بازی اندروید

از قیمت گذاری بلیت تا انتخاب فیلم در شورای اكران آنلاین

از قیمت گذاری بلیت تا انتخاب فیلم در شورای اكران آنلاین

به گزارش بازی اندروید نظام نامه شورای اکران آنلاین در حال بررسی است و اگر زودتر تصویب شود شاید باردیگر رونق به این اکران برگردد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بعد از شروعی نسبتا طوفانی در اکران آنلاینِ فیلمهای سینمایی که کرونا آنها را از صف نمایش در سینما خارج و راهی پلت فرم های اینترنتی کرده بود، حالا انتظار می رود راهی برای از نفس نیفتادن یک امکان تازه در اکران آثار سینمایی اندیشیده شود.
در چند وقت اخیر که اکران آنلاین در سامانه های نمایش درخواستی گرفتار رکود شده، علل گوناگونی برای از رونق افتادن این اکران برشمرده می شود همچون نبود امنیت برای صیانت از فیلمها، نبود راهی مطمئن برای پیشگیری از کپی غیرمجاز و هم تمایل نداشتن تهیه کننده ها به اکران که آن هم ارتباط مستقیم با دلیل اول و دوم دارد. البته برخی گله ها نسبت به نوع قرادادها و رقم نامناسبی که بابت خرید فیلمها از جانب VODها پرداخت می شود هم دلیل دیگری است که رغبت سازندگان فیلم هایی را که پشت خط اکران مانده اند به اکران آنلاین کم کرده است.
در این زمان اظهاراتی در خصوص کنترل اکران آنلاین مطرح شده و هم شورای صنفی نمایش و هم برخی انجمن ها در مقطعی مدعی در اختیارگیری مدیریت نمایش فیلمها را در سامانه های نمایش درخواستی عنوان کرده بو دند.
در اینباره معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی می گوید، برای اکران آنلاین یک شورا در نظر گرفته شده که جزئیات آن در نظامنامه اش آمده است.
سعید رجبی فروتن ضمن اشاره به چالش های در ارتباط با VODها و اینکه «انتظار داریم مراجع مسئول بالادستی و فراسازمانی ضمن تعریف صوت و تصویر فراگیر که مدتی است به معرکه آرا بدل شده، سهم و نقش دستگاه ها را در قبال آن روشن کنند، به مطالبه جامعه اصناف سینمایی در همین رابطه توجه لازم را نشان دهند» در گفت وگویی با ایسنا درباره وضعیت شورای اکران آنلاین بیان نمود: مدتی است که پیش نویس نظامنامه اکران آنلاین در میان ذینفعان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است تا بعد از نهایی شدن تصویب شود. به باعث مفاد نظام نامه، شورای اکران آنلاین با حضور دو تن از نمایندگان اتحادیه صنفی تهیه کنندگان، دو نماینده از انجمن صنفی شرکتهای نمایش آنلاین و مدیر کل نظارت بر نمایش کار خویش را با هدف ساماندهی امر اکران آنلاین طبق ترتیباتی که در نظام نامه پیشبینی شده است، آغاز می کند. با تصویب نظام نامه توسط رئیس سازمان سینمایی از دو تشکل یاد شده خواهیم خواست نمایندگان خویش را معرفی کنند.
او اضافه کرد: هم اکنون جهت بررسی پیش نویس، دایره افراد آگاه و صاحب نظر را وسیع تر کرده ایم تا متن نظامنامه جامع الاطراف باشد و ابعاد مورد نظر را به خوبی پوشش دهد.
رجبی فروتن درباره کارکرد این شورا هم اظهار داشت: وظیفه شورای اکران آنلاین، ثبت قرارداد فیلمهای در نوبت اکران، قیمت گذاری بهای بلیت، رسیدگی به شکایات، تنوع محصول در سبد نمایش و مسائلی از این دست است.
هم اکنون دو فیلم «سراسر شب» و «جمشیدیه» در اکران آنلاین هستند و از فروردین تابحال حدود 30 فیلم به صورت آنلاین نمایش داده شده اند. با تصویب نظامنامه اکران آنلاین و راه اندازی شورای آن انتظار می رود اطلاعات فروش و میزان بازدید هر فیلم به صورت شفاف در دسترس قرار گیرد.
منبع:

1399/09/14
12:27:00
5.0 / 5
1225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید