بازی اندروید

تضمین امنیت شغلی و سختی كار مطالبه به حق مددكاران اجتماعی از دولت

تضمین امنیت شغلی و سختی كار مطالبه به حق مددكاران اجتماعی از دولت

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در پیامی به مناسبت روزهای جهانی و ملی مددکاری اجتماعی ضمن تبریک این روز به تمامی مددکاران اجتماعی، اظهار نمود: دولت باید امنیت شغلی و سختی کار مددکاران اجتماعی را که مطالبه به حق و جدی مددکاران اجتماعی است تضمین کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سید حسن موسوی چلک در این پیام با عنوان «ضرورت های تحول در مددکاری اجتماعی»، نوشت: سی و پنج سال است که هم زمان با روز ولادت امام علی(ع) در ایران جشن روز ملی مددکار اجتماعی برگزار می گردد که امسال هم این جشن در وضعیت کرونائی برقرار خواهد بود. روز جهانی مددکار اجتماعی هم مصادف با ۲۶ اسفند ماه سال جاری است که به صورتی ماه اسفند (دسامبر) را به نام ماه مددکاری اجتماعی در جهان می شناسند.
وی افزود: در ابتدا این مناسبت جهانی و ملی را به همه مددکاران اجتماعی تبریک گفته و سپاسگزار تلاششان هستم که برای «ارتقای سلامت اجتماعی» و «به زیستن اجتماعی» مردم از هیچ کوششی دریغ نکرده و نمی کنند.
موسوی چلک اضافه کرد: علاوه بر این، این فرصت را بهانه می کنم و اعلام می دارم که انجمن مددکاران اجتماعی ایران سومین کنگره بین المللی و سی وپنجمین همایش روز ملی مددکاری اجتماعی را با موضوع «مددکاری اجتماعی، دیده بانی اجتماعی و همبستگی اجتماعی» در تاریخ ۱۹ اسفند ماه سال جاری به صورت برخط (آنلاین) برگزار خواهدنمود.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در بخش دیگر سخنان خود به چند نکته درباب ضرورت های اجتناب ناپذیر در رابطه با مددکاری اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: تصویب قانون تشکیل سازمان نظام مددکاری اجتماعی در مجلس شورای اسلامی همچون سایر سازمان های نظام پزشکی، پرستاری، مهندسی، مشاوره و روان شناسی، منابع طبیعی کشاورزی، و... بسیار مهم می باشد.
بگفته وی، در نظام آموزش مددکاری اجتماعی هم در دانشگاه ها و هم در آموزش ضمن خدمت کارکنان در بخش های دولتی و غیردولتی باید تحول صورت گیرد.

این مددکار اجتماعی معتقد است: تولید دانش بومی ضرورت دیگر این حرفه است که دراین زمینه از فقر تولید این نوع دانش رنج می بریم. همین طور مددکاران اجتماعی باید در عرصه های مختلف سیاست گذاری های اجتماعی و دیده بانی اجتماعی در حوزه سلامت اجتماعی، رفاه و تامین اجتماعی. حضور موثر داشته باشند.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران اشاره کرد: مددکاری اجتماعی در هر سازمانی متناسب با وظایف و خدماتی که ارائه می کنند تعریف شود. جایگاه مددکاری اجتماعی در ساختار سازمانی دستگاه های مرتبط در سطوح ملی، استانی، شهرستانی و... تقویت شود. دولت باید امنیت شغلی و سختی کار مددکاران اجتماعی را که مطالبه به حق و جدی مددکاران اجتماعی است تضمین کند که متأسفانه در این دولت عزم بر این است که برعکس عمل شود.
بگفته این مددکار اجتماعی، مددکاران اجتماعی نقش مهمی در دیده بانی از ارزشهای جامعه دارند و اطمینان از عدم هزینه بابت نقد علمی و منصفانه وضعیت موجود می تواند به بهبود کیفیت کارشان بسیار کمک نماید.
موسوی چلک افزود: خلق ایده های جدید در حوزه مددکاری اجتماعی هم در جهان و هم در ایران به شدت نیاز می شود. ایده هایی که رو به جلو باشند نه اینکه داشته های موجود را هم گرفتار مشکل کنند. تخصصی شدن مددکاری اجتماعی ضرورت دیگر این حرفه است که گام های کوچکی برداشته شده است ولی اصلا کافی نیست.
وی همین طور این را هم اظهار داشت که مددکاران اجتماعی می توانند نقش محوری در ارتقاء همبستگی اجتماعی ایفا کنند بدین سبب ضرورتی است که این متخصصین، از سایر علوم اجتماعی و انسانی در این حرفه بهره بهتر و بیشتری ببرند و اختیارات مددکاران اجتماعی به تناسب نوع فعالیتی که دارند باید افزایش یابد.
موسوی چلک تصریح کرد: مددکاری اجتماعی در همه نقاط کشور و خصوصاً در استانهای محروم تر از اتفاقاتی است برای توسعه کشور، ضروری می باشد. تجمع خدمات و نیز تجمع دانش در شهرهای بزرگ بدون دسترسی به این خدمات در شهرهای کوچکتر و روستاها نمی تواند هدفها و رسالت های این حرفه را پوشش دهد. بدین سبب مددکاری اجتماعی در مدیریت های شهری و روستایی در سراسر کشور باید توسعه یابد.
وی معتقد می باشد که جهت گیری مددکاری اجتماعی به سمت ایجاد جوامع با همبستگی بالا ایجاب می کند تا مددکاران اجتماعی بتوانند نقش هماهنگ کننده و تسهیلگرانه خودرا در سطوح مختلف که برای آن آموزش می بینند به خوبی به عمل درآورند. بنابراین، ضرورت دارد تا متخصصین این حرفه بتوانند توان و مهارت کار تیمی را در خود تقویت نمایند و بتوانند با متخصصین متنوع و سطوح فعالیت متنوع کار کنند.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران تشکیل و تقویت ادارات مددکاری اجتماعی دستگاه های اجرائی همچون در آموزش و پرورش و مدارس عادی کشور و توسعه کمی و کیفی در مدارس استثنایی را ضروری دانست و افزود: گسترش کمی و کیفی گروه ها و جمعیت های تخصصی از ضروریات توسعه پایدار در هر حرفه ای است. کوشش برای ایجاد کانون ها و جمعیت های اثرگذار و قوی می تواند در تحقق ماموریت های مددکاری اجتماعی نقش مهمی ایفا کند.
وی همین طور این را هم اظهار داشت که باید پذیرفت که برآیند حضور و فعالیت گروه آن به مشارکت بیشتر متخصصین و استفاده از حداکثر ظرفیت های این حرفه در کشور می انجامد و توسعه آموزش و اقدام مددکاری اجتماعی و نهایتاً خدمات رسانی بیشتر به گروه های هدف کمک زیادی خواهدنمود.
چلک با اعلان اینکه خدمات مددکاری اجتماعی در پیشگیری های اجتماعی از لطمه های اجتماعی معلولیت ها و جرائم باید توسعه یابد، اضافه کرد: پوشش بیمه ای خدمات مددکاری اجتماعی توسط سازمان های بیمه ای دولتی و خصوصی اقدامی بسیار حیاتیست که می تواند دسترسی گروه های هدف را به خدمات این متخصصین بیشتر کند.
همین طور خدمات مددکاری اجتماعی در سیستم قضائی کشور باید توسعه یابد و تصمیمات قضائی با ستاندن نظرات مددکاران اجتماعی همراه شود.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی معتقد می باشد که خدمات مددکاری اجتماعی در همه بخش های نظام سلامت کشور باید توسعه کیفی و کمی یابد و مددکاری اجتماعی در نهادهای نظامی و انتظامی توسعه یابد، همین طور مددکاری اجتماعی در جامعه کار و تولید توسعه یابد و تقویت شود و خدمات مددکاری اجتماعی در بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری توسعه یابد.
وی با اعلان اینکه از ظرفیت مددکاران اجتماعی در بحران های طبیعی و غیرطبیعی و سایر حوزه های مرتبط استفاده شود، اضافه کرد: باوجود برخی تلاش ها برای تضعیف مددکاری اجتماعی، باتوجه به شرایط کشور و موضوعات در رابطه با حوزه اجتماعی، توسعه خدمات مددکاری اجتماعی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و مددکاری اجتماعی راه خودرا برای ارائه خدمت به مردم در امتداد مسئولیت حرفه ای و اخلاقی، تاثیر گذاری در سیاستگذاری های اجتماعی و مطالبه گری اجتماعی در امتداد حقوق شهروندان ایران عزیز اسلامی در قالب مقررات کشور انجام خواهد داد و فراز و فرود های اداری ناشی از ضعف مدیریت در حوزه اجتماعی، مانعی برای انجام این وظایف نخواهد بود.
چلک در آخر اظهار داشت: ما مددکاران اجتماعی ایران مردم این سرزمین مادری مان را بسیار دوست داریم. همین طور سپاسگزار مدیرانی و کارشناسانی هستم که برای توسعه کمی و کیفی مددکاری اجتماعی کوشش های بهادار ای هم داشتند و در مقابل شان تعظیم می کنم.

1399/12/09
14:50:13
0.0 / 5
1151
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید