بازی اندروید
در نشست خبری نمایش مطرح شد

ادواردو، نمایشی برای ترسیم آزادگی و آزاداندیشی است

ادواردو، نمایشی برای ترسیم آزادگی و آزاداندیشی است

به گزارش بازی اندروید نویسنده نمایشنامه «ادواردو» در آستانه اجرای این نمایش گقت: جامعه ما به اندیشیدن و تفکر نیاز دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نشست خبری اطلاع رسانی برنامه های نمایش «ادواردو» و رونمایی از پوستر نمایش، بامداد روز یکشنبه ۲۹ خرداد با حضور راحیل سرهنگی نویسنده، ابوالفضل عشرب کارگردان و برخی عوامل دیگر در سالن صفارزاده حوزه هنری انجام شد.
عشرب کارگردان نمایش در ابتدای این جلسه، توضیحاتی درباره روند شکل گیری این نمایش ارائه کرد و اظهار داشت: این نمایش حدود یک سال از طرح اولیه اش می گذرد و پس از آن متن بازنویسی شد و مورد تأیید مرتضی سرهنگی و مزدا عباسی قرار گرفت. واقعیت امر این است که این مساله و شخصیت برای خودمان نیز بسیار جذاب بود.
او درباره پرداختن به شخصیت ادواردو توضیح داد: نهایت تلاش خودرا به کار بردیم تا کار خوبی آماده نماییم. اگر برای این شخصیت بتوان کار بزرگ تری در قالب سینمایی و… انجام داد، خیلی مهم و مفید خواهد بود. مواجهه خود من با این شخصیت در فضای مجازی صورت گرفت و پس از خواندن مطلب کوتاهی از ایشان توجه من را به خود جلب کرد. به نظر من ادواردو با تمام کسانی که تغییر دین داده و امکانات و رفاه خودرا از دست داده اند، تفاوت محسوسی دارد.
عشرب درباره ملاقات با قدیری ابیانه نیز اظهار داشت: با ایشان صحبت های کوتاهی داشتیم. قسمتی از منابع بوسیله صحبت های ایشان بوده اما از منابع مختلف بهره گرفتیم. سعی کردیم تا متن را بخوانند و نظرشان را بدانیم که این اتفاق نیفتاد.
این کارگردان درباره سفارشی بودن یا نبودن این نمایش نیز توضیح داد: ما متن را برای جشنواره مقاومت نوشتیم که پذیرفته نشد، پس از آن بازنویسی داشتیم و حوزه هنری و آقای کوروش زارعی پشت کار قرار گرفتند و برای اجرای کار از ما حمایت کردند.
راحیل سرهنگی نویسنده نمایشنامه نیز توضیح داد: پس از مطرح شدن سوژه نمایش از جانب آقای عشرب، اندیشه و تفکر ادواردو نظر من را به خود جلب کرد. جامعه ما به اندیشیدن و تفکر نیاز دارد و هدف ما نیز بیان همین تفکر ادواردو بود تا مخاطب نیز پس از تماشای نمایش به فکر فرو رود.
وی افزود: حدود یک سال و نیم روی موضوع کار کردیم و از منابع مختلف ازجمله کتاب و مستند بهره بردیم. این نمایش صددرصد مستند نیست و به آن شکل دراماتیک داده ایم. در نمایش «ادواردو» برشی از زندگی ابتدایی او را می بینیم اما بیشتر به انتخاب و نگرش او پرداخته ایم.
امیرحسین انصافی، بازیگر نقش ادواردو نیز اظهار داشت: قبل از پیشنهاد این همکاری، من هم آشنایی نسبت به این کاراکتر نداشتم. وجوه مختلف این شخصیت در نمایش مورد توجه قرار گرفته و به آن پرداخته می شود اما آزادگی و آزاداندیشی ادواردو بیش از موارد دیگر موردتوجه قرار گرفته که برای خود من نیز بسیار جالب بود. ایفا کردن این نقش خیلی مشکل است و تمام تلاش خودرا برای اجرای بدون نقص این شخصیت خواهم کرد.
معراجی یکی دیگر از بازیگران نمایش ضمن اشاره به این نکته که در این نمایش نقش دو شخصیت متفاوت را بازی می کند، اظهار داشت: برای اجرای نمایش شخصیت ادواردو بسیار سنگ اندازی کردند. خود ارشاد نیز به متن کار ایراد گرفت. برای انجام کار فرهنگی باید هوای همدیگر را داشته باشیم نه این که سنگ اندازی هم نماییم.
قصری، امیر محمد انصافی، و اصغری، دیگر بازیگران این نمایش در این جلسه حضور داشتند و توضیحاتی ارائه کردند.
در انتهای این مراسم نیز از پوستر نمایش «ادواردو» با طراحی خدامرادی رونمایی گردید.
نمایش «ادواردو» از ۵ تیر ماه، ساعت شش و نیم در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می رود.
/منبع:

1401/03/30
08:46:56
5.0 / 5
809
تگهای خبر: بازی , پوست , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید