بازی اندروید

برگزاری جشنواره فیلم كوتاه تدبیر زندگی با مبحث ازدواج و خانواده

برگزاری جشنواره فیلم كوتاه تدبیر زندگی با مبحث ازدواج و خانواده

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دومین جشنواره فیلم كوتاه «تدبیر زندگی» با مبحث ازدواج و خانواده اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد مهدی تندگویان در آستانه برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه تدبیر زندگی به صورت مجازی با محوریت موضوعات ازدواج و خانواده اظهار داشت: از سال قبل در جشنواره هفته ازدواج به این جمع بندی رسیدیم که باید روی موضوعات هنری و تولید محتوا در کشور کار اساسی صورت گیرد. بخشی از مبحث این بود که از اول انقلاب تا کنون فعالیت روی حوزه فرهنگ سازی خانواده و موضوعات اجتماعی مانند ازدواج کم نبوده است، اما نظارت قوی روی محتوا وجود نداشته و شاخصه های مشخصی جهت بررسی محتوا در کشور موجود نبود.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از این تولیدات که امکان دارد در رسانه ملی یا شبکه های تصویری پخش شده باشد فاقد محتوایی بود که بتواند در مورد ازدواج کمک کننده باشد، اضافه کرد: بخشی از این موضوعات حتی ضد ارزش بودند و تبلیغ نوعی فرهنگ بود که جوانان را بیشتر گرفتار سردرگمی در این بحث می کرد.
معاون امور جوانان افزود: اینکه سال قبل هم جشنواره فیلم ازدواج انجام شد و سال جاری هم ادامه پیدا کرد چند هدف را دنبال می کند. اول اینکه نظرهنرمندانی که وارد این عرصه می شوند را به این مساله جلب نماییم که در مبحث ازدواج نهادی وجود دارد که این محتوا را رصد می کند و برای این کار ارزش قائل است و کسانیکه در این حوزه خوب کار می کنند را مورد تقدیر قرار می دهد. این اتفاق یک نوع تغییر نگرش در ساخت و محتوا را به وجود می آورد که ما هم دنبال همین مبحث هستیم.
تندگویان با اعلان اینکه این کار که قابل مقایسه با جشنواره های بزرگ کشوری است، اشاره کرد: امیدواریم این اقدام بتواند تأثیر خوبی هم روی جشنواره های دیگر مثل فیلم فجر بگذارد. ما به جهت اینکه بتوانیم وارد بحث صدمه های اجتماعی شویم به این نیاز داریم که در عرصه های حرفه ای و رسمی فیلم سازی و سریال سازی به این مساله دقت و دقت کنیم و از کسانی که درست دراین زمینه کار می کنند تقدیر نماییم.
وی افزد: همچینن اتفاق مثبت دیگر این بخش مبحث حضور و فعالیت جوانان برای جوانان است. یعنی تمام بخش های این جشنواره توسط جوانان برگزار شده است که در مقایسه با جشنواره های ملی و دولتی دیگر که با صرف هزینه های کلان برگزار می گردد این کار توسط جوانان برنامه ریزی و طراحی شده است. به این ترتیبب اینکه بتوانیم جامعه هدف یک مبحث را درگیر تولید محتوا ونظارت بر تولید محتوا و برگزاری حشنواره نماییم کار ارزشمند و بزرگی است.
منبع:

1399/05/16
23:08:43
5.0 / 5
2116
تگهای خبر: تولید , جوانان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید