بازی اندروید

دوره های آموزشی با حضور علی نصیریان، افشین هاشمی و در سنگلج

دوره های آموزشی با حضور علی نصیریان، افشین هاشمی و در سنگلج

به گزارش بازی اندروید، کارگاه های آموزشی نمایش ایرانی با حضور استادانی چون علی نصیریان، افشین هاشمی، هدایت هاشمی و... زیر نظر داود فتحعلی بیگی در تماشاخانه سنگلج برگزار می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ثبت و نگهداری تجربه های استادان بزرگ نمایش ایرانی از دغدغه های مهم فعالان نمایشی ایران بوده و هنرمندان بنام کشورمان بارها در این حوزه اظهار نگرانی کرده اند.
از آنجاکه سنت نمایشی ایران به صورت سینه به سینه به نسل های متعدد منتقل شده، همواره این خطر جدی وجود داشته و دارد که با درگذشت هنرمندان شناخته شده این عرصه، تجربیات آنان هم از بین برود بدون این که فرصتی برای حفظ و ثبت آنها وجود داشته باشد.
با همین نگاه، تماشاخانه سنگلج در نظر دارد برای اشاعه زمینه های مناسب آموزش نمایش ایرانی به مفهوم خاص و با هدف حفظ و ثبت میراث کهن نمایشی ایران زمین برنامه ای را تدارک دیده و در همین راستا کارگاه های آموزشی خاصی را برپا کند.
برای برگزاری این کارگاه ها هنرمندانی چون علی نصیریان، داوود فتحعلی بیگی، افشین هاشمی، هدایت هاشمی، حسین جمالی، مرشد چایانی، سیدمحسن هاشمی، شهناز روستایی، ابراهیم گله دارزاده، علی فتحعلی، بهزاد آقاجمالی، الهام ذوالفقاریان، غزل اسکندرنژاد و... دعوت شده اند و مدیر آموزش این دوره ها هم داود فتحعلی بیگی است.
براساس اعلام روابط عمومی این تماشاخانه، این کارگاه ها از تیر ماه سال جاری آغاز می شوند و بهره بردن از تجربه های پیشکسوتان و کهنه سواران نمایش ایرانی در جهت بازشناخت تئاتر ملی و تربیت نیروی جوان، از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه هاست.
برای برگزاری این کارگاه ها عناوینی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:
چراغ اول: بازی نامه نویسی (نگارش متن) با پنج فرصت:
۱. تقلید نامه نویسی یا نگارش نمایشنامه های شادی آور (تخت حوضی، سیاه بازی و...) ۲. تقلیدهای اندرونی ۳. نمایش های عروسکی ایرانی ( خیمه شب بازی، خم بازی، صندوق بازی، جی جی بی جی و...) ۴. فوت و فن شبیه نامه نویسی، ۵. طومار نویسی ( نوشتن نمایشنامه های تک نفره برای اجرای نقالی )
چراغ دوم: نقش پوشی و نقش آفرینی (کارگردانی و بازیگری نمایش های ایرانی) با سه فرصت:
۱. نقالی یا روایت گری ۲. نمایش های مضحکه یا شادی آور ۳. شبیه خوانی
چراغ سوم: مشق ساز و آواز در نمایش های ایرانی با پنج فرصت:
۱. بحر طویل خوانی ۲. پیش پرده خوانی ۳. اشتلم خوانی ۴. ضربی خوانی ۵. تصنیف سازی.
علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره ها می توانند به سایت ایران تئاتر رجوع کنند.

منبع:

1402/03/30
11:27:22
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آموزش , بازی , چراغ , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید