بازی اندروید

گزارشی از شب پایانی عمار و معرفی برگزیدگان

گزارشی از شب پایانی عمار و معرفی برگزیدگان

به گزارش بازی اندروید، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره فیلم عمار با حضور خانواده های شهدا و اصحاب هنر و رسانه، با پخش ویدیویی از قرآن خوانی شهید سید فریدالدین معصومی«شهید دانشمند جنایت تروریستی شاهچراغ» و اجرای فضه سادات حسینی در سینما فلسطین برگزار گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، با پایان سیزدهمین جشنواره مردمی عمار آیین اختتامیه این رویداد در سالن شماره یک سینما فلسطین با حضور مردم انجام شد.
پس از پخش تلاوت قرآن مجید توسط شهید سید فریدالدین معصومی«شهید دانشمند جنایت تروریستی شاهچراغ»، سرود جمهوری اسلامی پخش گردید.
سپس در چارچوب ویدئویی خاطرات گذشته جشنواره و برندگان سال های قبل به تصویر کشیده شد. در بخشی از این کلیپ بخش هایی از صحبت های افخمی و جلیلی و مرادیان مستند ساز پخش گردید.
مجری برنامه با سرودن شعری در ستایش مادران، برنامه را شروع کرد.
در بخش دیگر برنامه، با پخش کلیپی نامزدهای دریافت جایزه بخش مستند«آرمان روح الله» معرفی گشتند. سپس از داوران این بخش دعوت شد تا به روی سن بروند. در کنار داروان از دو خانواده شهید صیاد خدایاری و علی اصغر بیگو شهدای مدافع امنیت هم دعوت شد تا به روی سن بروند و درکنار داوران قرار بگیرند.

برگزیدگان بخش مستند «آرمان روح الله»
هیئت داوران در قسمت مستند «آرمان روح الله»؛ متشکل از محمدرضا بورونی-حسن صنوبری-ابوالفضل اقبالی-محمدحسن یادگاری-سیدعلی سیدان، ضمن تقدیر از اثر«اسم رمز مهسا» به کارگردانی«یقموری»، اثر «به بهانه آزادی» به کارگردانی «مهدی نقویان»، اثر «موقعیت فرید» به کارگردانی «سهیل درویشی-علی گودرزی» و اثر«غیبت موجه» به کارگردانی« ستاره کوهکن-علی سرو»؛لوح افتخار این بخش را به علت«به دست دادن نگاهی جامع در رابطه با فاجعه ی تروریستی شاهچراغ» اهدا کرد به اثر«پاییز حرم» به کارگردانی «علی خسروی» و لوح افتخار دوم به علت«روایت دقیق دو نسل از مردم مظلوم ایران که در میدان شهادت به هم رسیدند» تقدیم شد به اثر«خوبان عالم» به کارگردانی «امید مدحج و حمیدرضا بهوندی»
لوح افتخار سوم به علت«روایت حماسه ای ناگفته از مردم ایران» اهدا شد به اثر«برای بیرق» به کارگردانی «محمود شهبازی» و فانوس این بخش به علت«پژوهش جامع و مستند در رابطه با بحران های اخیر ایران و منطقه و انسجام روایی قابل قبول» تعلق می گیرد به اثر«نقابدارها» به کارگردانی «محسن سلیم».

برگزیدگان بخش مستند «حافظه ملی»
هیئت داوران در قسمت مستند « حافظه ملی »؛ متشکل از امیر مهریزدان، محمدرضا کائینی، سیدحامد ترابی، محمدحسن روزی طلب، مهدی نقویان ضمن تقدیر از اثر«وارونه خوانی حقیقت » به کارگردانی « میثم پوررشیدی»، لوح افتخار این بخش را به سبب «برخورداری از پژوهش مناسب در امتداد نمایان سازی فروماندگی شاه در واپسین فصل حیات » اهدا می کند به اثر « کابوس نیمه شب» به کارگردانی «علی عارضی».
اهداء جایزه ویژه موزاییک مرگ بر آمریکا به رضوانه فتحی
در بخش دیگری از این برنامه و بعد از پخش کلیپ معرفی جایزه ویژه موزاییک مرگ بر آمریکا که هرساله بعنوان یک جایزه مردمی به بهترین اثر با مبحث ضدآمریکایی تعلق میگیرد، این جایزه به رضوانه فتحی، برای مستند سفارت سیاه اهداء شد. (خلاصه مستند مستند سفارت سیاه)
اهدای جایزه ویژه چفیه شهید رسول خالقی پور به استاد جمال شورجه «پیش کسوت سینمای انقلاب»
جایزه ویژه چفیه شهید رسول خالقی پور که در سالهای پیش در دست ابوالقاسم طالبی، سید محمود رضوی و... بوده و سال قبل هم در دستان مسعود جعفر جوزانی اهدا شده بود، به مدت یکسال میهمان خانه جمال شورجه خواهد بود.
در این قسمت از برنامه از جمال شورجه پیش کسوت سینمای انقلاب تقدیر گردید. به احترام جمال شورجه محمد خزاعی به روی سن آمد تا چند کلمه ای در پاسداشت این کارگردان صحبت کند.
محمد خزاعی با تبریک ولادت بانوی دو عالم حضرت زهرا صحبت های خویش را شروع کرد و اظهار داشت: خوشحالم که در اختتامیه جشنواره عمار حضور دارم و خویش را شاگرد جمال شورجه می دانم.
وی در ادامه تصریح کرد: در کنار استاد شورجه درس اخلاق ایمان صبوری فداکاری آموختم او تنها معلم و استاد در سینما نیست او جمال سینمای انقلاب است و افتخار می کنم که شاگرد، او هستم.
خزاعی با آرزوی سلامتی برای جمال شورجه اظهار داشت: منتظریم تا او به سینما برگردد چون که الگویی برای جوانان سینمای انقلاب است.
رئیس سازمان سینمایی در انتها خطاب به جمال شورجه اظهار داشت: سینمای ایران به تخصص و حضور شما در عرصه ی سینما نیاز دارد.
جشنواره عمار؛ شجره طیبه سینمای انقلاب
جمال شورجه ضمن احترام به خانواده شهدا از جمیع عماریون تشکر کرد و آنها را به شجره طیبه توصیف کرد، کسانی که نهال کوچکی را غرس و آنرا به درخت تنومندی تبدیل نموده اند.
وی ضمن تاکید بر اهمیت محتوا در خلق یک اثر هنری در کلام رهبری، اظهار داشت: ما در دوران دانشجویی نزد رهبری رفتیم و ایشان اظهار داشت که ایده باید ارزش مند و باطن ارزشمندی داشته باشد.
این کارگردان سینما در ادامه اظهار داشت: من شاهد آثار پخش شده در عمار بوده ام و از عمار و عوامل آن تشکر کرد که توانسته انقدر رشد کنند.
شورجه در ادامه اظهار داشت: سیمای ایران باید تبدیل به سینمایی بلند آوازه در دنیا شود؛ چون که همواره در مقابل استکبار ایستاده و سینمای بااخلاقی است.
وی ضمن تشکر از برگزار کنندگان جشنواره عمار اظهار داشت: به فکر پرورش نیروی جوان باشید.
وی هم چنین از مرحوم نادر طالب زاده، دبیر فقید جشنواره عمار یاد کرد و اظهار داشت: اصالت این جشنواره به مردمی بودن آن است و در کنار برگزاری جشنواره، آثار جشنواره در سرتاسر ایران پخش می شود و عماریون سختی پخش آثار را به جان خریده اند که حرکتی قابل تقدیر است.
جمال شورجه در انتها با اشاره به سخنان در زمینه هنر اظهار داشت: بروید دنبال مروارید چون مروارید را هر کس بسازد، از ارزشش کم نمی شود.
وی خانوده شهدا و جانبازان را به مروارید تشبیه کرد و اظهار داشت: این عزیزان در جامعه ما نادیده گرفته شده اند و فیلم زندگی این عزیزان را باید بسازیم تا در دنیا بلند آوازه شود.

برگزیدگان بخش «نهضت جهانی مستضعفین»
هیئت داوران در قسمت مستند نهضت جهانی مستضعفین؛ ضمن تقدیر از اثر« نبویون» به کارگردانی « احسان شادمانی»، لوح افتخار این بخش را به علت« روایتی روان و پرداختن به بخش های دیده نشده از زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» اهدا کرد به اثر« پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی «محسن اسلام زاده »

به دنبال ساخت فیلم شهید فخری زاده هستم
محسن اسلام زاده، کارگردان مستند «پائیز پنجاه سالگی» پس از دریافت جایزه خود پشت تریبون رفت و اظهار داشت: خیلی خوشحالم سال جاری هم خدا توفیق داد در این جشنواره شرکت کردم، ان شاءالله این جایزه همچنان برای من برکت داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: مستند «پائیز پنجاه سالگی» روایت متفاوتی از شهید حاج قاسم بود و اگر مسئولین کمک کنند می خواهم راجع به شهید فخری زاده فیلم بسازم.
و فانوس این بخش به دلیل«ساخت مستندی در مورد شهید محراب آیت الله محمدباقرحکیم و پژوهش خوب و پرداختن به بخشی مهم از مبارزه مردم عراق ضد حزب بعث و همینطور خلاقیت در فرم» تعلق گرفت به اثر« برای آزادی» به کارگردانی « مصطفی آقامحمدلو و فرهاد حاجی عباسی».

برگزیدگان بخش « تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس »
هیئت داوران در قسمت مستند تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس ضمن تقدیر از اثر«ضیاءالدین » به کارگردانی « محمدرضا دهستانی»، لوح افتخار این بخش را به سبب «توجه ویژه به ابعاد شخصیتی حبیب الله صادقی و شخصیت هنرمند برجسته انقلابی شان » اهدا کرد به اثر « هنرمند واحد۵» به کارگردانی «محمدصالح حجت الاسلامی».
لوح افتخار دوم این بخش را به سبب « پرداخت به مبحث نهضت سوادآموزی و خرده روایت های فراموش شده» اهدا کرد به اثر « مدرسه ای در دوردست» به کارگردانی « سیدمحمدیوسف جلالی و حمیدرضا بهوندی ».
لوح افتخار سوم این بخش را به سبب « سویه گیری ورزشی و روایتی نو از ورزش باستانی» اهدا کرد به اثر « پهلوانان نمی میرند» به کارگردانی «سیدرضا بطحایی».

برگزیدگان بخش « ملت قهرمان »
هیئت داوران در قسمت ملت قهرمان؛ ضمن تقدیر از اثر«محدودیتی نیست» به کارگردانی «محمد نصیری» به دلیل«توجه به معلولیت و ایثارخانواده ی ایرانی و همیاری و پشتیبانی از اعضای خانواده در شرایط سخت»،
لوح افتخار این بخش را به علت«تاکید بر توانایی رشد و مسئولیت های فردی و پایانی موثر و نمادین برای مسئولیت انسانی و روایت بومی و ایرانی از صیانت و فداکاری از محیط زیست با الگوی تربیتی متمایز» اهدا کرد به اثر«دل نگران آهوها» به کارگردانی «ایمان ایزی و ابراهیم زرقانی »
ایمان ایزی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا و تبریک روز زن و مادر هدیه ی خویش را به مادر و دختر و همسرش تقدیم کرد و از تیم تولید تشکر کرد و اظهار داشت: خوشحالم که عمار سوژه ی مرا دید.
او همینطور اظهار داشت: انقدر در محیط زیست مبحث هست که می شود در دل انقلاب به آنها پرداخت. هنرمندان شهرستانی را دریابید تا در شهر خود تولید نماییم و مجبور نشویم مدام به مرکز شهر بیاییم.
و لوح دوم این بخش به علت«انتخاب موضوعی انسانی، انسان ساز و امیدبخش با تأکید بر فداکاری و ایثار» تعلق گرفت به اثر«به نام پدر(دکتر مبین)» به کارگردانی «قربانعلی طاهرفر و فرزین ریحانی فرد».
فرزین ریحانی فرد ضمن تشکر از مرکز سفیر فیلم که به او اعتماد کردند. ضمنا از تهیه کنندگی کار تشکر کرد. ایشان سپس اظهار داشت: این مستند در رابطه با محرومیت سیستان بود که من ۲۴ مستند در رابطه با حاشیه شهر ساختم بدون هیچ سیاه نمایی ان چیزی که من می خواهم بگویم مخاطب اصلی من مسؤلان هستند، جازموریان جای پر مساله ای است که هیچ اتفاقی برایش نمی افتد و هر چه ما گزارش می دهیم و مستند می سازیم بی توجهی می شود.
وی اظهار داشت: گروههای جهادی می توانند در این مکانها بسیار موثر باشند، چرا موانع حضور این جهادی ها را مرتفع نمی کنید؟
او در آخر از جشنواره تشکر کرد که می توانند در ان حرف دل خویش را بزنند.

رفتار حاج نادر تبلور گفتمان انقلاب اسلامی بود
در بخش بعدی مراسم اختتامیه، سهیل اسعد بعنوان سخنران پاسداشت حاج نادر طالب زاده به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: رفتار حاج نادر تبلور گفتمان انقلاب اسلامی بود.
دبیر سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار اظهار داشت: خوشحالم در خدمت شما عزیزان هستم. برای ما که از خارج از ایران به انقلاب اسلامی ایران نگاه می کردیم، تحولات ایران و رفتار سیاستمداران صد در صد مثبت بود و تصور می کردیم جمهوری اسلامی هیچ عیب و نقصی ندارد.
وی در ادامه اظهار داشت: بعد از اقامت در ایران و دیدن ابعاد مختلف آن فهمیدم ابعاد مثبت و منفی هم در حرکت انقلاب اسلامی ایران وجود دارد و فهمیدیم باید با نگاه نسبی حقیقت را دید.
وی با اشاره به اینکه بر خلاف عده ای که فقط اهل حرف بودند زمانی که با حاج نادر آشنا شدم گفتمان انقلاب اسلامی را در رفتار او دیدم، اظهار داشت: حاج نادر رفتارش از گفتارش بلیغ تر بود و از کسانی بود که گفتمان انقلاب در عملش هویدا بود.
سهیل اسعد با اشاره به اینکه حاج نادر کسی بود که با اخلاص رفتار می کرد و این عظمت این مرد بزرگ بود، اظهار داشت: رفتار و عمل حاج نادر با بصیرت و با نگاهی عمیق بود؛ او حقایق را درک می کرد و سپس تصمیم می گرفت و حرکت می کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: حاج نادر قدرت جذب داشت و شخصیت هایی که به ایشان و حرکت رسانه انقلاب و ضد استکباری نزدیک شدند، شخصیت هایی یودند که به واسطه حاج نادر جذب این مسیر شدند.
دبیر سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با اشاره به اینکه هنر انتخاب فصل مشترک از دیگر خصوصیت های حاج نادر بود، اظهار داشت: او می توانست انسان هایی که دارای خصوصیت های متفاوت بودند را دریک محیط جمع کند.
سهیل اسعد در انتها اشاره کرد: مرحوم نادر طالب زاده عمق عرفانی در زندگی داشت و همین مساله سبب شده بود تا ایمان به خدا در جای جای زندگی این سرباز انقلاب وجود داشته باشد.

نشان ملی استقلال برای زنان قهرمان ایرانی
در ادامه مراسم پایانی جشنواره فیلم عمار، نشان مردمی استقلال که منقش به تصویر شهدای دانشمند و شهدای هسته ای است و از سوی خانواده شهدای دانشمند به کسانی که برای استقلال کشور در حوزه های مختلف تلاش می کنند اهدا شد.
این نشان سال جاری به زنان قهرمان ایرانی اهدا شد:
بی بی فاطمه حقیرالسادات؛ دکترای تخصصی نانو مدیسین از دانشگاه آمستردام هلند
مریم گل آبادی؛ صاحب شرکت دانش بنیان نگین بذر دانش
معصومه صابکی؛ قهرمان مستند سورجان
فاطمه مطلق؛ قهرمان مستند خانه ایرانی با مبحث کالای ایرانی
معصوبه صابکی، برنده نشان استقلال با اشاره به اینکه انعکاس محرومیت ها در استان سیستان همراه با القاء نا امنی است، کفت: من از اهالی رسانه درخواست می کنم ظرفیت ها و استعداد های استان سیستان و بلوچستان را رسانه ای کنند. با بر هم زدن جو رسانه ای به وجود آمده و تلاش رسانه ای میتوان ظرفیت گردشگری گردشگر در منطقه را افزایش داد.

برگزیدگان بخش « نقد درون گفتمانی»
هیئت داوران در قسمت مستند نقد درون گفتمانی؛ ضمن تقدیر از اثر« بازمانده» به کارگردانی « علی رضا کرمی»، لوح افتخار این بخش را به سبب «توجه به مساله ی خصوصی سازی و نقش مطالبه گری» اهدا کرد به اثر «هپکوتیزم » به کارگردانی «سعید ساروقی».
سعید صاروقی بعد از دریافت جایزه ی خود پشت تریبون آمد و اظهار داشت: تشکر می کنم از هیئت داوران جشنواره که کار ما رو دیدید. این مستند مشکلات کارخانه ی هپکو را بازگو می کرد و به تلاش مسؤلان باردیگر زنده شده اما واردات کار را برای این کارخانه سخت کرده است.
وی دامه از علی بخش سوژه ی اصلی کار تشکر کرد. در آخر از پدرش بعنوان مشوق و معلم اش بوده تشکر کرد.
و فانوس این بخش به سبب «پرداختن به سوژه محلی دارای موضوعیت در مقیاس ملی» تقدیم شد به اثر «نیوجرسی» به کارگردانی « علی زهیری».
همچنین هیئت داوران جایزه ویژه پژوهش را به دلیل«پژوهش قوی و بی طرف و رویکرد حل مساله در حوزه ی خصوصی سازی » اهدا کرد به پژوهشگر اثر«شاهدان عینی» «داوود مبصری».
مبصری پژوهش گر اثر شاهدان عینی اظهار داشت: این اثر سومین قسمت از مستندهای خصوصی سازی است که توانست نظر داوران را جلب نماید. پخش قسمت های اول این مستند از تلویزیون سبب شد تا موثر واقع شود. اما قسمت چهارم این مجموعه مستند به سبب محدودیت های که تلویزیون اعمال می کرد و عدم حمایت آنها سبب شد که تولیدش رو متوقف نماییم و خواهش می کنم مطالبه گری اقتصادی را حمایت کنید تا سبب شود موانع اقتصادی مرتفع شود.

برگزیدگان بخش « فیلم داستانی»
هبئت داوران در قسمت تیزر فرهنگی:
ضمن تقدیر از اثر«قاسم آباد» به کارگردانی «محمد گنجی»؛ لوح افتخار این بخش را به سبب «ایثار زنان ایران زمین در دفاع مقدس و توجه به اقتباس از تاریخ شفاهی جنگ و زاویه دید جدید» تقدیم کرد به اثر « حوض خون » به کارگردانی « محمد دیماسی»
فانوس این بخش به دلیل« توجه به شهادت حاج قاسم سلیمانی و گسترش فرهنگ میهمان نوازی و سبک زندگی ایرانی» تقدیم شد به اثر«هزارجان گرامی» به کارگردانی«امیرحسین نوروزی»
هیئت داوران در قسمت داستانی کوتاه:
ضمن تقدیر از اثر« آزادی» به کارگردانی « امین گودرزی پور»، لوح افتخار این بخش را به دلیل«واکنش سریع و خلاقانه به مبحث روز و خلاقیت در فیلم برداری و بازنمایی مطلوب از جبهه ی حق و باطل» تقدیم کرد به اثر « محافظ» به کارگردانی «محمدجواد موحد و محمدجواد شفاه ».
و ضمن تقدیر از اثر« نانوا» به کارگردانی « امیر داسارگر»، و فانوس این بخش را به سبب «خلاقیت در پرداخت رشادت ها و بازتولید نقش کنش مند زنان پزشک در جبهه ی مقاومت » اهدا کرد به اثر « اسماء» به کارگردانی «مصطفی آقامحمدلو».
هیئت داوران در قسمت داستانی بلند:
ضمن تقدیر از اثر «روحینا»به کارگردانی«عبدالرضا صادقی جهانی»، فانوس این بخش را به دلیل« توجه فیلمساز به مقوله ی عدالت و نگاه جوان گرایانه به تحول در سیستم و تصویر مطلوب از اعتراض به سوء مدیریت های اداری» اهدا کرد به اثر«نگهبان» به کارگردانی«حمید بیات».
هیئت داوران در قسمت داستانی سریالی:
لوح افتخار این بخش را به علت«نگاهی نو ومتفاوت در ساخت سریال در مدیوم تلویزیون و توجه به پزوهش در امر فیلمنامه نویسی» اهدا کرد به اثر«آقای قاضی» به کارگردانی «سجاد مهرگان».
هیئت داوران در قسمت بازیگری:
ضمن تقدیر از بازی « نازنین رحیمی»، لوح افتخار این بخش را اهدا کرد به «مهدی زمین پرداز» برای بازی در اثر«نگهبان» و «روحینا».
در بخش دستاورد فنی هم دیپلم افتخار این بخش ضمن تقدیر از تصویربردار اثر«اسماء»، تعلق گرفت به «احمد گودرزی » تصویربردار اثر«محافظ»
منبع:

1401/10/23
14:20:29
5.0 / 5
399
تگهای خبر: بازی , تولید , جوانان , چراغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید