بازی اندروید

25 روز تا جشنواره تئاتر فجر و انتشار یك فراخوان جدید

25 روز تا جشنواره تئاتر فجر و انتشار یك فراخوان جدید

بازی اندروید: در فاصله کمتر از یک ماه تا شروع جشنواره تئاتر فجر، یک بخش دیگر با فراخوانی جدا به این رویداد افزوده شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، طبق اعلام حسین مسافر آستانه – دبیر - سی ونهمین دوره جشنواره تئاتر فجر از 11 بهمن ماه شروع می شود و امروز 15 دیماه در حالیکه کمتر از یک ماه تا آغاز کار این جشنواره باقی مانده، فراخوان جدید و مجزایی برای بخش هنر بدن و حرکت انتشار یافته است.
این بخش مقرر است همزمان با برگزاری جشنواره فجر در تهران، در جزیره کیش که شرایط مساعدتری هم از نظر انتشار کرونا دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردد.
این بخش که به صورت «ویژه» و با مدیریت یاسر خاسب در جشنواره گنجانده شده، با مشارکت یک مجموعه فرهنگی و حمایت معاونت فرهنگی – اجتماعی منطقه آزاد کیش برپا خواهد شد و طبق فراخوانی در دو بخش تک نفره(سولو) و دو نفره(دوئت) از متقاضیان دعوت به ثبت نام کرده است.
اضافه شدن یک بخش دیگر به جشنواره تئاتر فجر در زمان کم باقی مانده تا شروع این رویداد باآنکه بخاطر شرایط ویژه سال جاری می تواند قابل توجیه باشد، اما با عنایت به تاکید مدیران هنری در چند سال قبل در خصوص داشتن یک آئین نامه مشخص برای رویدادهای هنری فجر، معلوم نیست هر کدام از بخش های درنظر گرفته شده در رویداد سال جاری چه سرنوشتی در آینده خواهند داشت!
هنرمندان علاقمند به حضور در این بخش می توانند فایل تصویری اجرای خویش را تا 25 دی 99 به همراه مشخصات کامل به نشانی الکترونیکی 39fadjrtheaterfest@gmail.com ارسال کرده یا به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه 11 تا 21 بهمن 99 برگزار می گردد. نشانی سایت جشنواره www.fitf.ir است.
فراخوان بخش ویژه «هنر بدن و حرکت»
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در جهت توجه به گونه های مختلف اجرایی تئاتر و با عنایت به گسترش اقبال جوانان خلاق عرصه هنر نمایش به شیوه های نوین اجرایی مبتنی بر هنر بدن و حرکت با مشارکت مجموعه فرهنگی آوای خلیج فارس و حمایت معاونت فرهنگی-اجتماعی منطقه آزاد کیش بخش ویژه «هنر بدن و حرکت» را برگزار می نماید.
اهداف و رویکردها:
- توجه به ارتباط تنگاتنگ جنبه های مختلف اجراهای فیزیکال در بیان مفاهیم جسمی و روحی انسان
- توجه به تقویت هنر بدن اجراگر بعنوان ابزار جسورانه و موثر در هنر نمایش
- بسترسازی زمینه های بروز استعدادهای خاص و خلاق در مواجهه با اتفاق
- پشتیبانی از ذهن پویا در آفرینش، طراحی و بداهه پردازی حرکتی در چارچوب محصولی هماهنگ و گویا
شرایط و ضوابط:
هنرمندان فعال در گونه های مختلف تئاتر فیزیکال می توانند آثار نمایشی خویش را که با تکیه و تاکید کامل بر شاخصه های این گونه نمایشی تولید و آماده شده است را با شرایط زیر جهت حضور در این بخش عرضه نمایند.
الف: رویکرد اصلی این بخش استفاده از قابلیت های فراگیر و دراماتیک بدن در عرضه مفاهیم و بیان اجرایی است
ب: آثار ارسالی می توانند به صورت اجراهای تک نفره (سولو) و یا دونفره(دوئت)باشند.
ج: متقاضیان حضور در این بخش ضروریست نسخه تصویری اثر نمایشی خود را(حداقل 5 و حداکثر 10 دقیقه) جهت ارزیابی و انتخاب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
شیوه های ارسال آثار:
متقاضیان می توانند به یکی از دو روش زیر اقدام نمایند:
- ارسال فایل تصویری به همراه مشخصات کامل متقاضی به نشانی الکترونیکی: 39fadjrtheaterfest@gmail.com
- ارسال یا تحویل حضوری 3 نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری اثر به همراه مشخصات کامل متقاضی به نشانی دبیرخانه جشنواره فجر حداکثر تا تاریخ 25 دیماه 1399
در این بخش حداکثر 15 اثر نمایشی پذیرفته خواهد شد که به آثار راه یافته به مرحله نهایی حداقل 40 میلیون ریال و حداکثر 70میلیون ریال بعنوان کمک هزینه پرداخت خواهد شد.
نکته1: این بخش همزمان با برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در مجموعه «آوای خلیج فارس» جزیره کیش برگزار می شود.
نکته2: ستاد برگزاری میزبان گروه های نمایشی شرکت کننده در جشنواره خواهد بود.
نکته3: هیات داوران این بخش بعد از ارزیابی آثار حاضر در مرحله نهایی به برگزیدگان جوایزی را به شرح زیر اهدا خواهد کرد:
- کارگردان (تقدیر و برگزیده)
- اجراگر (تقدیر و برگزیده)
- اثر برگزیده
گاه شمار:
- مهلت ارسال آثار اثر (نسخه تصویری) تا25 دیماه 1399
- اعلام نتایج و معرفی آثار برگزیده تا 1 بهمن ماه 1399
- همزمان با ایام برگزاری جشنواره در جزیره کیش1399/10/16
00:00:05
0.0 / 5
1245
تگهای خبر: بدن , تولید , جوانان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید