بازی اندروید

نحوه پذیرش در مراكز شبانه روزی سالمندان

نحوه پذیرش در مراكز شبانه روزی سالمندان

بازی اندروید: كمیته پیش گیری از بیماریهای واگیر سازمان بهزیستی كشور، بخشنامه «نحوه پذیرش جدید در مراكز شبانه روزی سالمندان» را به مدیران كل بهزیستی استانها در سراسر كشور ابلاغ نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در متن بخشنامه ای که از طرف کمیته پیش گیری از بیماریهای واگیر سازمان بهزیستی کشور به مدیران کل بهزیستی استانها در سراسر کشور ابلاغ گردیده، آمده است: «به استحضار می رساند برمبنای الگوی علمی ارزیابی خطر توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مراکز نگهداری افراد دارای معلولیت با ضریب ریسک بالا جزء مکان های پرخطر در انتقال و ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ تلقی می شوند. باتوجه به سیاست های متخذه در دوران مواجهه با بیماری کووید ۱۹ و برمبنای راهنمای رعایت حقوق افراد دارای معلولیت در وضعیت شیوع بیماری (ارائه شده از طرف کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل)، گسترش اقدامات پیشگیرانه در مراکز مراقبتی از قبیل کاستن ازدحام و تراکم جمعیت و اعمال اقدامات فاصله گذاری فیزیکی برای مقیمان، از اقدامات کلیدی جهت کاهش خطر شیوع بیماری است.»
در این ادامه این بخشنامه آمده است: «نظر به مشکلات مطروحه از طرف بعضی از استانها درباب پذیرش گروه هدف اجتناب ناپذیر سالمند به سبب تداوم وضعیت قرمز و هشدار، ضمن رعایت کامل مفاد دستورالعمل های ابلاغ گردیده از طرف کمیته پیش گیری از بیماریهای واگیر سازمان همین طور دستورالعمل ها و بخشنامه های جاری، مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سالمندان دارای شرایط ذیل می توانند مبادرت به پذیرش اجتناب ناپذیر گروه هدف سالمند با تأیید کمیته بهزیستی استان / شهرستان کنند:
* داشتن حداقل دو فضای مجزا با شرایط تعریف شده در دستورالعمل از سه فضای تعریف شده قرنطینه، ایزوله و نقاهت
* اتاق قرنطینه با تاکید بر استقرار در بخش یا طبقه جداگانه با تهویه مناسب، ورودی و خدمات بهداشتی (دستشویی و حمام) کاملاٌ مجزا از سایر بخش ها و اتاق های اقامتی مددجویان با امکان تعیین نیروی انسانی مراقب جهت ارائه خدمات به صورت اختصاصی در فضای قرنطینه (در طبقه یا بخش جداگانه)
* اتاق ایزوله جهت نگهداری افراد مشکوک یا مبتلا به بیماری تا زمان بهبود کامل علائم
* اتاق نقاهت جهت نگهداری افراد مبتلا بعد از طی دوره درمان اولیه و ترخیص از بیمارستان
* وجود فضای فیزیکی استاندارد در بخش های اقامتی جهت رعایت فاصله گذاری فیزیکی حداقل ۱.۵ متر بین تخت ها
* برخورداری از سیستم تهویه مناسب در فضای داخلی مرکز.»

طبق این بخشنامه همچنین، پذیرش در مراکز مذکور منوط به رعایت بندهای ذیل است:
* انجام آزمایشات تشخیصی لازم همچون PCR توسط خانواده سالمند، ستاندن نتیجه منفی و بارگذاری تصویر برگه نتیجه آزمایش در بخش مستندات پرونده در سامانه؛ پیش از پذیرش لازم است.
* پذیرش در اتاق قرنطینه به صورت یک نفره صورت پذیرد و بعد از گذراندن دو هفته قرنطینه با تایید پزشک مرکز و رعایت کامل ضوابط و مقررات دستورالعمل های ابلاغ گردیده و همین طور بخشنامه های جاری و حصول اطمینان کامل از عدم مبتلاشدن و یا علائم احتمالی بیماری کووید ۱۹، فرد وارد بخش اقامتی شود و سپس پذیرش نفر دوم صورت پذیرد.
* پذیرش بیش از یک نفر به صورت همزمان منوط به وجود فضای قرنطینه به همان تعداد است. در غیر این صورت پذیرش در سایر مراکز واجد شرایط صورت پذیرد یا به زمان خالی شدن تخت اتاق قرنطینه موکول گردد.
* در مراکز فاقد اتاق نقاهت، در صورتیکه مرکز پذیرش جدید نداشته باشد می تواند از اتاق قرنطینه بعنوان اتاق نقاهت استفاده نماید و تا زمانی که خدمت گیرنده دوره نقاهت را می گذراند و یا اینکه مورد (یا مواردی) در بیمارستان بستری هستند که به زودی ترخیص می شوند، مرکز مجاز به پذیرش جدید نیست.
* بمنظور جلوگیری از تراکم بالای مقیمان در یک مرکز، پذیرش متناسب با امکانات (تجهیزات، نیروی انسانی و ظرفیت تخت هایخالی مراکز و... ) صورت پذیرد.
* ستاندن رضایت نامه از خانواده ها درباب پذیرش شرایط جاری و خطر بالقوه مبتلاشدن به بیماری
* الزام استان به رصد مراکز به صورت غیر حضوری و در مواقع لزوم به صورت حضوری
بدیهی است مسئولیت حسن اجرای مفاد بخشنامه با مدیرکل بهزیستی استان است».


منبع:

1399/08/20
12:13:19
5.0 / 5
1496
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بازی اندروید