بازی اندروید

۲ طرح وزارت کشور که با همکاری نخبگان اجرایی می شود

۲ طرح وزارت کشور که با همکاری نخبگان اجرایی می شود

به گزارش بازی اندروید، مشاور وزیر کشور دو طرح «ایجاد ستادهای اقتصاد دانش بنیان» و «ایجاد زنجیره ارزش» را از برنامه های وزارت کشور دانست که با همکاری نخبگان به پیش می رود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، جواد وزیری در نشست خبری نخستین همایش ملی گفتگوی نخبگان که امروز شنبه، 16 دیماه در بنیاد ملی نخبگان برگزار شد، شعار دولت سیزدهم و وزارت کشور را «حکمرانی استانی» ذکر کرد و اظهار داشت: تلاش دولت بر اینست تا مسائل و چالش های استان ها به استان ها سپرده شود تا نیروهای استانی برای حل مسائل برخیزند.
وی ادامه داد: در این خصوص سعی شده تا در سفرهای استانی در جهت تقویت نهادهای استانی اقدام گردد.
وزیری، وزارت کشور را یک نهاد در جهت پیشرفت کشور توصیف کرد و خاطرنشان کرد: ازاین رو وزارت کشور در جهت حل مسائل کشور در تلاش است تا زیر ساخت هایی را فراهم آورد و رویکرد این وزارت خانه در حل مسائل، استفاده از نخبگان بعنوان نیروهای تحول گرا است.
مشاور وزیر کشور تصریح کرد: امروز ما برای حل مسائل با معضل دانشی مواجه نیستیم، بلکه با خطاهایی در حکمرانی روبرو می باشیم که به تعبیر مقام معظم رهبری به نیروهای متشکلی که می توانند به حل مسائل کشور کمک کنند، نیاز داریم.
وزیری، خشکسالی، جوانی جمعیت، تصادفات، آلودگی هوا و تولید ملی و صادرات را از مسائل مبتلابه کشور نام برد که نیازمند حضور نیروهای نخبگانی است و در صورت عدم حضور نخبگان امکان یکپارچه سازی برای رفع این چالش ها فراهم نخواهد شد.
وی با تکیه بر این که نخبگی یک امر فردی نیست، بلکه باید در اجتماع نخبگی، تبلور یابد، اظهار نمود: پراکندگی نخبگان یک مسئله مهمی است و باید با مسؤولان کشور وارد تعامل شوند و امروز به این حقیقت رسیده ایم که هیات های اندیشه ورزی گروههای جهادی هستند که پای حل مسائل ایستاده اند.
وی افزود: در این خصوص وزارت کشور در کنار پشتیبانی از هیات های اندیشه ورزی دو مبحث دیگر را با نخبگان به پیش می برد که یکی از آنها ستادهای اقتصاد دانش بنیان است که از سال قبل وزیر کشور به همه استان ها ابلاغ نمود که نسبت به تشکیل ستادهای اقتصاد دانش بنیان اقدام نمایند.
وی، دومین مبحث را طرح توسعه زنجیره ارزش های راهبردی استان ها دانست و اظهار داشت: در شورای مدیریت و برنامه ریزی استان ها کارگروهی برای ایجاد زنجیره ارزش تشکیل شده است.1402/10/17
10:28:42
5.0 / 5
184
تگهای خبر: تولید , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید