بازی اندروید

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت این توانایی را دارد تا تبخیر محصولات نفتی را به فرآورده های دیگر تبدیل کند.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیدمحمد سمن بوی عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به اینکه دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت به مسائل زیست محیطی کمک بسزایی می کند، اظهار داشت: هدرروی انرژی در اثر تبخیر در مراحل مختلف ذخیره سازی، انتقال و توزیع فرآورده های نفتی، علاوه بر خسارت های هنگفت مالی، دارای اثرات مخرب زیست محیطی است.
وی اضافه کرد: در جهت پیشگیری از این صدمه ها دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت طراحی و ساخته شد. بخشی از فرآورده های نفتی در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه های سوخت و همینطور در هنگام انبار تبخیر می شود که این مسئله ضمن هدر رفت فرآورده نفتی سبب وارد شدن زیان مالی به جایگاه داران و کشور می شود.
به گفته وی، دستگاه بازیافت بخارات که در ایستگاه های سوخت رسانی و انبارها نصب می شود، می تواند این مشکل را مرتفع کند و همینطور علاوه بر پیشگیری از هدر رفت منابع کشور در کاهش آلودگی های زیست محیطی هم موثر باشد.
وی اضافه کرد: در واقع این محصول یک سیستم تبریدی جذبی است که در دماهای خیلی پایین میعان انجام می دهد و بخارات را به بنزین تبدیل می کند و نبود آن سبب صدمات ایجاد بیماری می شود.
این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: امروز حمایت های لازم در داخل کشور از جانب دستگاه ها صورت نمی گیرد و شرکتهای در ارتباط با منابع نفتی علیرغم این که دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت ایران ساخت وجود دارد و یک چهارم نمونه های خارجی قیمت دارد، مبادرت به تهیه نمونه های خارجی می کنند و کمکی به توسعه تولید در کشور نمی کنند.


منبع:

1401/05/09
18:59:27
5.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید