بازی اندروید

اعطای وام قرض الحسنه ۵ میلیونی بدون ضامن به بازنشستگان

اعطای وام قرض الحسنه ۵ میلیونی بدون ضامن به بازنشستگان

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضمن تبیین برخی اقدامات وزارت رفاه در هفته دولت اظهار داشت: در دوران كرونا قریب به 40 هزار نفر در 80 مراكز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بیش از 90 درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری بعدازظهر امروز با حضور در رادیو گفت و گو به مناسبت هفته دولت، به تشریح مهمترین برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه پرداخت و با اعلان اینکه از آخرین ماه سال قبل با کرونا و مشکلات ناشی از آن مواجه شدیم اظهار نمود: سعی کردیم با امکاناتی که در اختیار داریم هم به صورت مستقیم در امر تولید دارو و سایر نیازمندی های بیماران کمک نماییم، از طرف دیگر نیز در درمان بیماران به صورت سرپایی و بستری گام های موثری در بخش درمان تامین اجتماعی برداشته شد.
وی ادامه داد: قریب به ۴۰ هزار نفر در ۸۰ مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بیش از ۹۰ درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.
وزیر رفاه با اعلان اینکه در تولید و تامین مواد اولیه دارویی که فشارهای حوزه درمان را کم می کرد گام های خوبی برداشته شد اظهار داشت: سایر سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه نیز برنامه هایی دراین زمینه داشتند. سازمان تامین اجتماعی شهدایی را در راه سلامت تقدیم کرد.
شریعتمداری افزود: اقدامات این وزارتخانه به سبب گستردگی و تنوع واحدها و سازمان های زیرمجموعه وسیع است ولی شاید مهمترین اقدامی که در ماه های گذشته صورت گرفت همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.
وی با اشاره به اجرای متناسب سازی برای ۳.۵ میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اوایل مردادماه اعتباری بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان تامین شد که نیمی از آن برای امسال و نیم دیگر برای سال آینده صرف متناسب سازی می شود.
وزیر رفاه افزود: در صندوق بازنشستگی کشوری نیز همترازی حقوق در حال انجام می باشد تا حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلین برسد. بیش از ۸۰ درصد حقوق بازنشستگان را در سطوح متفاوت افزایش خواهد داد.
ایشان سپس اظهار داشت: برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران نیز با همه مشکلات نظام کارفرمایی کشور، محدودیت بازار و منابع و تعطیلی بنگاه ها تلاش شد که دریافتی کارگران معادل با نرخ تورم افزایش داده شود و آخرین اقدام هم افزایش ۳۰۰ تومانی حق مسکن بود که به تصویب رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه پرداخت قرض الحسنه به بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد امسال افزایش پیدا کرد، اضافه کرد: بازنشستگان می توانند تا سقف ۵ میلیون تومان و بدون ضامن از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.1399/06/05
17:26:58
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید