بازی اندروید
رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران:

فعالیت ۲۴۰ شرکت بزرگ در حوزه فناوری نانو

فعالیت ۲۴۰ شرکت بزرگ در حوزه فناوری نانو

به گزارش بازی اندروید، رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ایران از نظر چاپ مقاله در زمینه نانوتکنولوژی در رتبه پنجم دنیا قرار دارد، اظهار داشت: ایران ۲۴۰ شرکت بزرگ دارد که بر روی نانوتکنولوژی کار می کند.به گزارش بازی اندروید به نقل از دانشگاه تهران، دکتر زهرا امام جمعه در سومین کنفرانس بین المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (۳rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) که در دانشکدگان علوم دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه ایران در زمینه نانوتکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است، اظهار داشت: چین، آمریکا، هند، انگلیس و ایران ۵ کشور اول دنیا از نظر چاپ مقاله در زمینه نانوتکنولوژی هستند.
وی با انتقاد از این که برخی تصور می کنند که ایران صرفا در حوزه نانوتکنولوژی مقاله تولید می کند، اظهار داشت: ایران در حوزه صنعت هم فعال است و حدود ۲۴۰ شرکت بزرگ دارد که روی نانوتکنولوژی کار می کنند. حدود ۱۰۰ شرکت، شرکت داروسازی و اکثراً دانش بنیان هستند و بیشتر از ۵۰۰ محصول نانوتکنولوژی هم اکنون در بازار ایران وجود دارد که محصولات نانوتکنولوژی این شرکت ها از صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی تا صنایع غذایی را دربرمی گیرد.
دکتر امام جمعه، ابتکار پردیس بین المللی ارس برای برگزاری کنفرانس های بین المللی را باعث افزایش تقاضای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این پردیس دانست و اظهار داشت: در یکسال اخیر تعداد افرادی که از کشور عراق داوطلب تحصیل در پردیس بین المللی ارس هستند افزوده شده است.
وی اضافه کرد: حدود ۳۳۰ دانشمند ایرانی و۱۷۰ دانشمند عراقی، سوری، ترک و افغانی در سومین کنفرانس بین المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (۳rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) شرکت کردند. در قسمت علمی کنفرانس ۱۰ مقاله به صورت حضوری توسط نویسندگان در زمینه نانوتکنولوژی عرضه شد که با پرسش مخاطبان همراه بود.
رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه در انتها اعلام نمود که کنفرانس سال آینده به صورت حضوری یک روز در تهران و یک روز در جلفا برگزار می شود.

1402/02/13
10:05:53
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید