بازی اندروید
یك مقام مسئول معاونت علمی خبر داد؛

طراحی پلت فرم بومی خودروی الکتریکی با کمک خودروسازان

طراحی پلت فرم بومی خودروی الکتریکی با کمک خودروسازان

به گزارش بازی اندروید، رئیس مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی از انعقاد یک توافقنامه برای طراحی یک پلت فرم بومی خودروی الکتریکی با کمک خودروسازان و قطعه سازان اطلاع داد.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی از یک شرکت خودرویی داشت، توافق نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودرو برقی در میان این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد گردید.
میثم فرج الهی، رئیس مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی در مورد این توافق نامه اظهار داشت: هدف توافق نامه مذکور اینست که هم اکنون با کمک این شرکت خودرویی و در آینده با کمک خودروسازان و قطعه سازان، یک پلت فرم بومی خودروی الکتریکی طراحی نماییم. این پلت فرم ماژولار بوده و می تواند برای خودرو تمام الکتریکی و همینطور خودروی هیبریدی مورد استفاده قرار گیرد.
وی تصریح کرد: هم اکنون برای طراحی پلت فرم بومی با این شرکت خودرویی توافق کردیم که فعلا دفتر طراحی خودرو برقی را راه اندازی نماییم. همینطور در مورد محل این دفتر توافقی به عمل آمده و قرار بر تجهیز محل با حمایت معاونت علمی است و هم در نظر داریم از نخبگان کشور و شرکتهای دانش بنیان برای طراحی پلت فرم بومی استفاده حداکثری شود.
رئیس مرکز مدیریت طرح های کلان و پیشران معاونت علمی افزود: این یک پروژه چند میلیون دلاری برای رسیدن به یک پروتوتایپ خودروی پلت فرم داخلی است، سپس این پلت فرم در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا بتوانند در تولید خودروی برقی از آن استفاده نمایند.
فرج اللهی در مورد مشارکت سایر واحدهای بخش خصوصی اظهار داشت: در تلاشیم در آینده از مشارکت شرکتهای دانش بنیان توانمند، قطعه سازان و خودروسازان بخش خصوصی هم به نحو احسن استفاده خواهد شد.


منبع:

1402/09/08
09:21:36
5.0 / 5
233
تگهای خبر: الكتریكی , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید