بازی اندروید

فضاپیمای باری چین در جو زمین سوخت

فضاپیمای باری چین در جو زمین سوخت

بازی اندروید: بر طبق گزارش آژانس فضایی سرنشین دار چین، فضاپیمای باری تیانژو 6 چین عصر روز جمعه بر طبق برنامه ریزی های انجام شده هنگام ورود به جو زمین، سوخت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، آژانس فضایی چین در اطلاعیه ای اعلام نمود که تحت هدایت کنترل زمینی، فضاپیمای رباتیک تیانژو در ساعت 20: 37 به وقت پکن (16: 07 به وقت تهران) به جو بازگشت. بعد از آن، بیشتر فضاپیما در جو سوخت و مقدار کمی زباله فضایی در مناطق امن دریایی سقوط کرد.
به نقل از چاینادیلی، فضاپیمای باری رباتیک تیانژو 6 (Tianzhou 6) اوایل ماه مه از مرکز پرتاب فضایی ونچانگ (Wenchang) در جنوبی ترین استان جزیره ای کشور چین در هاینان (Hainan) به فضا پرتاب شد.
تیانژو 6 بعنوان نهمین سفینه فضایی که از ایستگاه فضایی تیانگونگ بازدید می کند، حدود 260 بسته با وزن مجموع نزدیک به 5.8 متریک تُن را حمل می کرد که شامل ملزومات زندگی برای یک خدمه سه نفره برای 280 روز بود.
این فضاپیما در روز 12 ژانویه از ایستگاه فضایی چین خارج شد و سپس وارد حالت پرواز انفرادی شد. در طول پرواز انفرادی، یک ماهواره آزمایشی ساخته شده توسط دانشگاه صنعتی دالیان را در مداری از پیش تعیین شده مستقر کرد.
جانشین تیانژو 7 یعنی فضاپیمای باری تیانژو 7 چهارشنبه شب از استان هاینان به فضا پرتاب شد و نخستین فضاپیمایی بود که سال جاری از ایستگاه فضایی تیانگونگ چین بازدید کرد.
تیانژو 7 بیشتر از 260 بسته با وزن ترکیبی نزدیک به 5.6 متریک تُن را حمل می کند که شامل چندین دستگاه علمی است که وزن هر یک از آنها بیشتر از 100 کیلوگرم است.
منبع:

1402/10/30
13:10:43
5.0 / 5
237
تگهای خبر: دستگاه , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید