورتیکه دلایلی که مطرح می کنند، قانع کننده باشد اینطور تصور خواهیم کرد که چرخه پروانه نمایش به صورت کامل طی شده است.»
مدیرکل عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی تصریح کرد: این فرصتی است که در سالهای اخیر نظیرش را ندیدم و رئیس سازمان سینمایی تمهیدی اندیشید تا فیلمهای بلاتکلیف با نگاهی ویژه و تعاملی بررسی شوند و امیدوارم در بین این فیلمها کارهایی باشد که به اندازه زحمت طراحی و تشکیل این کمیته ارزش داشته باشند.
سهرابی همینطور در پاسخ به این که آیا یکشنبه، هشتم خردادماه جلسه شورای صنفی نمایش اولین نشست رسمی سال ۱۴۰۱ را تشکیل می دهد یا خیر؟ اظهار داشت: امروز شورای صنفی نمایش جلسه نخواهد داشت و فعلاً شورای راهبردی اکران تا زمان تشکیل شورای صنفی وظیفه تعیین و معرفی فیلمها را بر عهده دارد. از صنوف حاضر در شورای صنفی هم درخواست کردیم که نمایندگان خویش را معرفی کنند و تابحال نماینده یکی، دو صنف معرفی شده و بعد از اعلام تمام نماینده ها بلافاصله شورای صنفی نمایش طبق روال قبل پیش خواهد رفت.


منبع:

1401/03/08
14:34:36
5.0 / 5
552
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید