بازی اندروید

ویدئوی ماهواره آمریکا از پیشروی یک طوفان خطرناک

ویدئوی ماهواره آمریکا از پیشروی یک طوفان خطرناک

به گزارش بازی اندروید، ویدئویی که ماهواره «GOES-East» آمریکا از طوفان بزرگ «بریل» ثبت کرده است، پیشروی این پدیده خطرناک را نشان داده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ماهواره ها درحال رصد «طوفان بریل»(Hurricane Beryl) هستند که باران و بادهای مخربی را به جزیره کاریاکو در گرانادا می ریزد. این منطقه در بامداد روز دوشنبه اول ژوئیه با یک طوفان بسیار خطرناک رده چهار روبه رو شد.
به نقل از اسپیس، ماهواره «GOES-East» متعلق به «اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا»(NOAA) چندین بار در آخر هفته به ردیابی پیشروی طوفان قوی در اقیانوس اطلس از نزدیک پرداخت و مناظری را از طوفان بریل ثبت نمود.
ویدئویی که از موقعیت ماهواره در فاصله حدود ۳۵۷۸۵ کیلومتری بالای خط استوای زمین گرفته شده است، طوفان را نشان داده است که گروهی از جزایر معروف به «جزایر بادگیر»(Windward Islands) را در دریای کارائیب در بر می گیرد.
تلاطم شدید و رعدوبرق های مکرر توسط شکارچیان طوفان «نیروی هوایی آمریکا» گزارش شده است که در آخر هفته به بررسی طوفان بریل پرداختند تا داده های سودمندی را برای پیشبینی آب و هوا عرضه کنند.


«برایان مکنولدی»(Brian McNoldy) پژوهشگر هواشناسی گرمسیری در «دانشگاه میامی»(UMiami) اظهار داشت: آب های گرم اقیانوس ها بالاترین رکورد ثبت شده را در این زمان از سال دارند. این آب ها سوخت طوفان بریل را تأمین می کنند. گرمای اقیانوس در روز یکشنبه ۳۰ ژوئن به سرعت بریل را به سطح یک طوفان رده چهار رساند و آنرا از وضعیت «وافشار حاره ای»(Tropical Depression) خارج کرد. طوفان بریل حتی قبل از رسیدن به خشکی در روز دوشنبه، رکورد قوی ترین طوفان را در اوایل سال که فصل طوفان های ۶ ماهه معمولاً تازه شروع می شود، ثبت نمود.
«مایکل لوری»(Michael Lowry) متخصص طوفان اظهار داشت: این یک تهدید جدی است؛ یک تهدید بسیار جدی. بریل یک طوفان بسیار خطرناک و نادر برای این زمان از سال در این منطقه به حساب می آید و دست کم گرفتن آن غیر معمول است.
«مرکز ملی طوفان آمریکا»(NHC) نوشت: این یک وضعیت بسیار خطرناک و تهدیدکننده است. ساکنان نباید سرپناه خویش را ترک کنند و باید در آنجا بمانند تا این شرایط تهدیدکننده به پایان برسد.


1403/04/12
19:03:03
5.0 / 5
83
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید