بازی اندروید
معاون علمی رئیس جمهور خبر داد؛

۳ برنامه ویژه برای ایجاد ۱۰ ابرشرکت طی سه سال آینده

۳ برنامه ویژه برای ایجاد ۱۰ ابرشرکت طی سه سال آینده

به گزارش بازی اندروید، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، برنامه های این معاونت را برای ایجاد ۱۰ ابرشرکت طی سه سال آینده شرح داد.روح الله دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به برنامه معاونت علمی برای ایجاد ۱۰ ابرشرکت یا یونیکورن طی ۳ سال آینده اظهار داشت: در جهت تحقق این مورد ۳ برنامه در دستور کار قرار دارد؛ اولین برنامه، ایجاد و پیگیری پروژه های پیشران است. ما در معاونت علمی تا هم اکنون ۲۶ ابرپروژه تعریف کردیم که انجام دادن این پروژه ها عموماً بر پایه قرار گرفتن چند شرکت کنار یکدیگر است چون ابر شرکت وقتی ایجاد می شود که چند شرکت کوچک کنار هم قرار بگیرند.

دهقانی اضافه کرد: همینطور در بستر قانون جهش تولید و شعار سال گذشته، یک سری موافقت نامه هایی با دستگاههای بزرگ کشور مثل نفت، کشاورزی و پتروشیمی منعقد گردید به جهت اینکه منابع شأن را در جهت حل مسائلشان بیاورند. مثلا با وزارت نفت برای ۱۵ قلم تجهیزات توافق نامه ای انجام شد. اینها پروژه های بزرگی هستند که برای عملیاتی شدنشان، لزوماً باید مجموعه ها کنار هم قرار بگیرند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ضمن اشاره به برنامه سوم این معاونت اظهار داشت: در مناسبات خارجی با عنایت به شرایط کشور به دنبال این هستیم که شرکتهای مشترک با شرکای خارجی ایجاد نماییم که هویت مشارکت کننده در آن شرکت ها، هویت کنسرسیومی داشته باشد. مثلا به جهت اینکه در بازار فلان کشور مشارکت نماییم، شرکتهای ما کنسرسیوم شوند و در بازارهای خارجی سهم دار شوند.

وی بیان نمود: ازاین رو برای ایجاد ابرشرکت ها، ۳ بستر نیاز داریم که عبارت است از حمایت های بزرگ تحت عنوان پروژه های پیشران، پروژه های دستگاه ها و صنایع بزرگ و پشتیبانی از خط صادراتی ویژه. این سه برنامه بعنوان بزرگترین ابزارهایی است که ما داریم خط گذاری می نماییم. این ابزارها به صورت خودکار، مجموعه ها را تشویق می کند که کنار هم قرار بگیرند و کنسرسیومی کار کنند و این اتفاق، نقطه شروع ابرشرکت شدن است.

دهقانی در انتها اظهار داشت: این شرکت ها باید غول فناوری کشور شوند تا سایر شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها را به حرکت درآورند.


منبع:

1402/03/31
09:32:22
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بازی اندروید