بازی اندروید
در جلسه شورای عالی فضایی مطرح شد؛

تاکید مخبر بر توسعه صنعت فضایی

تاکید مخبر بر توسعه صنعت فضایی

بازی اندروید: سرپرست ریاست جمهوری صنعت فضایی و تکنولوژی های جدید را همچون پیشران های اقتصادی و مولفه های قدرت و اقتدار کشور دانست و با اعلان اینکه بومی سازی و بهره گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت های این بخش است، شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی بمنظور استفاده حداکثری و کاربردی از مواهب این صنعت برای شتاب دادن به پیشرفت و بهبود زندگی مردم را ضروری دانست.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سومین جلسه شورای عالی فضایی در دولت مردمی، عصر امروز سه شنبه به ریاست سرپرست ریاست جمهوری و با تصویب ۶ مصوبه در راستای تکمیل طرح های باقیمانده و تقویت و توسعه هر چه بیشتر صنعت فضایی کشور انجام شد.
محمد مخبر در جلسه امروز شورای عالی فضایی با اشاره به دستاوردهای درخشان فضایی در دولت سیزدهم، احیا و توسعه این صنعت در کشور را از جلوه های مدیریتی موفق رییس جمهور شهید دانست و بر پرهیز از هرگونه توقف و تعلل در توسعه توانمندی ها در این حوزه اصرار کرد.
سرپرست ریاست جمهوری با اعلان اینکه نگاه دولت به صنعت فضایی راهبردی، فرصت ساز و اقتدارآفرین است، به اهمیت زنجیره ارزش و خدمات موثر صنعت فضایی کشور در بخش های دفاعی، پژوهشی و دانشگاهی، کشاورزی و توسعه دیگر صنایع کشور اشاره و بر ضرورت تامین اعتبارات مورد نیاز و رفع موانع توسعه و تقویت این صنعت در کشور اصرار کرد.
مخبر صنعت فضایی و تکنولوژی های جدید را همچون پیشران های اقتصادی و مولفه های قدرت و اقتدار کشور دانست و با اعلان اینکه بومی سازی و بهره گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت های این بخش است، شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی بمنظور استفاده حداکثری و کاربردی از مواهب این صنعت برای شتاب دادن به پیشرفت و بهبود زندگی مردم را ضروری دانست.
قبل از سخنان مخبر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی تفصیلی از دستاوردهای دولت مردمی در صنعت فضایی و اقدامات انجام شده در دو سال نیم گذشته در روند توسعه این صنعت همچون گسترش زیرساخت های فضایی کشور، ایجاد و راه اندازی ایستگاه های فضایی در نقاط مختلف کشور، ارتقای شبکه ملی آزمایشگاهی و سامانه های ماهواره ای، تکمیل لابراتوار های ماهواره بر سنگین و تکمیل فاز اول پایگاه فضایی چابهار به عنوان بزرگترین پایگاه فضایی غرب آسیا ارائه کرد.
همچین با حضور مخبر از ۱۲ نفر از دست اندرکاران و متخصصین صنعت فضایی کشور به پاس خدمات و زحمات شان در دستیابی کشور به توانمندی ها و دستاوردهای ارزشمند، همچون ثبت رکورد پرتاب موفق ۱۲ ماهواره در دولت مردمی، با لوح یادبودی که قبل تر به امضای رییس جمهور شهید رسیده بود، تشکر و قدردانی گردید.
منبع:

1403/03/23
10:35:38
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید