بازی اندروید

فیلم هایی که قربانی می شوند

فیلم هایی که قربانی می شوند

بازی اندروید: تهیه کننده فیلم «پسران دریا» با انتقاد از حمایت نشدن فیلمش در بخش تبلیغات تاکید کرد، فیلم هایی که از حوزه کودک و نوجوان در راه اکران هستند مثل این فیلم قربانی می شوند و لازم است که یک پخش کننده قوی متولی اکران فیلم های کودک شود.


در ایام گذشته سازندگان برخی فیلم های درحال اکران مانند داریوش مهرجویی، رضا درمیشیان، حبیب اسماعیلی و کاظم دانشی نسبت به پخش نشدن تیزرهای تلویزیونی و هزینه های زیاد تبلیغات در وضعیت رکود سینما گله گردند و گفتند که از تلویزیون به عنوان رسانه ای که متعلق به مردم است انتظار حمایت و اطلاع رسانی در مورد فعالیت سینماها دارند. در این زمینه عوامل فیلم «پسران دریا» که در جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم مورد توجه قرار گرفت، به ارگان هایی که در زمینه کودک و نوجوان و خانواده مدعی و متولی هستند اعتراض دارند که هیچ حمایتی در اکران از این اثر انجام نداده اند.
«پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه کنندگی بهروز نشان تولید شده که از شروع خردادماه روی پرده رفته اما تا حالا حتی 500 تماشاگر هم نداشته است.
بهروز نشان در گفت وگویی با ایسنا درباره وضعیت اکران این فیلم می گوید: فکر می کنم وضعیت دوستان دیگری که فیلم درحال اکران دارند از ما بهتر باشد، چون دست کم سینماداران سانس هایی که سینماها وعده داده اند را در اختیارشان می گذارند، اما فیلم «پسران دریا» که یک فیلم هنری و در ژانر کودک و نوجوان است، در خود سینما هم قربانی می شود. ما فیلمی ساخته ایم که سه جایزه در جشنواره فیلم کودک و نوجوان گرفت و در این دوره ای که بابت جذب فرزندان به فضای مجازی گله می کنند، حداقل انتظار ما این است که صدا و سیما، آموزش و پرورش و همه ارگان هایی که در این عرصه می توانند متولی و در رابطه با سینمای کودک و نوجوان و خانواده باشند حمایت کند، اما متاسفانه هیچ کمکی نشده است و حتی تیزر تلویزیونی هم نداریم.
او اضافه می کند: اگر پول هنگفت داشته باشید پخش تیزر و تبلیغ کاری ندارد و فیلم هایی که میلیاردی می فروشند ممکنست بتوانند چنین هزینه هایی بدهند و علاوه بر پخش تیزر، تبلیغات شهری هم داشته باشند، اما ما تولیدکننده یک فیلم کم خرج (low budget) هستیم و ابزاری در زمینه تبلیغات و پخش نداریم.
وی ادامه می دهد: فیلم «پسران دریا» در مشارکت با بنیاد سینمایی فارابی تولید شده و من بوسیله نامه نگاری با سازمان سینمایی و مدیرعامل بنیاد تلاش کردم برای پخش تیزرهای تلویزیونی کاری نماییم اما آنها هم به نتیجه نرسیدند.
نشان بیان می کند: اوضاع اکران فیلم «پسران دریا» در شهرستان ها هم خوب نیست چون تعداد فیلم ها زیاد است و تعداد سینماها کم. ما حتی در تهران هم مشکل داریم و سینما فرهنگ که همیشه سینمای سرگروه برای فیلم های کودک و نوجوان بوده به جز سانس افتتاحیه، فیلم ما را نمایش نداده این در حالیست که سینما متعلق به فارابی بود، اما گویا مدیریت آن به بخش دیگر از سازمان سینمایی واگذار شده است و برای آنها درآمدزایی اولویت دارد. در سینماهای دیگر هم سانس هایی داریم که مخاطب ندارد و باید پرسید چه کسی به همراه خانواده خود روز جمعه یا پنجشنبه ساعت یک ظهر به سینما می رود که این سانس را به فیلم ما می دهند؟
او در آخر تاکید می کند: فیلمی که جایزه بهترین فیلم را از جشنواره کودک گرفته نباید اینطور رها شود. به نظر من در چرخه اکران به هر حال فیلم هایی که باید بفروشند شرایط فروش خودرا پیدا می کنند و می فروشند، اما برای اکران سینمای فرهنگی و کودک و نوجوان نیاز به بازبینی اساسی داریم و مطمئن هستم با این روند تمام فیلم های کودک و نوجوان که مقرر است اکران شوند مثل فیلم ما قربانی خواهند شد؛ بنا بر این نیاز است که در اکران، یک پخش کننده قوی متولی پخش فیلم های کودک و نوجوان شود و سوبسیدی در اختیار قرار گیرد تا برای پخش این فیلم ها تشویق شوند.
منبع:

1401/03/26
10:15:34
5.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید