بازی اندروید
با استفاده از گرافن؛

ساخت سنسور انعطاف پذیری که هنگام ورزش مراقب سلامتی شما است

ساخت سنسور انعطاف پذیری که هنگام ورزش مراقب سلامتی شما است

بازی اندروید: بازی اندروید: با بهره گیری از گرافن و مواد مغناطیسی، سنسور پوشیدنی تولید شده که می تواند بصورت مستمر نشانگرهای سلامتی را رصد کند.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه پکینگ، دانشگاه علوم و فناوری پکن و دانشگاه پکن سنسورهای گرافنی خودمونتاژ شونده را برای توسعه الکترونیک پوشیدنی توسعه می دهند. در این حسگرها از ذرات مغناطیسی استفاده شده است.
در حالی که سنسورهای پوشیدنی می توانند ردیابی مستمر نشانگرهای سلامتی را انجام دهند، اما بیشتر این دستگاهها هنوز دارای ساختار صلب بوده و تنها یک کار مشخص را انجام می دهند، در حقیقت بیشتر تجهیزات تولید شده تا کنون، فاقد تطبیق پذیری برای رفع نیازهای کاربران هستند. اما نتایج این پروژه می تواند منجر به ساخت تجهیزاتی برای رفع نیازهای مختلف کاربران شود.
بهینه کردن خواص الکترونیکی و مکانیکی و همین طور موضوع زیست سازگاری همچون چالش های مهم در راه ساخت ادوات الکترونیکی پوشیدنی است. افزایش دقت در تشخیص و انطباق پذیری آنها، نیازمند وجود سنسورهای دقیق است.
در این پروژه پژوهشگران نانوکامپوزیت های گرافنی مغناطیسی ساختند که دقت سنسور را بیشتر می کند در صورتیکه خود مونتاژ شونده نیز هستند.
هدایت بالا و زیست سازگاری گرافن، آنرا به یک ماده پایه جذاب برای الکترونیک های مورد استفاده روی پوست تبدیل می کند. پژوهشگران با بهره گیری از لیزر حفره هایی روی گرافن ایجاد کردند که با این کار یک شبکه انعطاف پذیر و رسانا پدید می آید که جهت استفاده در بخش سنسوری الکتروشیمیایی و دریافت سیگنال های الکتروفیزیولوژی مناسب می باشد.
آزمایش ها نشان داد نانوکامپوزیت گرافنی مغناطیسی دقت سنسور را برای متابولیت هایی مانند اسید اوریک و پیریدوکسین ۷۰ ٪ بهبود می بخشد و امپدانس های مربوط به سنجش الکتروفیزیولوژیکی را ۸۷ ٪ در مقایسه با گرافن متخلخل کم می کند.
دامنه های مغناطیسی در این فیلم های نانویی به آن اجازه می دهند تا با هم ارتباط برقرار کنند تا اتصالات الکتریکی قابل اعتماد ایجاد کنند.
این تیم سنسورهای یکپارچه برای یون های سدیم، کلر و اسید اوریک ساختند، این سنسور بر روی یک پلت فرم قرار داشته و برای نظارت بر الکترولیت عرق در هنگام ورزش طراحی شده است. چنین دستگاه های انعطاف پذیر و مدولار می توانند تشخیص و درمان های شخصی متناسب با فرد را امکان پذیر کنند.


منبع:

1402/11/16
13:35:17
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بازی اندروید