بازی اندروید

نسل بعدی لباس فضایی در بی وزنی شبیه سازی شده آزمایش شد

نسل بعدی لباس فضایی در بی وزنی شبیه سازی شده آزمایش شد

به گزارش بازی اندروید، شرکت «کالینز اروسپیس»، لباس طراحی شده برای «ایستگاه فضایی بین المللی» را در حالت بی وزنی شبیه سازی شده روی زمین آزمایش کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، یک نقطه عطف کلیدی در طراحی لباس ناسا بتازگی توسط شرکت «کالینز اروسپیس»(Collins Aerospace) تکمیل شد و این شرکت برای توسعه نسل بعدی لباس فضایی مناسب استفاده در «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) تلاش می کند.
به نقل از ناسا، این نقطه عطف، آزمایش عملکرد و تناسب سیستم پوشاک تحت فشار در یک محیط مشابه ریزگرانش بود و یک گام مهم به سمت توسعه نوعی لباس برای ناساست که می توان از آن برای ادامه دادن عملیات و پیشبرد اکتشافات علمی در مدار پایین زمین بهره برد.
ناسا شرکت کالینز اروسپیس را برای توسعه لباس فضایی جدیدی انتخاب نمود که می تواند جایگزین لباس فضایی فعلی ایستگاه فضایی بین المللی شود. لباس فضایی فعلی از نظر فنی به عنوان یک واحد تحرک خارج از وسیله نقلیه شناخته می شود که برای بیش از دو دهه توسط فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی استفاده شده است.


آزمایش شرکت کالینز اروسپیس با بهره گیری از یک هواپیمای تجاری ریزگرانش انجام شد که دوره های کوتاهی از بی وزنی را ارائه می دهد. در طول پرواز سهموی، خلبان با انجام دادن یک مجموعه مانورهای هوایی، شرایط بی وزنی را برای حدود ۲۰ ثانیه در هر مرتبه به وجود می آورد. این کار به مهندسان، دانشمندان و دانشجویان امکان می دهد تا سخت افزار را آزمایش نمایند و بدون رفتن به فضا، آزمایش های علمی را در یک محیط مشابه فضا انجام دهند.


این آزمایش، یک گام کلیدی در پروسه بازبینی طراحی اولیه ناسا بود و یکی از مراحل بازرسی پروژه بشمار می رود که تضمین می نماید طراحی قبل از شروع ساخت واحدهای آماده پرواز، همه نیازهای سیستم را برآورده خواهدنمود.
شرکت کالینز اروسپیس به آزمایش کردن لباس فضایی خود در یک محفظه خلاء ادامه خواهد داد که برای مشاهده عملکرد لباس فضایی در محیطی شبیه به فضا و همین طور در «آزمایشگاه شناوری خنثی»(NBL) به انجام می رسد. این آزمایشگاه، یک استخر با عمق ۴۰ فوت در «مرکز فضایی جانسون» ناسا در هیوستون است که یک محیط ریزگرانشی را برای آموزش دادن پیاده روی فضایی شبیه سازی می کند.
لباس فضایی کالینز اروسپیس برای ارتقای قابلیت های پیاده روی فضایی ناسا در مدار پایین زمین طراحی شده است. همچنین، این لباس برای پشتیبانی از تعمیر و نگهداری ایستگاه و عملیات آن توسعه یافته برای اینکه ناسا و شرکای بین المللی آن به انجام دادن تحقیقات علمی به نفع بشریت و آزمایش کردن تکنولوژیهای جدید برای ماموریت های انسانی و رباتیک آینده ادامه می دهند.1402/11/25
09:16:48
5.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید