بازی اندروید
تا سقف ۳۰ میلیون ریال صورت می گیرد؛

حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت از ۱۵۵ طرح پژوهشی

حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت از ۱۵۵ طرح پژوهشی

بازی اندروید: ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از طرح های پژوهشی 155 پژوهشگر و محقق تا سقف 30 میلیون ریال حمایت کرده است.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این تسهیلات که در قالب طرح «اعتبار اولویت های پژوهشی ستاد توسعه فناورهای مواد و ساخت پیشرفته» و با هدف پشتیبانی از پژوهش های پژوهشگران و پژوهشگران در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود، تمامی طرح های تحقیقاتی پذیرفته شده از سال ۱۳۹۷ تا حالا را شامل می شود و حداکثر ۶۰ درصد هزینه های انجام شده پژوهشگران را تا سقف ۳۰ میلیون ریال پوشش می دهد.
مطابق آمار، دانشگاه ها و پژوهشگاه های استان تهران بیش از ۵۵ درصد از میزان طرح های دریافتی و مصوب را به خود مختص کرده است که بیشترین آمار را در میان استانها دارند. سایر استانها نظیر آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس و خراسان رضوی نیز فعالیت مطلوبی داشته اند و در مجموع ۴۵ درصد طرح های تحقیقاتی از سایر استانها به جز تهران آمده است.
در طرح «اعتبار اولویت های پژوهشی ستاد توسعه فناورهای مواد و ساخت پیشرفته»، بانوان با مشارکت ۵۳ درصدی، پیشتاز مشارکت در این طرح بوده اند.
مکانیک، دینامیک و متالورژی، فناوری ساخت و تولید، پلیمر، زیست فناوری، کشاورزی و خاک، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، فناوری نانو، نفت و انرژی، پلیمر، لاستیک، پلاستیک و کامپوزیت حوزه های فعالیت پژوهشگران در این طرح را شامل می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، همچنین، صنایع حمل و نقل شامل صنایع هوایی، فضایی، دریایی، خودرو و راه آهن، اپتیک و امواج شامل نور، لیزر، صوت، اشعه، پلیمر، لاستیک، پلاستیک و کامپوزیت، دارو و درمان از دیگر حوزه های طرح های تحقیقاتی است که در این برنامه از آنها حمایت شده است.


منبع:

1402/05/08
10:28:42
5.0 / 5
285
تگهای خبر: اشعه , تولید , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید