بازی اندروید

اسپیس ایکس 2630 کیلوگرم بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برد

اسپیس ایکس 2630 کیلوگرم بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برد

یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس از مقر فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد. همراه این موشک یک کپسول رباتیک برای تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی هم به مدار زمین رفت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اسپیس، موشک فالکون ۹ با دو بوستر کپسول CRS-۲۵ را نیمه شب گذشته به وقت گرینوویچ به فضا برد. ۲.۵ دقیقه بعد از پرتاب، بوستر اول موشک از آن جدا شد. اما بوستر دوم همراه کپسول به مسیر خود ادامه داد. بوستر اول موشک حدود ۷.۵ دقیقه بعد از پرتاب به صورت ایمن روی پهپاد کشتی در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. کپسول دراگون یک و نیم روز در فضا به مسیر خود ادامه می دهد تا به مقصد برسد. مطابق برنامه ریزی ها مقرر است CRS-۲۵ ساعت ۱۵: ۲۰ دقیقه به وقت گرینوویچ روز شنبه در کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو بگیرد. ابتدا قرار بود این کپسول یک ماه قبل به فضا پرتاب شود، اما عملیات مذکور به علت رصد. اختلالی در سیستم پیشرانش CRS-۲۵ به تاخیر افتاد.
کپسول مذکور ۲۶۳۰ کیلوگرم بار شامل تجهیزات علمی و ذخایر را به ایستگاه فضایی بین المللی می رساند. محموله مذکور شامل تجهیزاتی برای ۴۰ تحقیق علمی است که الان در ایستگاه فضایی درحال انجام هستند. درکنار این موارد، مواد غذایی تازه هم به فضا ارسال شده اند. این بیست و پنجمین عملیات ارسال محموله ای است که اسپیس ایکس برای ناسا انجام می دهد. مقرر است کپسول ۳۳ روز در فضا باقی بماند و سپس همراه محموله ای شامل نمونه ها و تجهیزات در ارتباط با ۵۰ تحقیق علمی، زباله و غیره به زمین بازگردد.


منبع:

1401/04/25
12:46:18
5.0 / 5
671
تگهای خبر: ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید