بازی اندروید

طراحی نانوذراتی که در تصویربرداری از بدن استفاده می شود

طراحی نانوذراتی که در تصویربرداری از بدن استفاده می شود

بازی اندروید: پژوهشگران نانوذراتی ساختند که در صورت گرم شدن، خاصیت های آنها تغییر می کند. آنها از این نانوذرات برای تصویربرداری از درون بدن استفاده کردند.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، برخی نانوذرات در آینده می توانند تصویربرداری مدرن را بهبود بخشند. پژوهشگران دانشگاه مارتین لوتر هالی ویتنبرگ موفق به سنتز نانوذراتی شدند که خواص منحصر به فرد آنها در واکنش به گرما تغییر می کند. این نانوذرات در هنگام ترکیب با رنگ یکپارچه، ساختاری ایجاد نمایند که بتوان از آن در تصویربرداری فوتواکوستیک استفاده کرد، تصویربرداری که برای تولید تصاویر سه بعدی از داخل بدن با وضوح بالا قابل استفاده می باشد.
محققان نانوذرات تک زنجیره ای (SCNP) را در این پروژه توسعه دادند که از یک زنجیره مولکولی واحد تشکیل شده اند و فقط سه تا پنج نانومتر طول دارند. رنگ ها را می توان در این کپسول های ریز گنجانید.
ولفگانگ بلیندر از پژوهشگران این پروژه می گوید: «نانوذرات تک زنجیره ای ما دارای خواص حرارتی منحصر به فردی هستند برای اینکه ساختار آنها هنگام قرار گرفتن در معرض گرما تغییر می کند. بسته به دما، این ذرات می توانند یک ساختار جمع و جور یا باز را ایجاد کنند.»
برای این مطالعه، این تیم رنگ های ویژه ای را در نانوذرات تک زنجیره ای قرار داده است که می تواند در تصویربرداری فوتوکستیک استفاده گردد. در این ساختار، انرژی نور به امواج فراصوت تبدیل گشته و بافت گرم می شود و در نتیجه خواص نانوذرات تغییر می کند. هنگامی که امواج فراصوت در خارج از ارگانیسم اندازه گیری می شوند، می توان تصاویر سه بعدی ایجاد کرد که بیشتر شبکه های رگ خونی را نشان میدهد. بگفته پژوهشگران، این ذرات کنتراست نوری غنی ایجاد می کنند که به عنوان مثال می توان از آن بهره برد تا تومورها را از نزدیک بررسی کرد.
این تیم همین طور چگونگی عملکرد این ذرات را در کشت سلولی بررسی کرد تا آنها بتوانند بهتر درک کنند که این نانوذرات چگونه در بدن انسان کار می کنند. این امر در صورت استفاده از ذرات در کاربردهای زیست پزشکی بسیار اهمیت دارد.


منبع:

1402/08/03
15:48:44
5.0 / 5
336
تگهای خبر: بدن , تولید , كاربر , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید