بازی اندروید
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام كرد

دو میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد در كشور

دو میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد در كشور

به گزارش بازی اندروید معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وجود ۶۴ هزار معتاد متجاهر اظهار داشت: بر مبنای آمار، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معتاد رسمی در كشور داریم و تخمین زده می شود كه یك میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هم معتاد شناسایی نشده وجود داشته باشد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی در یک برنامه رادیویی از اعتیاد بعنوان یک صدمه جدی و چند وجهی یاد کرد و اظهار داشت: اعتیاد مولد سایر جرایم و صدمه های اجتماعی دیگر به حساب می آید و این مساله سبب شده در برخورد با صدمه های اجتماعی، اعتیاد جزو اولویت های اصلی کشور باشد.
وی با اشاره به شرایط جغرافیایی کشور و اثر این مساله در گسترش مواد مخدر، اظهار نمود: ایران در همسایگی افغانستان بعنوان بزرگ ترین تولید کننده مواد مخدر جهان قرار دارد و از زمانی که نیروهای آمریکایی در این منطقه به بهانه امنیت مستقر شده اند، نه تنها وضعیت بهتر نشده است، روز به روز توزیع و کاشت مواد مخدر وضعیت سرسام آور و نگران کننده ای دارد.
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر به عبور مواد مخدر تولید شده در افغانستان از ایران برای رسیدن به بازارهای جهانی اشاره و بیان نمود: این مساله سبب آلودگی جوانان کشور می شود. امروز بیشتر از ۶۴ هزار معتاد متجاهر را داریم که سبب ایجاد نگرانی و دغدغه بین مردم شده است.
وی درباره تعداد معتادین کشور عنوان کرد: بر مبنای آمار، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معتاد رسمی در کشور داریم که به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می کنند و متأسفانه این صدمه اجتماعی را پر رنگ تر می کنند. تخمین زده می شود که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هم معتاد شناسایی نشده وجود داشته باشد، هر چند شاید تعداد معتادین مقداری بیشتر باشد.
منبع:

1399/06/21
17:58:16
5.0 / 5
1755
تگهای خبر: تولید , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید