بازی اندروید
رییس سازمان بهزیستی:

یارانه مراكز توانبخشی معلولان و سالمندان پرداخت گردید

یارانه مراكز توانبخشی معلولان و سالمندان پرداخت گردید

بازی اندروید: رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام نمود که یارانه مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و بیماران روانی مزمن و مراکز توانبخشی روزانه افراد دارای معلولیت در دی ماه با تعرفه مصوب جدید هئیت وزیران پرداخت گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا درباب افزایش یارانه مراکز بیان کرد: یارانه مراکز نگهداری سالمندان، معلولین و بیماران روانی مزمن و مراکز توانبخشی روزانه افراد دارای معلولیت در دی ماه با تعرفه مصوب جدید هئیت وزیران پرداخت گردید.
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور جهت نگهداری از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن در مراکز شبانه روزی و همین طور اقدامات توانبخشی و حمایتی و توانمندساز برای این افراد در مراکز روزانه توانبخشی و کارگاه های تولیدی و حمایتی برای مددجویان به خیریه هایی که این مراکز را اداره می کنند بطور ماهانه یارانه پرداخت می کند.
بگفته قبادی دانا، در دی ماه سال 97، 39 هزار نفر در مراکز شبانه روزی معلولین، سالمندان و بیماران روانی مزمن تحت پوشش دریافت یارانه ماهانه از سازمان بهزیستی بودند و قرار شد که به ازای هر نفر 640 هزار تومان دریافت نمایند که این مبالغ توسط سازمان بهزیستی کشور به استانها و از استانها به شهرها ارائه می شد و این مبالغ در بهزیستی شهرها به مراکز خیریه ای که از معلولان و سالمندان نگهداری می کردند پرداخت می شد.
بنابر اظهارات وی، بعد از گذشت 2 سال، امروز در دی ماه سال 99 این جمعیت تحت پوشش از 39 هزار نفر به 47 هزار نفر افزایش یافته است و مبلغ پرداختی به صورت الکترونیکی بر روی کارت بانکی خیریه هایی که از معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری می کنند واریز می شود. مبلغ به ازای هر نفر از 640 هزار تومان به یک میلیون و 110 هزار تومان (هر نفر در هر ماه) رسیده است که در ایام گذشته به حساب مراکز خیریه واریز شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد: این مبلغ برای سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن که سرپرست موثر ندارند یک میلیون و 335 هزار تومان شده است.
وی با اشاره به پرداخت یارانه برای معلولانی که در مراکز توانبخشی روزانه تحت حمایت هستند، بیان کرد: تعداد این افراد که تحت پوشش یارانه سازمان بهزیستی بودند، در دی ماه سال 97، 38 هزار نفر بود که این تعداد در دی ماه 99 به 48 هزار نفر رسیده است. مبلغی که در دی ماه سال 97 به ازای هر نفر در ماه پرداخت می شد 435 هزار تومان بود که در دی ماه به 753 هزار تومان رسیده است و بر روی کارت بانکی مراکز توانبخشی روزانه در ایام گذشته شارژ شده است.
قبادی دانا اظهار داشت: البته هزینه تمام شده مراکز نگهداری شبانه روزی و روزانه بیش از این مبالغ است و مجبور هستند که بخش دیگری از هزینه ها را از خانواده های این افراد و یا از خیرین دیگر تامین کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار نمود: بدین سبب از مجلس شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق تقاضا داریم جهت افزایش بودجه سازمان بهزیستی اقدام نمایند. در شرایطی که بودجه سازمان بهزیستی تنها 25 درصد بالا رفته باشد، این امکان وجود نخواهد داشت که ما بتوانیم مبالغ را افزایش دهیم و به قیمت تمام شده نزدیک نماییم، بدین سبب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با شعار پشتیبانی از محرومین، مستضعفین و اقشار ضعیف جامعه در مجلس حضور دارند می خواهیم که همچون گذشته حمایت های خودرا از سازمان بهزیستی و جامعه هدف دریغ نکنند.




منبع:

1399/10/20
22:39:47
0.0 / 5
1185
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید