بازی اندروید
انتقاد هادی مرزبان از محیط بیرونی تئاتر شهر

كاش حرمت خانواده ها را نگه می داشتند!

كاش حرمت خانواده ها را نگه می داشتند!

به گزارش بازی اندروید هادی مرزبان با تکیه بر اینکه فضای پیرامون تئاتر شهر باید سر و سامانی پیدا کند، می گوید: دست کم حرمت خانواده هایی را که به این مجموعه رفت و آمد دارند، نگه داریم.


این کاگردان با سابقه تئاتر در گفتگو با ایسنا، تئاتر شهر را نماد تئاتر ایران می داند و ابراز تاسف می کند: نمی دانم چرا در برنامه ریزی شهری، تئاتر شهر را به حساب نمی آورند و فکری بابت وضعیت غم انگیز آن نمی کنند.
مرزبان ادامه می دهد: با وجود اینکه در این سال ها تئاترهای زیادی راه اندازی شده اند، تئاتر شهر همچنان قبله آمال و مدینه فاضله خیلی از فعالان تئاتر در تهران و دیگر شهرهاست و خیلی از جوانان هنوز آرزو دارند در این مجموعه رو صحنه بروند ولی متاسفانه این مکان زیبا که یکی از نمادهای مهم شهر تهران است، همچنان با بی اعتنایی مسؤلان رو به روست.
او اضافه می کند: می گویند حرمت امامزاده را متولیان نگه می دارند. بچه های تئاتری که عاشقانه تئاترشهر را دوست می دارند و علاقه خویش را به این بنا اثبات نموده اند و مردم هم از اقشار گوناگون مخاطب این مجموعه هستند ولی این مکان در برنامه ریزی های شهری به حساب نمی آید.
مرزبان با ابراز تاسف از محیط بیرونی تئاتر شهر یادآوری می کند: وقتی به این مجموعه نزدیک می شویم، به جای اینکه با فضایی فرهنگی و هنری رو به رو شویم، با هر چیزی برخورد می نماییم به جز فضای فرهنگی. دستفروشان دور و بر تئاتر شهر هم محترم هستند ولی هر کسی جایی دارد. در این میان بی در و پیکر بودن پارک دانشجو هم قوز بالا قوز شده است. در این پارک همه جور آدمی و همه نوع خلافی وجود دارد. یک خانواده با چه امنیتی می تواند برای تماشای نمایش به تئاترشهر بیاید یا چگونه به فرزندان جوان خود اجازه ورود به این مجموعه را بدهد.
این کارگردان با سابقه تئاتر خاطرنشان می کند: رجوع کنندگان یک مکان فرهنگی شامل هنرمند یا تماشاگر یا کارکنان آن مجموعه باید در آن احساس امنیت داشته باشند ولی می بینیم که محیط اطراف تئاتر شهر از همه جا شلوغ تر است. کسی که مقرر است از بیرون به این مجموعه رجوع کند، پس از دیدن انواع و اقسام خلاف ها و شلوغی ها، با یک فکر مغشوش و به هم ریخته، برای اجرا یا تماشای یک اثر هنری پای به این مجموعه می گذارد و مقرر است کاری تفکر برانگیز انجام دهد!
مرزبان اضافه می کند: آرزو داشتیم روی نیمکت های پارک دانشجو کسانی را کتاب به دست و در حال مطالعه ببینیم و جالب اینجاست اگر کسی دست بر قضا در حال کتاب خواندن در این پارک دیده شود، احیانا مورد تمسخر قرار می گیرد.
او در انتها می گوید: امیدوارم مسؤلان فکری برای حریم تئاتر شهر بکنند و این مجموعه با بهره مند شدن از حریم امنی که متناسب با این بنا و معماری و جایگاه فرهنگی اش باشد، قدری سر و سامان پیدا کند و از این وضعیت تاسف برانگیز رها شود.

منبع:

1399/12/11
20:26:51
0.0 / 5
1246
تگهای خبر: جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بازی اندروید