بازی اندروید
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید لباس ایمن برای کنترل تب نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال

تولید لباس ایمن برای کنترل تب نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال

به گزارش بازی اندروید محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید لباسی ایمن برای کنترل تب در نوزادان با خاصیت آنتی باکتریال شده است.به گزارش بازی اندروید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان، لباس آنتی باکتریال تب نمای نوزاد تولید کرده است که در صورت بروز تب در کودک، تغییر رنگ می دهد. این شرکت نانومحصولات دیگری نظیر زیرپوش آنتی باکتریال، نانوکلوئید کیتوسان و پودر سیلیکای مزومتخلخل SBA-۱۵ را در فهرست محصولات خود دارد.
تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و امکان دارد به علل مختلف ایجاد شود. در کودکان تب می تواند علامت بیماری مهمی باشد، بخصوص در مواردی که تب زمان ببرد یا تکرار شود و اگر در زمان معین تشخیص داده نشود منجر به اتفاقات خطرناک برای کودکان شده و سلامتی ایشان را به خطر بیندازد.
با توجه به اینکه بچه ها قادر نیستند وضعیت جسمی خویش را به خوبی توصیف کنند، شاید تشخیص تب داشتن یا نداشتن کودک، برای پدر و مادر کاری دشوار باشد. اما والدین می توانند به وسیله لباس کودک تب نما تب فرزند خویش را بلافاصله تشخیص داده و پس از آن برای درمان آن اقدام نمایند.
لباس های تب نمای هنگامی که دمای بدن کودک از ۳۷ درجه سانتیگراد بالاتر می رود، به آرامی تغییر رنگ می دهد و با افزایش دما به بالاتر از ۳۸ درجه سانتیگراد برسد، کاملا سفید می شود.
پس از معالجه کودک و رفع خطر تغییر رنگ لباس به حالت اولیه به والدین نشان داده است که شرایط کودک به حالت طبیعی برگشته است. فناوری ترموکرومیکی به کار رفته در این محصول با استفاده از ایمن ترین مواد اولیه تهیه شده است که با تلاش گروه تحقیق و توسعه (R&D ) این شرکت کاملا بر روی منسوج تثبیت شده است.

1401/04/06
12:11:03
5.0 / 5
739
تگهای خبر: بدن , تولید , سلامتی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید